najpiękniejsze plaże na fuerteventurze

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — TOP 10

Fuerteventura ma wiele pięknych plaż, na których można cieszyć się słońcem i czystym morzem. Niezależnie od tego, czy chcesz się opalać, pływać, czy uprawiać sporty wodne, jest to jedna z najlepszych wysp w Hiszpanii na wakacje. Fuerteventura nie bez powodu nazywana jest plażą Wysp Kanaryjskich. Miejscowe plaże są czyste, w miarę spokojne i absolutnie oszałamiające. Poznaj najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze, na które warto się udać spędzając w tym miejscu wakacje. 

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze – którą wybrać?

Fuerteventura jest dość wietrzną wyspą. Z tego też względu na niektórych plażach panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Jeśli nie wiesz, gdzie plażować na Fuerteventurze, w tym artkule znajdziesz 10 najlepszych i najładniejszych plaż na wyspie. Dowiesz się również czego możesz się spodziewać po każdej z nich, a ich lokalizację sprawdzisz na Mapach Google.

Playa de Cofete

Playa de Cofete to nie tylko najpiękniejsza plaża na Fuerteventurze, ale także jedna z najpopularniejszych na archipelagu Wysp Kanaryjskich i najładniejszych plaż na świecie. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce przede wszystkim ze względu na dziewiczy krajobraz. Plaża znajduje się w południowej części wyspy na zachodnim wybrzeżu wyspy w południowej części. 

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa de Cofete
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa de Cofete

Kiedy spędzałem wakacje na Fuerteventurze zastanawiałem się, czy w ogóle chce mi się tam jechać. Po pierwsze w okolicy hotelu były inne plaże, a po drugie ciężką się dostać na Cofete samochodem z wypożyczalni. Dojazd na plaże odbywa się około 10-kilometrowym odcinkiem krętej szutrowej drogi. Ostatecznie skorzystałem z podwózki jeepem i naprawdę było warto. Polecam zatem skorzystanie z tej opcji, bo plaża Cofete to jedno z najładniejszych miejsc jakie widziałem. 

Polecany artykuł: Fuerteventura – plaża Wysp Kanaryjskich

Playa de Cofete to jedna z najdzikszych plaż na Fuerteventurze, ponieważ znajduje się na odosobnionym piaszczystym brzegu w okolicy  pasma górskiego Jandia, z najwyższymi na wyspie szczytami. W pobliżu plaży Cofete można zobaczyć wysepkę Islote de las Siete Viudas, nieopodal plaży Barlovento de Jandia, a także Roque del Moro, ogromny kamień wystający z morza.

Playa de Sotavento

Playa de Sotavento znajduje się w pobliżu miasta Pájara na półwyspie Jandía na wschodnim wybrzeżu w południowej części wyspy. Jest jedną z najładniejszych plaż na Fuerteventurze, tworzy lagunę, a jej krajobraz zmienia się w zależności od przypływów i odpływów Oceanu Atlantyckiego. 

W rzeczywistości Playa de Sotavento składa się z kilku plaż, w tym: Playa Barca (popularna wśród nudystów), Risco del Paso, Playa Los Canarios i Playa de Mal Nombre. Miejsce to jest odpowiednie nie tylko do kąpieli słonecznych ale również na przyjemny spacer brzegiem morza przez wszystkie wymienione plaże. 

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa de Sotavento
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa de Sotavento

Mimo, że nie ma tu ratowników, plaża Sotavento jest idealna dla rodzin z dziećmi. Posiada łagodne zejście do wody, a dodatkowo w trakcie przypływu brzegi plaży Sotavento zamieniają się w płytkie baseny idealne dla dzieci. Wiele osób odwiedza również plażę Sotavento, aby surfować i uprawiać windsurfing lub kitesurfing, więc jeśli lubisz sporty wodne, polecam to miejsce.

Grandes Playas de Corralejo

Jeśli szukasz bezwietrznej plaży na Fuerteventurze to wybierz się na Grandes Playas de Corralejo w miejscowości o tej samej nazwie na północy Fuerteventury. To nie tylko jedno z głównych miejsc turystycznych, ale także Park Krajobrazowy Las Dunas de Corralejo, słynący z imponujących wydm. Teren wydm śmiało można nazwać hiszpańską Saharą.

Plaże w Corralejo słyną z miękkiego białego piasku oraz turkusowej wody. Przyciągają wielu turystów, więc nie jest to najcichsze miejsce na wyspie. Z powodu nadzwyczaj spokojnych jak na Fuerteventurę wiatrów pływy na wybrzeżu są dość łagodne. 

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Grandes Playas de Corralejo
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Grandes Playas de Corralejo

Południowa część plaży jest popularna wśród nudystów, podczas gdy północna posiada doskonałą infrastrukturę. Dotarcie do Corralejo jest łatwe. Bez problemu można tu dojechać wynajętym samochodem, a i z parkingiem również nie ma większych problemów.

Playa del Matorral

Playa del Matorral to jedna z najlepszych plaż Fuerteventury. To idealne miejsce zarówno na opalanie, pływanie jak i uprawianie sportów wodnych. Plaża rozciąga się w południowej części wyspy, niedaleko miejscowości Morro Jable, dość  popularnego miejsca, gdzie można obejrzeć delfiny i wieloryby. Tym bardziej plaża jest godna polecenia.

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa del Matorral
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa del Matorral

Plaża del Matorral wchodzi w skład trzech plaż w Morro Jable: Playa Morro Jable, Playa del Mattoral i Playa de Jandia. Przechodzą one jedna w drugą ciągnąc się na odcinku około 12 kilometrów. Wszystkie wymienione plaże dysponują wypożyczalniami leżaków i parasoli, a także barami i restauracjami, czyli tak naprawdę wszystkim czego potrzebujemy do relaksu na złocistym piasku.

Tuż za plażą del Matorral znajduje się Saladar de Jandía, chronione tereny podmokłe z różnorodną endemiczną florą i fauną, po których niestety nie można spacerować.

Playa del Castillo

Playa del Castillo to kolejna z najlepszych plaż na Fuerteventurze. Znajduje się na wschodnim wybrzeżu w miejscowości Caleta de Fuste, w pobliżu XVIII-wiecznej fortecy. Jest to idealna plaża do opalania i pływania, ponieważ leży nad niewielką zatoką. Złoty piasek sprawia, że ​​jest to jedna z najpiękniejszych plaż na Fuerteventurze. Pobliska marina to świetne miejsce do nurkowania i windsurfingu. Warto wykorzystać okazję i nauczyć się surfować.

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa del Castillo
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa del Castillo

Caleta de Fuste to bardzo popularny kurort na Fuercie. Z tego też względu plaża Castillo potrafi być naprawdę zatłoczona, szczególnie latem. Plaża dysponuje doskonałą infrastrukturą turystyczną. Jest tu wypożyczalnia leżaków i parasoli a także liczne punkty gastronomiczne. Bez problemu można tu również zaparkować samochód, a także dojechać autobusem.

Playa de la Concha

Playa de la Concha to piękna plaża w miejscowości El Cotillo, na zachodnim wybrzeżu w północnej części Fuerteventury. Składa się z szeregu zatoczek, dzięki czemu jest cichym i spokojnym miejscem. Warto pozostać na plaży do zachodu słońca kiedy krajobraz tego miejsca nabiera złocistego blasku. 

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa de la Concha
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa de la Concha

Znajduje się tu naturalna rafa w kształcie podkowy, więc fale są dość spokojne. Tak więc, jeśli szukasz plaży, na którą można się wybrać z dziećmi, plaża w El Cotillo będzie idealnym wyborem. Pomiędzy skałami znajdują się płytkie baseny, w których dzieci mogą bezpiecznie pływać i bawić się. Na plaży dyżurują ratownicy. 

Plaża la Concha jest jedną z najłatwiej dostępnych plaż na wyspie. Turyści mają w pobliżu do dyspozycji parking oraz  restauracje, kawiarnie i bary.

Playas de Costa Calma

Playas de Costa Calma to kolejna piękna plaża na Fuerteventurze, której nie można przegapić. Znajduje się koło miejscowości La Lajita, w południowej części Fuertevetury. Ta plaża ma linię brzegową rozciągającą się na prawie 2 kilometry, co plasuje ją wśród największych plaż na Fuerteventurze. 

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playas de Costa Calma
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playas de Costa Calma

Plaża Costa Calma Fuerteventura to idealne miejsce na relaksujący spacer w przepięknej scenerii tworzonej przez drobny biały piasek i turkusową wodę. To także świetne miejsce na rodzinne wakacje. Południowa część plaży posiada dobre warunki do surfowania. Playas de Costa Calma dysponuje nowoczesnym zapleczem turystycznym. Są tu wypożyczalnie leżaków i parasoli, a na plaży dyżurują ratownicy. 

Playa Los Charcos

Niedaleko miejscowości El Cotillo, na północy Fuerteventury znajduje się Playa Los Charcos, jedna z najspokojniejszych plaż na wyspie. Plaża jest zlokalizowana obok latarni morskiej El Tostón i składa się z trzech małych zatoczek oddzielonych kamiennymi ścianami. Te naturalne baseny tworzą spokojniejsze miejsce niż typowa plaża, a krystalicznie czysta woda sprawia, że ​​jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie.

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa Los Charcos
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa Los Charcos

Jeśli chcesz odwiedzić tę plażę na będziesz potrzebować samochodu, najlepiej z napędem na 4 koła. Miejsce to jest nieco odizolowane. Nie ma też nowoczesnego zaplecza, ani ratowników. Szukając ucieczki od tłumów w malowniczym i półdzikim miejscu warto wybrać się na Playa Los Charcos. 

Playa de Ajuí

Playa de Ajuí znajduje się na zachodnim wybrzeżu obok kilku wulkanicznych jaskiń, co czyni ją jedną z najbardziej urokliwych plaż wyspy Fuerteventura. Ta plaża pokryta jest ciemnym wulkanicznym piaskiem i leży nad zatoką przez co fale morskie są tu bardzo łagodne.  jest wymarzonym miejscem nie tylko na opalanie i kąpiele, ale również na zaczerpnięcie świeżego oceanicznego powietrza i spacer wzdłuż wybrzeża.

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa de Ajuí
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa de Ajuí

Polecam przybycie na plażę de Ajuí w godzinach popołudniowych i pozostać do wieczora, bowiem można tu zobaczyć jeden z najbardziej spektakularnych zachodów słońca na Fuerteventurze.

Polecany artykuł: Co zjeść w Hiszpanii – 10 potraw, których musisz spróbować

W pobliżu Playa de Ajuí znajduje się kilka restauracji serwujących owoce morza, w których można spróbować typowych dań kuchni kanaryjskiej.

Playa Esmeralda

Playa Esmeralda położona jest pomiędzy plażami Costa Calma i Sotavento, w północnej części wyspy na półwyspie Jandia. Do plaży prowadzi droga gruntowa, zatem aby tu dotrzeć niezbędny będzie samochód z dobrym zawieszeniem. Jeśli jednak uda Ci się tu dotrzeć, będziesz mógł cieszyć się jedną z najcichszych i najbardziej kameralnych plaż na Fuercie. Co ciekawe, można się tu opalać nago. 

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa Esmeralda
Najpiękniejsze plaże na Fuerteventurze — Playa Esmeralda

Playa Esmeralda jest również uważana za jedną z najlepszych dzikich plaż na Fuerteventurze, która zachwyca turkusowymi wodami i nieskazitelnie białym piaskiem. Jest to również jedna z najlepszych plaż do pływania na Fuerteventurze. Doskonale również nadaje się do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing. Ponadto, pomimo bardziej ustronnego położenia, Playa Esmeralda posiada bar na plaży, wypożyczalnie leżaków oraz jest strzeżona przez ratowników. 

Czy to wszystkie piękne plaże Fuerteventury?

Oczywiście, że nie. Fuerteventura oferuje turystom różnorodne plaże. Znajdziesz tu zarówno plaże z białym piaskiem, jak i z czarnym piaskiem wulkanicznym, plaże dzikie i ciche jak i miejskie plaże pełne gwaru. 

Wśród innych wartych uwagi plaż warto wymienić chociażby Playa de Gran Tarajal, plaże Playa del Muellito, Playa de Marfolin oraz Playa de los Lagos (rejon El Cotillo), plaże Playa de los Verilitos, Playa del Medio oraz Playa Vista Lobos (rejon Corralejo). 

Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz 60 dni darmowego dostępu do platformy BookBeat, gdzie znajdziesz ogromną bibliotekę audiobooków. To więcej niż standardowy okres próbny dostępny na oficjalnej stronie BookBeat.

buycoffeeto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *