Wakacje Tanie loty Hotele Atrakcje Zwiedzanie Do góry
wycieczka objazdowa do egiptu

Wycieczka objazdowa do Egiptu – ceny w 2023 roku i informacje praktyczne

Egipt jest wakacyjnym rajem dla turystów, którzy przylatują tu głównie w celach wypoczynkowych. Czy wycieczka objazdowa do Egiptu to dobry pomysł na wakacje? Jedną z największych atrakcji Egiptu, przyciągającą miliony turystów, jest Dolina Królów. To właśnie tutaj spoczywają najwięksi egipscy faraonowie panujący w okresie od XVIII do XX dynastii. Znajduje się również tutaj Grobowiec Tutanchamona słynny za sprawą legendy o klątwie, wedle której faraon poprzysiągł zemstę na tych, którzy sprofanują jego grób i zakłócą jego wieczny spoczynek. Wycieczka objazdowa do Egiptu to idealny pomysł na wakacje dla miłośników historii i starożytnych zabytków, których w Egipcie nie brakuje. Sprawdź ile kosztuje wycieczka objazdowa do Egiptu w 2023 roku.

Bogowie i faraonowie

Pierwsza w niniejszym zestawieniu wycieczka objazdowa do Egiptu zawiera w programie najsłynniejsze miejsca kraju faraonów. Na trasie znajduje się m.in. pełen kontrastów Kair z Muzeum Egipskim, Sfinks i piramidy w Gizie. Wycieczka obejmuje również rejs luksusowym, pięciogwiazdkowym statkiem po Nilu na trasie z Luksoru do Asuanu. W programie rejsu znajduje się Dolina Królów, gdzie odkryto słynny grobowiec Tutanchamona, słynne świątynie Luksoru, Karnaku, Kom Ombo, Edfu, a także fascynujący Asuan. Na początku i końcu wycieczki zaplanowano wypoczynek w hotelu w Hurghadzie w formule All Inclusive.

kwiecień – październik

7 dni

samolot

6 noclegów

śniadania, obiady, kolacje

od 3.919 zł

Program wycieczki

Hurghada — Giza — Kair — Luksor — Karnak — Dolina Królów — Edfu — Kom Ombo — Abu Simbel — Asuan — Wyspa Lorda Kitchenera — File — Hurghada

 1. Hurghada – wypoczynek w hotelu w formule All Inclusive.
 2. Giza – największe budowle starożytnego Egiptu, w tym Sfinks i piramida Cheopsa zaliczana do siedmiu cudów świata starożytnego.
 3. Kair – zwiedzanie słynnego Muzeum Egipskiego, gromadzącego 100 tysięcy eksponatów, m.in. mumie i skarby z grobowca Tutanchamona.
 4. Luksor – 18-metrowe Kolosy Memnona – jedyna zachowana część dawnej świątyni Amenhotepa III, świątynia Hatszepsut z reliefami przedstawiającymi sceny związane z wierzeniami i życiem codziennym, Dolina Królów – miejsce spoczynku królów Egiptu z 64 wykutymi w skale kompleksami grobowymi m.in. grobowcem Tutanchamona, fakultatywnie lot balonem nad Doliną Królów.
 5. Edfu – miasto, które niegdyś leżało na szlaku handlowym prowadzącym przez Pustynię Arabską nad Morze Czerwone (zwiedzanie świątyni egipskiego boga Horusa, należącej do najlepiej zachowanych świątyń egipskich).
 6. Kom Ombo – zwiedzanie świątyni poświęconej Sobkowi, bogu płodności o głowie krokodyla i Haroerisowi, “Dobremu Lekarzowi” o głowie sokoła.
 7. Abu Simbel – fakultatywne zwiedzanie dwóch świątyń skalnych wzniesionych na rozkaz Faraona Ramzesa II w XIII w. p.n.e., z kolosalnymi pomnikami władcy, które ukazywały przybyszom z Nubii potęgę Egiptu.
 8. Asuan – zwiedzanie miasta (m.in. słynnej Tamy Asuańskiej uważanej za jeden z cudów techniki XX w.)
 9. Rejs feluką na Wyspę Lorda Kitchenera, na której znajduje się ogród botaniczny z rzadko spotykanymi roślinami i egzotycznymi ptakami.
 10. Wyspa File – zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni bogini Izydy.
 11. Hurghada – dzień wypoczynku w hotelu w formule all inclusive.
Wycieczka objazdowa do Egiptu — Sfinks i piramidy w Gizie
Wycieczka objazdowa do Egiptu — Sfinks i piramidy w Gizie

W delcie Nilu

Ta wycieczka objazdowa do Egiptu pozwoli Ci odwiedzić wszystkie najważniejsze miasta kraju faraonów: Kair, Aleksandrię, Memfis i Gizę. Jednocześnie turystom zapewnione zostały 4 noclegi w 4-gwiazdkowym hotelu w Hurghadzie wraz wyżywieniem All Inclusive. Program zwiedzania Egiptu realizowany jest klimatyzowanym autokarem.

marzec – październik

7 dni

samolot

6 noclegów

śniadania, obiady, kolacje

od 3.348 zł

Program wycieczki

Kair — Aleksandria — El Alamein — Sakkara — Memfis — Giza — Luksor — Hurghada

 1. Kair – Muzeum Egipskie z bogatym zbiorem eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu i skarby Tutanchamona, Cytadela Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Alego, jeden z najstarszych kościołów w Egipcie – kościół Najświętszej Marii Panny – zwany Zawieszonym, kościół Św. Sergiusza – zbudowany w miejscu, gdzie podczas ucieczki z Egiptu w grocie ukrywała się Święta Rodzina.
 2. Aleksandria – kulturalna stolica Egiptu (Katakumby – wycięta w skałach podziemna nekropolia z grobowcami z I wieku n.e., Kolumna Pompejusza, rzymski amfiteatr, cytadela Caytbay – zbudowana z bloków kamiennych pozostałych po słynnej latarni morskiej Faros – z widokiem na miasto i Bibliotekę Aleksandryjską).
 3. El Alamein – miasteczko, które było miejscem jednej z najważniejszych bitew stoczonych podczas kampanii afrykańskiej w 1942 roku (Muzeum Wojskowe ze zbiorami upamiętniającymi II Wojnę Światową oraz cmentarz żołnierzy niemieckich i włoskich położony na wzgórzu Tell al-Aisa).
 4. Sakkara – miejscowość położona na południe od Kairu i na zachód od Memfis, z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżesera.
 5. Memfis – stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem.
 6. Giza – piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, majestatyczny Sfinks (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa).
 7. Dwudniowy wypoczynek w 4-gwiazdkowym hotelu w Hurghadzie.
 8. Fakultatywnie wycieczka do Luksoru, największego otwartego muzeum na świecie (Świątynia Hatszepsut – jedna z najpiękniejszych świątyń na świecie, Dolina Królów z wejściem do trzech grobowców, Kolosy Memnona, przeprawa łodzią przez Nil oraz największa świątynia jaka powstała na świecie – Karnak).
Wycieczka objazdowa do Egiptu — Sfinks w Memfis
Wycieczka objazdowa do Egiptu — Sfinks w Memfis

Egipt z rejsem po Nilu

To zdecydowanie najdłuższa wycieczka objazdowa do Egiptu dostępna w ofertach biur podróży. Dla tych, którym niestraszne egipskie upały i trud zwiedzania to doskonała okazja aby zobaczyć nie tylko Kair, Asuan. Luksor i Memfis, ale także mniej uczęszczane miasta jak Kom Ombo, Edfu, Dendara i Abydos. Na uczestników czeka również podróż nocnym pociągiem sypialnym do Asuanu, rejs luksusowym statkiem z Asuanu do Luksoru oraz 2 dni wypoczynku w Hurghadzie w formule All Inclusie. Wycieczka dostępna jest również w wariancie 8- i 10-dniowym, ale to właśnie 12-dniowa wycieczka objazdowa do Egiptu posiada najbogatszy program i mimo dość wysokiej ceny warto zastanowić się nad jej wykupieniem.

kwiecień

12 dni

samolot

12 noclegów

śniadania, obiady, kolacje

od 6.916 zł

Program wycieczki

Kair — Asuan — Kom Ombo — Edfu — Luksor — Karnak — Dendara — Abydos — Giza — Sakkara — Mefis — Kair

 1. Kair – Muzeum Egipskie z najbogatszą kolekcją prezentującą życie faraonów oraz ze wspaniałymi zbiorami z grobowca faraona Tutanchamona, Cytadela Saladyna – jedna z najbardziej znanych budowli w Kairze położona na szczycie wysokiego klifu ze wspaniałą panoramą Kairu, Meczet Alabastrowy, Bab el Fotouh (brama podbojów), ulica Moez z wieloma meczetami i budynkami z epoki Fatymidów, Khan El Khalili – najstarszy bazar w Kairze.
 2. Asuan – Wielka Tama Asuańska będąca druga tamą na Nilu zapewniającą Egiptowi elektryczność i zabezpieczenie przed powodziami, Świątynia Izydy – jedna z największych świątyń w Egipcie, zajmująca około jednej czwartej powierzchni wyspy File.
 3. Kom Ombo – zwiedzanie świątyni zbudowanej w czasach Ptolemeuszy, poświęconej dwóm bogom – krokodylowi Sobkowi, bogu płodności i stwórcy świata, oraz bogu-sokołowi Haroerisowi, znanemu również jako Horus Starszy.
 4. Edfu – zwiedzanie starożytnej egipskiej świątyni poświęconej Horusowi, położonej na zachodnim brzegu Nilu, zwanej w czasach grecko-rzymskich Apollonopolis Magna na cześć Apolla.
 5. Luksor – zwiedzanie Doliny Królów – grobowców starożytnych faraonów na zachodnim brzegu Nilu, Świątynia Królowej Hatszepsut (El Deir El Bahari) – jedna z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych świątyń w całym Egipcie, Kolosy Memnona – jedne z największych posągów w Luksorze, leżące przy wejściu do świątyni pamięci Amenofisa III; Świątynia Karnak – największy zamknięty dom modlitwy na Ziemi.

Wycieczka objazdowa do Egiptu!

Zobacz najlepsze oferty objazdówek!

 1. Dendara – świątynia Bogini Hathor, zbudowana w 1 w. p.n.e. przez Ptolemeusza VIII i Kleopatrę II, poświęcona bogini macierzyństwa, miłości i muzyki, wykorzystywana w czasach rzymskich i przez Greków, którzy uznali ja za świątynię Afrodyty.
 2. Abydos (Abjduf) – miasto z archeologicznymi śladami praktycznie wszystkich okresów historii starożytnego Egiptu, w czasach historycznych główny ośrodek kultu Ozyrysa.
 3. Giza – piramida Cheopsa (Wielka Piramida) – jeden z siedmiu cudów starożytnego świata i jedyny istniejący do dziś, piramidy Chefrena i Mykerinosa, Sfinks z ciałem lwa i twarzą króla Chefrena.
 4. Sakkara – piramida Dżesera – wcześniejsza od piramid w Gizie, piramidy Unas i Oser-Kaf, grobowce.
 5. Memfis – starożytna stolica Egiptu z kolosalnym posągiem Ramzesa II i wielkim alabastrowym Sfinksem.
 6. Kair – Narodowe Muzeum Cywilizacji Egipskiej – Muzeum Historii Człowieka, w tym sale Royal Mummy, w których mieszczą się mumie wybitnych królów; zwiedzanie starego koptyjskiego miasta, w którym Święta Rodzina zatrzymała się i schroniła podczas ucieczki z Egiptu.
Wycieczka objazdowa do Egiptu — Świątynia królowej Hatszepsut w Luksorze
Wycieczka objazdowa do Egiptu — Świątynia Królowej Hatszepsut w Luksorze

W cieniu Wielkiego Sfinksa

Niniejsza wycieczka objazdowa do Egiptu posiada bardzo podobny program zwiedzania do opisanej powyżej, z tym, że rozpoczyna się i kończy w sumie 4-dniowym wypoczynkiem w 4-gwiazdkowym hotelu w Sharm El Sheikh (2 dni na początku i 2 dni na końcu wycieczki) z wyżywieniem w formule All Inclusive. Podczas zwiedzania zobaczysz wszystkie miejsca w Egipcie, które po prostu trzeba odwiedzić, by poznać najważniejsze starożytne zabytki kraju faraonów.

czerwiec – październik

7 dni

samolot

7 noclegów

śniadania i obiadokolacje

od 3.992 zł

Program wycieczki

Sharm el Sheikh — Kair — Giza — Sakkara — Memfis — Aleksandria — Sharm El Sheikh

 1. Plażowanie w Sharm el Sheikh z zakwaterowaniem w 4-gwiazkowym hotelu w formule All Inclusive (wycieczki fakultatywne do Parku Narodowego Ras Mohammed lub Klasztoru Świętej Katarzyny).
 2. Kair – Muzeum Egipskie ze skarbami Tutanchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe), Cytadela Saladyna z przepiękną panoramą Kairu, alabastrowy Meczet Muhammada Alego, dzielnica koptyjska z dwoma kościołami z IV w n.e. – Kościół NMP tzw. Zawieszony będący siedzibą patriarchatu Kościoła Koptyjskiego, a także kościół Św. Sergiusza wskazywany jako miejscu pobytu Świętej Rodziny po ucieczce z Kaananu przed „Rzezią Niewiniątek”; bazar Khan el Khalilly, gdzie można skosztować lokalnych przysmaków, kawy lub herbaty oraz zapalić fajkę wodną.
 3. Giza – piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa), Sfinks.
 4. Sakkara – schodkowa piramida Dżesera,
 5. Memfis – ruiny Pałacu Królewskiego oraz posąg Ramzesa II.
 6. Aleksandria – rzymskie katakumby Kom El Shoqafa, teatr rzymski w kształcie podkowy składający się z 13 marmurowych tarasów, filar Pompejusza, nadmorski bulwar Corniche, Nowa Biblioteka Aleksandryjska, cytadela Qaitbay.
 7. Sharm El Sheikh – dzień wolny na wypoczynek.
Wycieczka objazdowa do Egiptu — Piramida Dżesera w Sakkarze
Wycieczka objazdowa do Egiptu — Piramida Dżesera w Sakkarze

Wycieczka objazdowa do Egiptu – pytania i odpowiedzi

Jeśli wybierasz się po raz pierwszy na wycieczkę objazdową do Egiptu oraz szukasz informacji praktycznych o tym kraju sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Szukasz innych pomysłów na spędzenie wakacji? Przeczytaj artykuły na moim blogu.

Ile kosztuje wycieczka objazdowa do Egiptu?

Najtańsza wycieczka objazdowa do Egiptu kosztuje około 2.600 zł. Cena uzależniona jest od długości trwania wycieczki, środka transportu oraz biura podróży i terminu wycieczki. Najdroższa wycieczka objazdowa do Egiptu kosztuje około 7.000 zł. Niezależnie od ceny katalogowej wycieczki należy doliczyć obowiązkowe koszty uczestnictwa w wysokości od 270 do 300 USD (1200-1350 zł) oraz ewentualnego uczestnictwa w lokalnych wycieczkach fakultatywnych (około 450-580 zł za jedną imprezę).

Co zawiera cena wycieczki objazdowej do Egiptu?

Cena wycieczki zawiera: przelot samolotem czarterowym lub rejsowym do Egiptu (Kair, Sharm El Sheikh, Hurghada), opłaty lotniskowe, bagaż rejestrowany i podręczny, zakwaterowanie w hotelach 4- lub 5-gwiazdkowych, wyżywienie według programu (śniadania, lub śniadania i kolacje/obiadokolacje), opiekę pilota oraz ubezpieczenie, przejazd klimatyzowanym autokarem podczas transferów i zwiedzania, rejs luksusowym statkiem lub przejazd nocnym pociągiem sypialnym w Egipcie (w zależności od programu), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu w Egipcie.

Czego nie zawiera cena wycieczki objazdowej do Egiptu?

Cena wycieczki nie zawiera: wizy egipskiej (płatnej na lotnisku – 25 USD), opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty rezerwacyjne, obsługa lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłaty parkingowe, napiwki dla obsługi) – płatnej na miejscu pilotowi w kwocie 270-300 USD), kosztu zestawu słuchawkowego podczas zwiedzania Muzeum w Kairze, napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (45-130 USD w zależności od wycieczki) oraz innych wydatków osobistych.

Czy w trakcie wycieczki organizowane są imprezy fakultatywne?

W czasie każdej wycieczki organizator wyjazdu organizuje imprezy fakultatywne (wycieczki lokalne poza programem zwiedzania oraz inne imprezy np. lot balonem). Ich koszt wyszczególniony jest osobno w każdej ofercie. Imprezy fakultatywne odbywają się przy określonej minimalnej liczbie uczestników. Osoby, które nie decydują się na udział w imprezach fakultatywnych mają czas wolny na odpoczynek w hotelu.

Czy wycieczka objazdowa do Egiptu odbywa się samolotem?

Z uwagi na znaczną odległość od Polski turyści pokonują trasę do Egiptu samolotem, najczęściej lotem czarterowym. Transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko są realizowane klimatyzowanym autokarem lub busem. Przejazd pomiędzy poszczególnymi miejscowościami na trasie zwiedzania odbywa się klimatyzowanym autokarem. W przypadku niektórych wycieczek wybrane etapy wycieczki realizowane są luksusowym statkiem (rejs po Nilu między Asuanem a Luksorem), a także pociągiem sypialnym pomiędzy Kairem a Asuanem.

Jakie wyżywienie zapewnione jest w trakcje wycieczki objazdowej do Egiptu?

W zależności od oferty w cenie wycieczki zapewnione są śniadania, obiady i kolacje (lub obiadokolacje). Podczas noclegów i odpoczynku w 4- lub 5-gwiazdkowych hotelach w Hurghadzie i Sharm El Sheikh uczestnicy mają zapewnione wyżywienie w formule All Inclusive. Decydując się na zjedzenie dodatkowych posiłków poza przewidzianymi w programie wycieczki, w trosce o własne zdrowie nie należy pić wody niebutelkowanej (zęby też najlepiej myć w wodzie butelkowanej), pić surowego mleka, jeść lodów oraz jedzenia kupowanego na ulicy (kebabów, hamburgerów). Nie należy również dodawać lodu do drinków oraz jeść surowych warzyw i owoców mytych wodą z kranu.

W jakich hotelach zapewnione są noclegi w czasie wycieczki objazdowej do Egiptu?

Noclegi w trakcie wycieczki objazdowej do Egiptu odbywają się z reguły w hotelach 4-gwiazdkowych. Noclegi w Hurghadzie i Sharm El Sheikh odbywają się co do zasady w hotelach 4-gwiazdkowych, a czasami 5-gwiazdkowych, w formule All Inclusive.

Kim jest pilot wycieczki?

Pilot wycieczki jest przedstawicielem biura podróży organizującego wycieczki objazdowe do Egiptu. Do jego zadań należy czuwanie nad sposobem świadczenia usług na rzecz klientów, opieka nad klientami w trakcie trwania wycieczki i przekazywanie podstawowych informacji dotyczących odwiedzanych miejsc. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych miejscach i obiektach. Zwiedzanie odbywa się zawsze pod opieką lokalnego przewodnika, który mówi po polsku.

Czy w czasie wycieczki jest tzw. czas wolny?

Ze względów bezpieczeństwa tak zwany czas wolny podczas wycieczek objazdowych do Egiptu wygląda nieco inaczej niż w przypadku wycieczek po krajach europejskich. W trakcie wycieczki należy unikać oddalania się od grupy, a także poruszania się poza głównymi szlakami komunikacyjnymi. Nie jest również bezpieczne wychodzenie nocą poza teren hotelu. Może się zdarzyć, że w niektórych miejscach będzie możliwość dodatkowego zwiedzania, poza programem wycieczki (np. wejście do wnętrza piramidy Cheopsa w Gizie.

Czy potrzebny jest paszport i wiza przy wjeździe do Egiptu?

Do wjazdu do Egiptu potrzebny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski. Obywatele polscy potrzebują również jednorazowej wizy do Egiptu, płatnej na lotnisku w wysokości 25 USD.

Jaką walutę zabrać do Egiptu?

Walutą Egiptu jest funt egipski (1 EGP = 0,15 PLN). Nie ma jednak sensu kupowanie funtów egipskich, ponieważ praktycznie wszędzie w Egipcie można płacić w euro lub w dolarach. Na wycieczkę do Egiptu najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie (USD), bowiem ich przelicznik jest zdecydowanie lepszy niż euro. Poza tym banknoty dolarowe występują już od nominału 1 USD, a najmniejszy nominał banknotów euro to 5 EUR, co ma znaczenie w przypadku napiwków. Na wycieczkę objazdową do Egiptu najlepiej zabrać ze sobą banknoty USD wydane po 2000 roku. W Egipcie nie są przyjmowane tzw. stare dolary, wydane przed rokiem 1996.

Na co uważać w Egipcie?

W Egipcie należy zachować ostrożność w popularnych miejscach turystycznych oraz unikać wszelkich zgromadzeń i demonstracji. O ile w Egipcie można swobodnie fotografować zabytki, to absolutnie nie wolno fotografować budynków użyteczności publicznej, mostów, obiektów o kluczowym znaczeniu dla obronności kraju.

Jakie napiwki należy dawać w Egipcie?

Napiwki w Egipcie (bakszysz) są bardzo powszechne. Za standardową stawkę napiwku przyjmuje się 1 dolara. Zwyczajowo napiwki daje się kierowcy, który wiezie turystów z lotniska do hotelu, boyowi hotelowemu zanoszącemu bagaże do pokoju, pokojówkom sprzątającym pokój, kelnerom i barmanom, członkom załogi na statkach, lokalnym przewodnikom. Oczywiście warto w tym zakresie zachować zdrowy rozsądek. Bakszysz najlepiej dawać w banknotach dolarowych, a nie w monetach euro, które w Egipcie są niewymienialne. Napiwki można również dawać w funtach egipskich.

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

buycoffeeto
Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *