wakacje w październiku

Gdzie na wakacje w październiku 2024 roku

Jeśli planujesz wakacje w październiku, warto rozważyć wyjazd z biurem podróży. To wygodne rozwiązanie, które pozwala uniknąć problemów z organizacją wakacji. Biuro podróży zadba o wszystkie formalności, takie jak rezerwacja lotu, transfer i zakwaterowanie. Dodatkowo, w razie nieprzewidzianych zdarzeń, będziesz mieć możliwość skorzystania z pomocy rezydenta. Sprawdź ciekawe kierunki na wakacje w październiku 2024 roku.

Wakacje w październiku to doskonały pomysł, ponieważ pogoda jest wciąż przyjemna, a w niektórych krajach jest bardzo ciepło. Jednym z wielu powodów, dla których warto jechać na wakacje w październiku z biurem podróży, jest mniejszy tłok w kurortach turystycznych, na plażach i przy atrakcjach turystycznych. Biura podróży oferują atrakcyjne promocje i rabaty na wakacje w październiku, dzięki czemu można zaoszczędzić na wyjeździe.

Polecany artykuł: Wakacje z biurem podróży krok po kroku

Oczywiście wybór kierunku zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli lubisz plażowanie i kąpiele morskie, to warto wybrać kierunek z ciepłym klimatem. Jeśli natomiast interesujesz się zwiedzaniem, to wybierz kraj z bogatą historią i kulturą. W tym artykule znajdziesz informacje o pięciu ciekawych kierunkach na wakacje w październiku, gdzie jest ciepło i gdzie możesz liczyć na dodatkowe atrakcje.

Wakacje w październiku 2024 roku na La Gomerze

La Gomera to najmniejsza z Wysp Kanaryjskich, położona na Oceanie Atlantyckim, na południe od Teneryfy. Wyspa jest znana ze swojej pięknej przyrody: górzystego krajobrazu, tropikalnych lasów i bujnej roślinności. La Gomera to również raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wypoczywający mają szeroki wybór szlaków turystycznych, tras rowerowych i ścieżek do uprawiania nordic walkingu. Nie jest tu tak tłoczono jak na innych Wyspach Kanaryjskich, dlatego też La Gomera jest idealnym miejscem na wakacje w październiku 2024 roku.

Górzysty krajobraz wyspy jest poprzecinany wąwozami, dolinami i potokami. W lasach rosną palmy, kaktusy, oleandry i inne egzotyczne rośliny. Na wyspie znajdują się również dwa parki narodowe: Garajonay i Majona.

La Gomera to wymarzone miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na wyspie znajdują się liczne szlaki turystyczne, które pozwalają odkrywać jej piękno. Można tu również uprawiać trekking, nordic walking, kolarstwo górskie, żeglarstwo, nurkowanie i inne sporty wodne, w tym żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing, nurkowanie i snorkeling. Najlepsze warunki do uprawiania tych sportów panują w południowej części wyspy, w okolicach San Sebastián i Valle Gran Rey. Główne kurorty turystyczne La Gomery to: San Sebastián, Valle Gran Rey, La Guancha i La Caleta.

Wyspa La Gomera oferuje kilka pięknych plaż, z których większość jest piaszczystych lub kamienistych. Najpopularniejsze plaże na wyspie to: Playa de Santiago – największa plaża na La Gomerze położona w pobliżu stolicy wyspy San Sebastián, Playa de Valle Gran Rey – położona w południowej części wyspy w miejscowości Valle Gran Rey, Playa de la Guancha – położona w północnej części wyspy w miejscowości La Guancha, oraz Playa de la Caleta – położona w zachodniej części wyspy w miejscowości La Caleta.

Wakacje w październiku na La Gomerze

Temperatura

22°C

czas lotu

5:50

Co zobaczyć na La Gomerze

Na La Gomerze panują nie tylko idealne warunki do wypoczynku, ale również znajduje się wiele atrakcji turystycznych, z których większość to atrakcje stworzone przez naturę.

Przede wszystkim polecam wyprawę do dwóch parków narodowych. Największy na Wyspach Kanaryjski jest Park Narodowy Garajonay, położony w centralnej części La Gomery. Na terenie parku polecam zobaczyć wulkaniczne jezioro Laguna Grande, które jest zasilane przez wodę deszczową i śnieg z otaczających gór. Drugą atrakcją parku jest Roque de Agando, charakterystyczny szczyt wulkaniczny.

Warto także wybrać się do Parku Narodowego Majona, położonego w północnej części La Gomery. Z atrakcji naturalnych w tej części wyspy warto zobaczyć charakterystyczne formacje skalne Los Organos.

La Gomera na wakacje w październiku 2024 — Roque de Agando
La Gomera na wakacje w październiku 2024 — Roque de Agando

W San Sebastián de La Gomera warto zobaczyć kościół Iglesia de la Asunción. Jest to jeden z najważniejszych zabytków na wyspie i jeden z najpiękniejszych kościołów na Wyspach Kanaryjskich. Został zbudowany w XVI wieku na miejscu wcześniejszej eremy. Fasada kościoła jest ozdobiona rzeźbami i płaskorzeźbami, w tym wizerunkiem Matki Boskiej z Guadalupe, patronki wyspy La Gomera. Właśnie w tym kościele miał modlić się Krzysztof Kolumb przed swoją słynną wyprawą do Ameryki.

Drugim wartym uwagi zabytkiem w San Sebastián de La Gomera jest Torre del Conde, gotycka forteca z XV wieku. Jest to najstarsza budowla na wyspie i jeden z najważniejszych zabytków na Wyspach Kanaryjskich. Forteca jest zbudowana z kamienia i cegły. Ma kształt prostokąta i posiada cztery wieże. Wjazd do fortu prowadzi przez bramę z kamiennymi łukami. W forcie znajduje się muzeum, w którym można zapoznać się z historią wyspy La Gomera. Z tarasu fortu rozciąga się widok na port i miasto San Sebastián.

Wakacje na La Gomerze będą jeszcze bardziej udane jeśli poznasz atrakcje naturalne wyspy. Sprawdź polecane przeze mnie lokalne wycieczki i atrakcje na La Gomerze.

Pogoda na La Gomerze

Temperatura
styczeń18°C17°C19°C
luty18°C16°C19°C
marzec18°C17°C19°C
kwiecień18°C17°C19°C
maj19°C18°C20°C
czerwiec20°C19°C21°C
lipiec22°C21°C21°C
sierpień23°C22°C22°C
wrzesień23°C22°C23°C
październik22°C21°C23°C
listopad21°C20°C22°C
grudzień19°C18°C20°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Hiszpania

Stolica:

San Sebastián de La Gomera

Waluta:

euro (EUR)

Język urzędowy:

hiszpański

Liczba ludności:

19.580

Powierzchnia:

378 km2

Religia dominująca:

katolicyzm

Strefa czasowa:

UTC+1

Jordania na wakacje w październiku 2024 roku

Jordania to mały kraj położony w Azji Zachodniej, nad Morzem Czerwonym i Morzem Martwym. Jest to państwo o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji turystycznych. Polecam wybrać się tu na wakacje w październiku 2024 roku.

Kraj ma bardzo bogatą historię, która sięga czasów biblijnych. Na terenie Jordanii znajdują się liczne starożytne miasta, świątynie, klasztory i inne zabytki. Najsłynniejszym z nich jest Petra, jedno z nowych siedmiu cudów świata. Jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jordanii jest Pustynia Wadi Rum. Jej czerwone piaski i charakterystyczne formacje skalne są tłem dla wielu filmów i seriali.

Jordania leży nad Morzem Martwym, najgłębszym i najbardziej zasolonym jeziorem na świecie. Jego specyficzne właściwości sprawiają, że jest doskonałym miejscem na leczenie schorzeń skórnych i dróg oddechowych. Z kolei Morze Czerwone to raj dla miłośników nurkowania i snorkelingu. W jego wodach można podziwiać liczne gatunki ryb, koralowców i innych morskich stworzeń.

Plaże w Jordanii są piaszczyste lub kamieniste. Najpopularniejsze plaże znajdują się w kurortach Akaba i Madaba. W Jordanii można uprawiać wiele sportów wodnych, w tym nurkowanie, snorkeling, windsurfing i kitesurfing.

W Jordanii znajdują się dwa główne kurorty turystyczne. Akaba to kurort położony nad Morzem Czerwonym. Oferuje szeroki wybór hoteli, restauracji, barów i sklepów. Jest to popularne miejsce na wakacje i wypoczynek. Drugi kurort to Madaba, położony w centralnej części Jordanii. Miasto jest znane z pięknych mozaik, które przedstawiają mapę Ziemi Świętej z IV wieku.

Wakacje w październiku w Jordanii

Temperatura

25°C

czas lotu

4:10

Co zobaczyć w Jordanii

Jeśli spędzasz wakacje w październiku w Jordanii koniecznie wybierz się do Petry, starożytnego miasta wykutego w skale, położonego w południowo-zachodniej części kraju. Jest to jeden z nowych siedmiu cudów świata i jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Jordanii. Petra została założona w VI wieku p.n.e. przez Nabatejczyków. Miasto było ważnym punktem na Jedwabnym Szlaku, który łączył Europę z Azją. Przez wiele stuleci Petra była ukryta przed światem. W 1812 roku została ponownie odkryta przez szwajcarskiego podróżnika Johanna Ludwiga Burckhardta. Najsłynniejszym zabytkiem Petry jest Al-Khazneh, czyli Skarbiec Nabatejczyków. Jest to monumentalna budowla wykuta w skale. Jej fasada jest ozdobiona rzeźbami i płaskorzeźbami przedstawiającymi postacie mitologiczne i religijne.

Polecam także udać się na wyprawę na pustynię Wadi Rum, położoną w południowo-zachodniej Jordanii. Jest to popularne miejsce na wycieczki jeepami i piesze wędrówki. Wadi Rum jest znana z czerwonych piasków i charakterystycznych formacji skalnych. Jej krajobraz był często wykorzystywany w filmach takich jak “Marsjanin” czy “Lawrence z Arabii”. Można tu również podziwiać niesamowite zachody słońca.

Wakacje w październiku 2024 roku w Jordanii — Petra
Wakacje w październiku 2024 roku w Jordanii — Petra

Warto również wybrać się na wycieczkę do Jerycha, najstarszego miasta świata, położonego w dolinie Jordanu, u podnóża góry Nebo. Jest to popularne miejsce pielgrzymkowe dla chrześcijan, muzułmanów i Żydów. W Jerychu warto zobaczyć Mury Jerycha – ruiny starożytnych murów miejskich, które były uważane za nie do zdobycia, Górę Nebo – wzgórze, z którego Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną, Grobowiec Hirama – grobowiec króla, który zbudował świątynię Salomona, oraz Górę Kuszenia – miejsce, w którym Jezus został poprowadzony przez diabła na górę i kuszony.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Madaba, miasto położone w północno-zachodniej Jordanii, w oazie na płaskowyżu, na południowy zachód od Ammanu. Madaba jest znana z pięknych mozaik, które przedstawiają mapę Ziemi Świętej z IV wieku. Mozaika ta jest najstarszą zachowaną mapą Ziemi Świętej i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jordania to kraj, który oferuje atrakcje dla każdego. Jest to idealne miejsce na wakacje, wypoczynek, zwiedzanie czy poznawanie historii i kultury. Sprawdź polecane wycieczki lokalne i atrakcje.

Pogoda w Jordanii

Temperatura
styczeń12°C4°C21°C
luty13°C4°C20°C
marzec17°C7°C20°C
kwiecień23°C10°C21°C
maj27°C14°C22°C
czerwiec30°C17°C23°C
lipiec31°C19°C25°C
sierpień32°C19°C26°C
wrzesień29°C18°C25°C
październik25°C15°C24°C
listopad19°C9°C23°C
grudzień14°C5°C22°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Jordania

Stolica:

Amman

Waluta:

dinar jordański (JOD)

Język urzędowy:

arabski

Liczba ludności:

7.131.000

Powierzchnia:

88.794 km2

Religia dominująca:

sunnizm

Strefa czasowa:

UTC+3

Wakacje w październiku 2024 roku na Madagaskarze

Madagaskar to czwarta co do wielkości wyspa na świecie, położona na Oceanie Indyjskim, około 500 km od południowo-wschodniego wybrzeża Afryki. Kraj ten jest znany z unikatowej fauny i flory, w tym wielu gatunków endemitów, czyli zwierząt i roślin, które nie występują nigdzie indziej na świecie. Wyspa jest idealnym miejscem na wakacje w październiku.

Wybrzeże wyspy jest zróżnicowane pod względem krajobrazu. Można tu znaleźć zarówno piaszczyste plaże z białym piaskiem, jak i skaliste plaże z czarnym piaskiem. Najpopularniejsze kurorty plażowe znajdują się na północy kraju, w okolicach Nosy Be, a także na południu, w okolicach Tulear.

Nosy Be to największa wyspa państwa Madagaskar. Znajduje się tu wiele popularnych kurortów, takich jak Nosy Be, Hell-Ville czy Ambatoloaka. Wyspa słynie z pięknych plaż, tropikalnych lasów i bogatej fauny i flory.

Tulear to największe miasto na południu Madagaskaru. W okolicy znajduje się wiele plaż, w tym Ankify, Ifaty czy Anakao. Region ten jest popularny wśród miłośników sportów wodnych, takich jak surfing, kitesurfing czy nurkowanie.

Wakacje w październiku na Madagaskarze

Temperatura

28°C

czas lotu

10:15

Co zobaczyć na Madagaskarze

Madagaskar to kraj o niezwykłej urodzie, który oferuje turystom szeroki wybór atrakcji. Wakacje na Madagaskarze to wspaniała okazja do podziwiania przyrody, poznawania kultury i historii tego fascynującego kraju.

Na Madagaskarze warto odwiedzić parki narodowe. Park Narodowy Andasibe-Mantadia to jeden z najpopularniejszych parków narodowych, znajdujący się w środkowo-wschodniej części wyspy, w regionie Alaotra-Mangoro. Park zajmuje powierzchnię 154 km2 i jest domem dla wielu gatunków lemurów, w tym indry, sifaka i lemurów czarnych. W parku można również spotkać inne zwierzęta, takie jak kameleony, węże, ptaki i żaby. Polecam to miejsce każdemu, kto chce zobaczyć unikalną faunę i florę Madagaskaru, a także obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Warto także udać się do Parku Narodowego Isalo znajdującego się w południowo-zachodniej części wyspy, w regionie Ihorombe. Park zajmuje powierzchnię ponad 80 hektarów i jest domem dla wielu gatunków lemurów, kameleonów, węży, ptaków i żab. Isalo jest znany z niezwykłych krajobrazów, które powstały w wyniku erozji. W parku znajdują się liczne formacje skalne, jaskinie i wodospady. Najbardziej znanym miejscem w parku jest Baiona, czyli dolina z charakterystycznymi wapiennymi skałami.

W zachodniej części Madagaskaru, w regionie Menabe, znajduje się Park Narodowy Tsingy de Bemaraha. Park zajmuje powierzchnię 152 tysięcy hektarów. Znajdują się tu liczne formacje skalne, zwane tsingami, które przypominają wysokie, szpiczaste iglice. Najwyższe z nich osiągają 45 metrów wysokości.

Wakacje w październiku na Madagaskarze — Aleja Baobabów
Wakacje w październiku na Madagaskarze — Aleja Baobabów

Miłośnikom zabytków polecam wycieczkę do zabytkowego centrum miasta Antananarywa, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się ono w górskiej części miasta, na wysokości około 1400 metrów n.p.m. Centrum miasta jest gęsto zabudowane tradycyjnymi, drewnianymi domami, które otaczają wąskie uliczki i place.

W zachodniej części Madagaskaru warto zwiedzić zabytkowe centrum miasta Morondava. Znajduje się ono w pobliżu Alei Baobabów, jednego z symboli Madagaskaru. Centrum miasta jest otoczone murami obronnymi, które zostały wybudowane w XVIII wieku. Znajduje się tutaj również wiele tradycyjnych restauracji, gdzie można spróbować lokalnych potraw.

Warto bliżej poznać Madagaskar, jego przyrodę, kulturę i historię. Sprawdź z jakich wycieczek lokalnych możesz skorzystać w tym afrykańskim kraju.

Pogoda na Madagaskarze

Temperatura
styczeń28°C22°C28°C
luty28°C22°C28°C
marzec28°C22°C28°C
kwiecień28°C22°C28°C
maj28°C21°C27°C
czerwiec27°C20°C26°C
lipiec26°C19°C25°C
sierpień26°C19°C24°C
wrzesień27°C19°C24°C
październik28°C20°C25°C
listopad29°C21°C26°C
grudzień29°C22°C27°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Madagaskar

Stolica:

Antananarywa

Waluta:

ariary (MGA)

Język urzędowy:

malgaski, francuski

Liczba ludności:

25.613.000

Powierzchnia:

587.041 km2

Religia dominująca:

chrześcijaństwo

Strefa czasowa:

UTC+3

Na wakacje w październiku 2024 roku do Panamy

Panama to popularny, choć nie tani kierunek turystyczny, który oferuje wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Kraj ten położony jest w Ameryce Środkowej, nad Pacyfikiem i Morzem Karaibskim. Panama to kraj o bogatej historii i kulturze, a także o pięknych krajobrazach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy chce wypoczywać na plaży, zwiedzać zabytki, czy poznawać lokalną kulturę. Wakacje w październiku w Panamie to doskonały wybór.

Panama oferuje wiele pięknych plaż z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Najpopularniejsze kurorty plażowe znajdują się na wybrzeżu Pacyfiku, w okolicach miasta Panama City oraz na wybrzeżu Morza Karaibskiego w okolicach Bocas del Toro i San Blas. Stolica Panamy – Panama City oferuje wiele atrakcji kulturalnych i rozrywkowych, a także piękne plaże. Bocas del Toro to z kolei archipelag wysp na Morzu Karaibskim, popularny wśród miłośników sportów wodnych i plażowania. Następny z archipelagów – San Blas oferuje możliwość kontaktu z lokalną kulturą i tradycją.

Wakacje w październiku w Panamie

Temperatura

26°C

czas lotu

15:30

Co zobaczyć w Panamie

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Panamie jest Kanał Panamski. Jest to sztuczny kanał wodny o długości 80 km i szerokości 300 metrów, który łączy Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym, skracając drogę między Ameryką Północną a Południową. Kanał jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budowa Kanału Panamskiego trwała od 1881 do 1914 roku i pochłonęła życie ponad 27 tysięcy osób. Kanałem może przepłynąć statek o maksymalnej długości 366 metrów, szerokości 34 metrów i zanurzeniu 12 metrów.

Istnieje możliwość zarezerwowania rejsu po kanale, który trwa około 8 godzin. Rejs pozwala zobaczyć kanał z bliska i zobaczyć jak odbywa się przepływ statków. Drugą możliwością jest zwiedzanie Centrum Turystycznego Miraflores, znajdującego się w pobliżu śluz Miraflores, jednego z trzech zestawów śluz na kanale. W centrum można zobaczyć wystawę poświęconą historii i budowie kanału, a także podziwiać przepływające statki.

Wakacje w październiku w Panamie — Kanał Panamski
Wakacje w październiku w Panamie — Kanał Panamski

Jeśli spędzasz wakacje w Panamie warto odwiedzić Park Narodowy Coiba, będący jednym z największych morskich parków narodowych na świecie. Jest położony na Pacyfiku, w Zatoce Chiriquí w prowincji Veraguas w zachodniej części Panamy. Park obejmuje 38 wysp, z których największą jest Coiba (503 km2). Jest to ważny obszar dla ochrony różnorodności biologicznej, w tym wielu zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, takich jak m.in. harpia gujańska, krokodyl amerykański, leniwce i kameleony. Na wyspie Coiba znajduje się baza strażników parku, którzy oferują usługi przewodnickie.

Ciekawą formą spędzenia czasu na wakacjach w Panamie będzie także wyprawa promem lub łodzią na wyspę Taboga, zamieszkałą przez około 1600 osób. Ta niewielka wyspa położona jest w Zatoce Panamskiej, około 20 kilometrów na południe od stolicy kraju, Panamy City. Taboga jest znana z pięknych plaż, bujnej roślinności i łagodnego klimatu. Najładniejszą i najpopularniejszą plażą na Taboga jest Playa de la Isla Taboga. W dzielnicy historycznej wyspy znajduje się wiele zabytkowych budynków, w tym XVII-wieczny kościół św. Jana Chrzciciela.

Dzięki idealnej lokalizacji Panama słynie zarówno z tropikalnych krajobrazów, jak i atrakcji kulturalnych. Sprawdź z jakich lokalnych atrakcji warto skorzystać w czasie wakacji w Panamie.

Pogoda w Panamie

Temperatura
styczeń28°C24°C26°C
luty28°C24°C25°C
marzec28°C24°C25°C
kwiecień28°C25°C26°C
maj28°C25°C28°C
czerwiec28°C25°C28°C
lipiec28°C25°C28°C
sierpień28°C25°C28°C
wrzesień27°C25°C28°C
październik27°C24°C28°C
listopad27°C24°C28°C
grudzień28°C25°C27°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Panama

Stolica:

Panama City

Waluta:

balboa, dolar amerykański (PAB, USD)

Język urzędowy:

hiszpański

Liczba ludności:

3.928.000

Powierzchnia:

75.420 km2

Religia dominująca:

katolicyzm

Strefa czasowa:

UTC-5

Wakacje w październiku 2024 w Singapurze

Singapur to mały kraj położony w południowo-wschodniej Azji, który jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Miasto-państwo oferuje wiele atrakcji, od pięknych plaż i bujnej roślinności po nowoczesną architekturę i bogatą kulturę. Singapur to wspaniałe miejsce na wakacje w październiku.

W granicach Singapuru znajdują się dwie wyspy – Sentosa i Pulau Ubin, na których czekają na turystów piękne plaże. Sentosa to najbardziej popularna wyspa w Singapurze. Na wyspie znajdują się liczne hotele, kurorty, parki rozrywki i atrakcje turystyczne. Plaże na Sentosie są piaszczyste, a woda jest krystalicznie czysta. Pulau Ubin to niewielka wyspa położona na północ od Singapuru. Jest to popularne miejsce dla miłośników natury. Na wyspie znajdują się liczne ścieżki spacerowe, które umożliwiają odkrywanie jej naturalnego piękna.

Singapur nie posiada tradycyjnych kurortów turystycznych. Jednak niektóre części miasta są popularne wśród turystów, w tym Sentosa, Chinatown, Little India i Arab Street.

Wakacje w październiku w Singapurze

Temperatura

29°C

czas lotu

12:00

Co zobaczyć w Singapurze

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Singapurze jest Gardens by the Bay, park przyrodniczy o powierzchni 101 hektarów. Park składa się z trzech nadbrzeżnych ogrodów: Bay South Garden, Bay East Garden i Bay Central Garden. Można tu podziwiać unikalne rośliny i zwierzęta, a także nowoczesne technologie. Warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze atrakcje Gardens by the Bay. Supertree Grove to kompleks 18 superdrzew, które są sztucznymi konstrukcjami. Na ich szczytach znajdują się tarasy widokowe z przepiękną panoramą miasta. Cloud Forest to z kolei szklarnia o powierzchni 1,7 hektara, w której można podziwiać tropikalną roślinność z całego świata. Kolejna szklarnia to Flower Dome o powierzchni 1,2 hektara, w której można podziwiać kwiaty z różnych kontynentów.

Wakacje w październiku w Singapurze — Supertree Grove w Gardens by the Bay
Wakacje w październiku w Singapurze — Supertree Grove w Gardens by the Bay

Jeśli szukasz w Singapurze miejsca na podziwianie panoramy miasta wybierz się na Singapore Flyer, koło obserwacyjne w dzielnicy Downtown Core. Jest to jedno z najwyższych kół obserwacyjnych na świecie mające 165 metrów wysokości. Singapore Flyer zostało otwarte w 2008 roku i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Singapurze. Z koła widokowego można podziwiać panoramę miasta, w tym Marina Bay, Gardens by the Bay i inne charakterystyczne miejsca. Koło posiada 28 klimatyzowanych kapsuł, z których każda może pomieścić 28 osób. Jeden pełny obrót koła trwa około 30 minut.

W stolicy Singapuru warto również odwiedzić Muzeum Narodowe Singapuru. Muzeum zostało założone w 1849 roku i jest poświęcone historii i kulturze Singapuru. Mieści się ono w XIX-wiecznym neorenesansowym budynku wpisanym na Listę Zabytków Singapuru. W Muzeum Narodowym Singapuru znajduje się wiele wystaw stałych i czasowych. Wystawa stała prezentuje historię Singapuru od czasów prehistorycznych do współczesności.

Singapur jest zarazem egzotyczny i nowoczesny. Warto poznać wszystkie oblicza tego kraju wybierając się na jedną z lokalnych wycieczek.

Pogoda w Singapurze

Temperatura
styczeń27°C24°C27°C
luty28°C24°C27°C
marzec28°C25°C28°C
kwiecień29°C25°C29°C
maj29°C25°C30°C
czerwiec29°C25°C29°C
lipiec28°C25°C29°C
sierpień28°C25°C29°C
wrzesień28°C25°C29°C
październik28°C25°C29°C
listopad28°C24°C29°C
grudzień27°C24°C28°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Singapur

Stolica:

Singapur

Waluta:

dolar singapurski (SGD)

Język urzędowy:

angielski, chiński

Liczba ludności:

5.453.000

Powierzchnia:

733,1 km2

Religia dominująca:

buddyzm

Strefa czasowa:

UTC+8

Zaplanuj wakacje w październiku

Jeśli żaden z powyższych kierunków na wakacje w październiku nie spełnia Twoich oczekiwań możesz wybrać się do Turcji lub Egiptu. Temperatury w październiku są w tych krajach dużo łaskawsze niż w lipcu i sierpniu. Dodatkowo możesz liczyć na bardzo korzystne ceny wyjazdów w październiku i zdecydowanie mniej turystów w kurortach.

Październik to również dobry moment, aby zacząć szukać ofert na wakacje w przyszłym roku. Organizatorzy wyjazdów oferują klientom wcześniej dokonującym rezerwacji wiele atrakcyjnych benefitów. To dobry moment, aby zarezerwować ofertę z bardzo niską zaliczką i maksymalnie największym pakietem korzyści.

Nie jestem organizatorem wyjazdów wakacyjnych oraz innych imprez turystycznych. Jeśli klikniesz w linki zamieszczone w tym artykule i za ich pomocą dokonasz zakup wycieczki, mogę otrzymać wynagrodzenie od serwisu Wakacje.pl. Nie ma to jednak żadnego wpływu na wybór zamieszczonych w artykule ofert. Zawarte w tym artykule informacje i ceny wyjazdów nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz 60 dni darmowego dostępu do platformy BookBeat, gdzie znajdziesz ogromną bibliotekę audiobooków. To więcej niż standardowy okres próbny dostępny na oficjalnej stronie BookBeat.

buycoffeeto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *