wakacje we wrześniu

Gdzie na wakacje we wrześniu 2024 roku

Osoby, których praca zawodowa nie jest skorelowana z końcem wakacji szkolnych często wybierają się na wakacje we wrześniu. Z własnego doświadczenia wiem, że jest to bardzo dobry pomysł na nieco tańsze niż w ścisłym sezonie wyjazdy oraz wypoczynek bez dzikich tłumów. Wybierasz się na wakacje we wrześniu 2024 roku? Sprawdź gdzie jest ciepło we wrześniu i zaplanuj swój wymarzony urlop.

Wakacje we wrześniu można spędzić 15% taniej niż w lipcu i 13% taniej niż w sierpniu. W tych porównaniach najkorzystniej wypadają Grecja, Turcja i Hiszpania. Po pierwsze oznacza to, że we wrześniu można wybrać jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lokalne atrakcje lub zakup pamiątek. Po drugie, warto się zainteresować ofertami ekskluzywnych i wyjątkowo egzotycznych wakacji w takich krajach jak Jamajka czy Seszele.

Polecany artykuł: Wakacje z biurem podróży krok po kroku

W tym artykule przedstawiam pięć ciekawych kierunków, w których można spędzić udane wakacje we wrześniu 2024 roku. Zamieszczone oferty są dość różnorodne również pod kątem cenowym. Obejmują one kierunki odpowiednie zarówno dla osób, które lubią bardzo wysokie temperatury, jak i wielbicieli wypoczynku bez skwaru.

Wakacje we wrześniu 2024 roku we Włoszech

Tego kraju nikomu nie trzeba przedstawiać. Włochy to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajów w Europie. To państwo z fascynującą historią, zróżnicowanym krajobrazem, wspaniałymi jeziorami oraz urozmaiconą linią brzegową z fantastycznymi piaszczystymi plażami. Włochy kontynentalne kryją w sobie całe bogactwo zabytków po dawnej cywilizacji. Wśród nich warto wymienić te najbardziej znane, czyli Koloseum i Panteon.

Bezdyskusyjnie najczęściej odwiedzanym przez turystów włoskim miastem jest Rzym, stolica kraju, miasto tętniące życiem i poniekąd hałaśliwe, ale też najbogatsze w zabytki spośród wszystkich miast we Włoszech. Lecz Włochy to nie tylko Rzym. Turyści chętnie odwiedzają również romantyczną Wenecję, malowniczą Toskanię i nie mniej urokliwą Prowansję. Turyści wybierają także wypoczynek na włoskich wyspach: m.in. na Sycylii, Sardynii i Capri.

Główne kurorty turystyczne we Włoszech to Emilia Romagna, Kalabria, Kampania, Liguria, Riwiera Adriatycka, Jezioro Garda oraz włoskie wyspy, szczególnie Sycylia i Sardynia.

Wakacje we wrześniu we Włoszech to gwarancja wspaniałej pogody, lazurowego morza, rajskich plaż, a także wielu atrakcji, w tym wspaniałych zabytków. Jeśli wybierasz się na wakacje do Włoch z dziećmi warto wybrać Jezioro Garda, lub okolice Werony, w pobliżu której znajduje się słynny Park Rozrywki Gardaland.

Wakacje we wrześniu we Włoszech

Temperatura

23°C

czas lotu

2:15

Co zobaczyć we Włoszech

Jeśli spędzasz wakacje we Włoszech koniecznie poświęć jeden dzień na zwiedzanie. Kierunek wycieczki fakultatywnej wybierz uwzględniając lokalizację kurortu, w którym spędzasz urlop.

Najczęściej odwiedzanym miastem we Włoszech jest Rzym, Wieczne Miasto położone na siedmiu wzgórzach. Niegdyś Rzym był głównym miastem Imperium Rzymskiego, którego wpływy sięgały prawie na cały ówczesny świat. Na terenie Rzymu znajduje się również Watykan będący najmniejszym państwem na świecie. W Wiecznym Mieście warto zobaczyć barokowe fontanny i najciekawsze zabytki z czasów rzymskich.

Najbardziej znaną antyczną budowlą w Rzymie jest Koloseum, zwany Amfiteatrem Flawiuszy. Budowla ma kształt elipsy o wymiarach 188 m na 156 m. Koloseum było świadkiem organizowanych przez cesarzy igrzysk, które mogło oglądać jednocześnie nawet 50 tysięcy Rzymian. Koniecznie trzeba zobaczyć również znajdujące się nieopodal Forum Romanum, położone pomiędzy rzymskimi wzgórzami: Kwirynałem, Kapitolem, Palatynem, Celiusem, Wiminałem oraz Eskwilinem. Dawno temu miały tu miejsce najważniejsze wydarzenia ówczesnego świata politycznego. Kolejny obowiązkowy punkt zwiedzania Rzymu to Kapitol, z którym wiąże się legenda o gęsiach, które uratowały Rzym przed najazdem Galów.

Udaj się także do Panteonu, dawnej świątyni poświęconej rzymskim bóstwom planetarnym oraz panującemu wówczas cesarzowi Hadrianowi. Obecnie Panteon jest kościołem katolickim. W trakcie zwiedzania nie można pominąć Schodów Hiszpańskich, z położonym na ich szczycie XVI-wiecznym kościołem św. Trójcy.

Spośród rzymskich fontann polecam zobaczyć przede wszystkim Fontannę di Trevi, będącą jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wiecznego Miasta. Warto wrzucić do fontanny monetę jako wróżbę powrotu do Rzymu. Niemniej znaną rzymską fontanną jest Fontanna Czterech Rzek znajdująca się na Piazza Navona.

Włochy na wakacje we wrześniu 2024 — Canal Grande w Wenecji
Włochy na wakacje we wrześniu 2024 — Canal Grande w Wenecji

Innym włoskim miastem wprost kipiącym od zabytków jest Florencja leżąca w Toskanii. Symbolami Florencji jest Dzwonnica Giotta, Galeria Uffizi oraz główny plac miasta – Piazza della Signoria. Największym skarbem Florencji jest Katedra Santa Maria del Fiore z oryginalną fasadą i kopułą, z której można podziwiać panoramę miasta. Koniecznie wybierz się także na Most Złotników, najpopularniejszy most we Florencji. Podczas zwiedzania miasta musisz zobaczyć również Pałac Vecchio, będący obecnie siedzibą burmistrza. Przed pałacem można obejrzeć kopię rzeźby Dawida wykonanej przez Michała Anioła oraz fontannę Neptuna.

Osobom z romantyczną duszą polecam wycieczkę do Wenecji, zwanej miastem na wodzie. Głównym miejscem tego miasta jest Plac św. Marka, przy którym znajduje się Bazylika św. Marka oraz Pałac Dożów. Warto także udać się na Most Westchnień, na którym kiedyś skazańcy tęsknie wzdychali za wolnością i swoimi ukochanymi. Zwiedzanie Wenecji warto zakończyć na Ponte di Rialto, najstarszym moście nad weneckim kanałem Grande. Zupełnie na koniec wycieczki polecam obowiązkowo przepłynąć gondolą po weneckich kanałach.

Z innych wartych odwiedzenia włoskich miast polecam Mediolan, Neapol i Asyż.

Włochy są tak ciekawym krajem, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli spędzasz wakacje we wrześniu we Włoszech wybierz się na jedną z lokalnych wycieczek i odkryj wszystkie oblicza tego kraju.

Pogoda we Włoszech

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń11°C5°C15°C
luty11°C5°C14°C
marzec13°C6°C14°C
kwiecień16°C9°C15°C
maj20°C13°C18°C
czerwiec24°C16°C20°C
lipiec27°C19°C25°C
sierpień27°C20°C26°C
wrzesień23°C17°C24°C
październik20°C13°C22°C
listopad15°C10°C19°C
grudzień12°C6°C16°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Włochy

Stolica:

Rzym

Waluta:

euro (EUR)

Język urzędowy:

włoski

Liczba ludności:

58.850.000

Powierzchnia:

302.072,84 km2

Religia dominująca:

katolicyzm

Strefa czasowa:

UTC+2 (lato); UTC+1 (zima)

Malta na wakacje we wrześniu 2024 roku

Malta jest dość niewielkim wyspiarskim państwem, zajmującym zaledwie 316 kilometrów kwadratowych, leżącym w odległości 80 km od Sycylii i niecałych 300 km od Tunezji. Leży pomiędzy kontynentem europejskim i afrykańskim, dzięki czemu przez cały rok panują tu dość wysokie temperatury powietrza, pozwalające cieszyć się udanymi wakacjami w każdym miesiącu roku.

Główną wyspą archipelagu jest Malta. W skład państwa wchodzą również inne wyspy: Gozo i Comino, a także kilka mniejszych wysp (m.in. Manoela, Cominotto, Wyspa Św. Pawła) oraz szereg mikrowysepek.

Jadąc na Maltę na wakacje we wrześniu masz gwarancję, że temperatura powietrza nie będzie na tyle wysoka, aby zmęczyć osoby nieprzyzwyczajone do intensywnego działania promieni słonecznych.

Główną atrakcją Malty są przepiękne plaże. Jednak również miłośnicy zabytków będą zadowolenie z wakacji w tym kraju. Spacerując najstarszymi ulicami Malty, poczujesz ich historyczny klimat. Stolica Malty, La Valleta, była dawno temu siedzibą Zakonu Rycerzy Maltańskich. Do dzisiejszych czasów zachowały się mury miejskie oraz katedra Świętego Jana.

Wakacje we wrześniu na Malcie

Temperatura

25°C

czas lotu

3:10

Co zobaczyć na Malcie

Wakacje we wrześniu na Malcie są okazją do poznania jednego z najmniejszych i najbardziej wysuniętych na południe krajów Europy. Najwięcej atrakcji znajdziesz w stolicy Malty.

W Valetcie warto zobaczyć XVI-wieczny Pałac Wielkich Mistrzów, będący kiedyś siedzibą Wielkiego Mistrza Zakonu. Dzisiaj za jego murami mieści się ogromna kolekcja eksponatów związanych z historią zakonu, miasta jak i całego regionu. We wnętrzach Pałacu Wielkich Mistrzów można podziwiać wspaniałe zdobienia oraz wszechobecne rzeźby, a także przestronny dziedziniec.

Jednym z miejsc, które powstało w okolicy dzisiejszej Valetty jako pierwsze jest Fort św. Elma. Miał on służyć obronie wyspy przed najazdami Turków. Bardzo często w Forcie odbywają się liczne pokazy i parady, które w bardzo przystępny sposób przybliżają zwiedzającym historię tego miejsca.

Warto także zwiedzić Konkatedrę św. Jana w Valletcie, wzniesioną w drugiej połowie XVI wieku na potrzeby zakonu joannitów. Każda z ośmiu kaplic świątyni poświęcona jest językom, jakim oficjalnie posługiwał się zakon. Można tu również zobaczyć posąg Marca Antonia Zondadariego – Wielkiego Mistrza Zakonu Joannnitów.

Wakacje we wrześniu 2024 roku na Malcie — Port w Valetcie
Wakacje we wrześniu 2024 roku na Malcie — Port w Valetcie

Każdemu kto szuka wytchnienia na Malcie polecam zobaczenie Maglio Gardens. Jest to promenada połączona z ogrodem botanicznym, w którym można podziwiać egzotyczne rośliny m.in. rzadkie gatunki kaktusów. Na terenie Maglio Gardens znajduje się również pomnik mistrza zakonu Vilheny.

Polecam wybrać się na rejs do Błękitnej Groty, jaskini w południowo-zachodniej części wyspy Malta. Cały system jaskiń, w skład którego wchodzi Błękitna Grota składa się z sześciu sal, ma około 90 metrów długości, 40 metrów wysokości i dwa wejścia. Woda w grocie jest bardzo czysta i mieni się błękitem nieba.

Jeśli jesteś na wakacjach z dziećmi koniecznie wybierz się do Wioski Popeya, parku rozrywki nad zatoką Anchor Bay. Osobliwa wioska powstała na potrzeby kręconego tu w 1980 roku filmu “Popeye”. W niektórych domkach można zobaczyć wykorzystywane przy kręceniu filmu rekwizyty, a po ulicach przechadzają się postacie z filmu.

Na Maltę przylatuje się głównie dla plaż, a zostaje się tu na dłużej ze względu na wspaniałe miasta, starożytne twierdze i zabytkowe świątynie. Sprawdź polecane wycieczki lokalne i atrakcje.

Pogoda na Malcie

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń14°C13°C16°C
luty14°C12°C15°C
marzec15°C13°C15°C
kwiecień16°C15°C16°C
maj19°C17°C18°C
czerwiec23°C21°C22°C
lipiec25°C24°C25°C
sierpień26°C25°C26°C
wrzesień25°C23°C25°C
październik22°C21°C23°C
listopad19°C18°C20°C
grudzień16°C14°C18°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Malta

Stolica:

Valletta

Waluta:

euro (EUR)

Język urzędowy:

maltański, angielski

Liczba ludności:

516.000

Powierzchnia:

316 km2

Religia dominująca:

katolicyzm

Strefa czasowa:

UTC+2 (lato); UTC+1 (zima)

Wakacje we wrześniu 2024 roku w Dubaju

Dubaj jest największym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, leżącym nad Zatoką Perską. Należy do najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Miasto znane jest z nowoczesności, rewelacyjnych plaż oraz rozrywek dla turystów w każdym wieku. Wszystko to sprawia, że Dubaj jest idealnym miejscem na spędzenie wymarzonych wakacji.

Centrum miasta wypełnione jest ogromnymi wieżowcami o ciekawych kształtach, wyglądającymi jakby wyrastały wprost z pustyni. Najbardziej znanym drapaczem chmur w Dubaju jest Burj Khalifa, najwyższy budynek świata. Z jego tarasu widokowego można podziwiać nowoczesne centrum miasta. Z kolei za Dubai Creek leżą stare dzielnice, gdzie można zobaczyć m.in. tradycyjny targ oraz małe bary z lokalnym jedzeniem.

Pomimo tego, że kraj słynie z konserwatyzmu i restrykcyjnego przestrzegania zasad islamu, to jednocześnie Zjednoczone Emiraty Arabskie są bardzo otwarte na turystów, którzy bez problemu mogą wypoczywać na plażach bez konieczności zasłaniania wdzięków.

Dubaj to także centra uprawiania sportów wodnych, w tym m.in. surfingu. Miasto dysponuje doskonałą infrastrukturą w ośrodkach wypoczynkowych z luksusowymi hotelami oraz terenami rekreacyjnymi sprzyjającymi aktywnemu spędzaniu czasu.

Wakacje we wrześniu w Dubaju

Temperatura

40°C

czas lotu

5:55

Co zobaczyć w Dubaju

W trakcie zwiedzania miasta najlepiej korzystać z komunikacji miejskiej, którą można dotrzeć dosłownie w każdy zakątek Dubaju.

Zwiedzanie miasta proponuję rozpocząć od zobaczenia Burj Khalifa, najwyższego budynku na świecie (828 m). Wieżowiec warto odwiedzić również ze względu na znajdujący się na 158 piętrze najwyżej położony meczet na świecie. Na 124 piętrze znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać całe nowoczesne centrum Dubaju. Drugim wartym zobaczenia w Dubaju wieżowcem jest Burj Al Arab, słynny hotel w kształcie żagla. To jeden z nielicznych na świecie hoteli, który szczyci się siedmioma gwiazdkami. Hotel dysponuje wyłącznie luksusowymi i przestronnymi apartamentami, których cena wynajęcia jest raczej niedostępna dla zwykłego turysty.

Jeśli spędzasz wakacje we wrześniu w Dubaju koniecznie udaj się na Wyspy Palmowe. To jedyne na świecie wyspy sztucznie utworzone przez człowieka. Cały kompleks składa się z trzech wysp-palm: Palmy Jumeirah, Palmy Jebel Ali oraz Palmy Deira. Każda z nich wyróżnia się czymś oryginalnym. Na wyspach znajdują się luksusowe hotele, domy i apartamentowce.

Wakacje we wrześniu w Dubaju — Burj Khalifa
Wakacje we wrześniu w Dubaju — Burj Khalifa

Polecam także zobaczyć jeden z największych w Dubaju meczet Jumeirah Mosque, który może pomieścić ponad tysiąc osób. Meczet zbudowany jest w tradycyjnym stylu fatymidzkim, wywodzącym się z Syrii i Egiptu.

Zwiedzanie Dubaju warto zakończyć w Dubai Aquarium & Underwater Zoo, które przypadnie do gustu nie tylko dzieciom. To jedyne w swoim rodzaju, zbudowane z ogromnym rozmachem podwodne ZOO, z chyba największym na świecie akwarium. Nie tylko można tu spotkać różne zwierzęta morskie (m.in. rekiny i płaszczki), ale również obejrzeć pokazy ich karmienia.

Dubaj jest efektowną metropolią położoną wśród piasków pustyni. Miasto łączy tradycję z nowoczesnością. Warto go lepiej poznać wybierając się na lokalną wycieczkę.

Pogoda w Dubaju

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń23°C13°C22°C
luty25°C14°C21°C
marzec29°C16°C22°C
kwiecień34°C20°C25°C
maj39°C23°C28°C
czerwiec41°C26°C31°C
lipiec42°C28°C33°C
sierpień43°C29°C33°C
wrzesień40°C26°C33°C
październik36°C22°C31°C
listopad30°C19°C28°C
grudzień25°C15°C24°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Stolica:

Abu Zabi

Waluta:

dirham (AED)

Język urzędowy:

arabski

Liczba ludności:

10.078.000

Powierzchnia:

83.600 km2

Religia dominująca:

islam

Strefa czasowa:

UTC+4

Na wakacje we wrześniu 2024 roku na Seszele

Seszele to wyspiarski kraj leżący na Oceanie Indyjskim, na który składa się 115 wysp i wysepek, granitowych, koralowych i wulkanicznych, spośród których największą jest wyspa Mahé, gdzie znajduje się stolica państwa – Victoria. Seszele położone są mniej więcej 1,5 tysiąca kilometrów od wschodniego wybrzeża Afryki, na północny wschód od Madagaskaru. Spośród wszystkich wysp tylko połowa jest zamieszkała.

Jeśli można mówić o raju na ziemi, to na to miano zasługują właśnie Seszele. Nigdzie indziej nie ma tak malowniczych terenów i niebywałej fauny i flory. Tropikalna roślinność, palmy rosnące na śnieżnobiałej plaży i chylące się ku krystalicznie czystej wodzie oceanu wprawią w zachwyt każdego. Seszele są idealnym kierunkiem na wakacje spędzone na plaży, na uprawianiu sportów wodnych, nurkowaniu i podziwianiu raf koralowych. Jeżeli jesteś amatorem sportów motorowodnych, to niestety na Seszelach zabronione jest ich uprawianie z powodu nadzwyczajnej dbałości tego kraju o naturalne środowisko wodne.

Tyle ile wysp wchodzi w skład Seszeli tyle też jest powodów, aby odwiedzić to miejsce. Najwięcej rajskich plaż, tropikalnego klimatu oraz krystalicznie czystej turkusowej wody jest na wyspie Mahé. Kolejną z wysp Archipelagu Seszeli jest wyspa Praslin, na której rosną jedyne w swoim rodzaju palmy Coco de Mer.

Wakacje we wrześniu na Seszelach

Temperatura

26°C

czas lotu

12:00

Co zobaczyć na Seszelach

Miłośnikom zwiedzania polecam wyprawę do stolicy Seszeli – miasta Victoria. Najpierw warto zajrzeć do hinduskiej świątyni Arulmigu Navasakti Vinayagar, której architektura wyraźnie odróżnia się od innych budynków. W tym miejscu od lat 90. ubiegłego wieku odbywa się Festiwal Taippoosam Kavadi. Dzień w którym odbywa się impreza jest dniem wolnym od pracy dla Hindusów.

Jedną z największych atrakcji Victorii jest ogród botaniczny Mont Fleuri. Nie jest to jednak typowy obiekt tego typu, bowiem oprócz bogatej roślinności można tu podziwiać także wiele zwierząt, w tym olbrzymie żółwie wodne Aldabra, a także długowieczne żółwie lądowe. Wiele z okazów roślinnych w ogrodzie występuje tylko na Seszelach.

Wakacje we wrześniu na Seszelach — Hinduska świątynia Arulmigu Navasakti Vinayagar w Victorii
Wakacje we wrześniu na Seszelach — Hinduska świątynia Arulmigu Navasakti Vinayagar w Victorii

W centrum Victorii stoi Wieża Zegarowa, która jest wiernym odwzorowaniem wieży zegarowej znajdującej się na londyńskiej stacji metra “Victoria”. Warto zrobić sobie pod nią pamiątkową fotografię.

Miłośnikom muzeów polecam odwiedzenie Muzeum Historii Narodowej Seszeli. Można tutaj nie tylko bliżej poznać wspaniałą kulturę Seszeli, ale również spojrzeć na ten kraj z zupełnie innej perspektywy. Drugim wartym odwiedzenia muzeum w Victorii jest Muzeum Historii Naturalnej. W tym muzeum z kolei można poznać naturalny świat Seszeli oraz kształtowanie się miejscowej przyrody na przestrzeni kolejnych epok.

Niezależnie od tego, w której części Seszeli spędzasz wakacje we wrześniu musisz się wybrać na plażę Beau Vallon, położoną około 4 kilometrów od Victorii. To najpopularniejsza plaża na Seszelach wybierana przez turystów, szczególnie tych, którzy spędzają wakacje z dziećmi. Na tej plaży panują idealne warunki do nurkowania i podziwiania podwodnej fauny. Niestety z plaży nie można zabierać ze sobą żadnych “naturalnych pamiątek”.

Seszele to raj na ziemi z tropikalną roślinnością i palmami rosnącymi na śnieżnobiałych plażach. Sprawdź lokalne atrakcje, z których warto skorzystać i dzięki nim odkryć wszystkie oblicza Seszeli.

Pogoda na Seszelach

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń27°C25°C28°C
luty27°C26°C28°C
marzec28°C26°C29°C
kwiecień28°C26°C29°C
maj27°C26°C29°C
czerwiec26°C25°C27°C
lipiec25°C24°C26°C
sierpień25°C24°C26°C
wrzesień26°C25°C27°C
październik26°C25°C27°C
listopad27°C25°C28°C
grudzień27°C25°C28°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Seszele

Stolica:

Victoria

Waluta:

rupia seszelska (SCR)

Język urzędowy:

kreolski seszelski, francuski, angielski

Liczba ludności:

93.900

Powierzchnia:

455 km2

Religia dominująca:

rzymski katolicyzm

Strefa czasowa:

UTC+4

Wakacje we wrześniu 2024 na Jamajce

Jamajka jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Karaibskim i należy do archipelagu Wielkich Antyli. Leży na południe od Kuby i na zachód od Haiti. Wyspa jest ponad 30 razy mniejsza od Polski. Zarówno Jamajka jak i inne wyspy z nią sąsiadujące powstały miliony lat temu wskutek wypiętrzenia dawnych terenów wulkanicznych.

Kraj ma bardzo zróżnicowany krajobraz. Na wschodzie wyspy rozciąga się pasmo gór Blue Mountain z najwyższym szczytem Blue Mountain Peak (2256 m n.p.m.). W górach tych znajdują się źródła ponad stu rzek, które tworzą w wapiennych skałach malownicze jaskinie i wąwozy. W północnej części Jamajki znajduje się największy na wyspie wodospad Dunn’s River. Południowe i zachodnie wybrzeże pokryte jest przez ciemne plaże wulkaniczne.

Najważniejsze regiony turystyczne na Jamajce to: Port Antonio, Góry Błękitne, Kingston (stolica kraju), Port Royal, Ochio Rios / Runaway Bay, Montego Bay, Negril oraz Black River.

Wakacje we wrześniu na Jamajce

Temperatura

29°C

czas lotu

14:00

Co zobaczyć na Jamajce

Perłą jamajskiej przyrody jest wodospad Dunn’s River Falls, położony w pobliżu kurortu Ocho Rios. Wody Dunns River Falls spadają z wysokości 300 metrów po licznych stopniach. Według miejscowego przekazu właśnie w tym miejscu miało miejsce starcia Anglików i Hiszpanów w walce o panowanie nad wyspą. Obecnie teren wokół wodospadu jest chroniony i zagospodarowany pod potrzeby turystów. Znajdują się tu miejsca na piknik oraz parking. Wodospad “wystąpił” również w kilku filmach.

Warto również wybrać się do stolicy Jamajki – miasta Kingston. Znajduje się tu Devon House, czyli posiadłość pierwszego czarnoskórego milionera Jamajki. Park rozrywki Devon House Park to miejsce, które kultywuje prawdziwą sztukę Jamajki, głównie miejscowe rękodzieło.

Wakacje we wrześniu na Jamajce — Dunn’s River Falls w Ocho Rios
Wakacje we wrześniu na Jamajce — Dunn’s River Falls w Ocho Rios

Jeśli spędzasz wakacje w ojczyźnie Boba Marleya, kultowego artysty uznawanego za ojca muzyki reggae, koniecznie musisz odwiedzić muzeum poświęcone jego życiu i twórczości. Muzeum Boba Marleya w Kingston mieści się w dawnym domu artysty i gromadzi zdjęcia, plakaty, wycinki prasowe, stroje sceniczne Boba Marleya oraz jego złote i platynowe płyty.

W Kingston polecam także odwiedzić Ogrody Botaniczne Hope. Właśnie tutaj możesz zobaczyć prawdziwą tropikalną roślinność Jamajki. W jednym miejscu zostało zgromadzone całe bogactwo egzotycznej roślinności wyspy.

Egzotyka Jamajki ma nie jedno imię. Prawdziwe oblicze wyspy poznasz wyruszając poza obręb kurortów turystycznych. Sprawdź z jakich atrakcji warto skorzystać w trakcie egzotycznych wakacji na Jamajce.

Pogoda na Jamajce

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń26°C24°C27°C
luty26°C24°C26°C
marzec27°C24°C26°C
kwiecień27°C25°C27°C
maj28°C25°C28°C
czerwiec29°C26°C28°C
lipiec29°C26°C28°C
sierpień29°C27°C29°C
wrzesień29°C26°C29°C
październik28°C26°C29°C
listopad27°C25°C28°C
grudzień2°C25°C27°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Jamajka

Stolica:

Kingston

Waluta:

dolar jamajski (JMD)

Język urzędowy:

angielski, kreolski jamajski

Liczba ludności:

2.844.000

Powierzchnia:

10.991 km2

Religia dominująca:

protestantyzm

Strefa czasowa:

UTC-5

Zaplanuj wakacje we wrześniu w najpopularniejszych kierunkach turystycznych

Jeśli żadna z powyższych propozycji na wakacje we wrześniu z jakichś względów nie spełnia Twoich oczekiwań sprawdź wyjazdy wakacyjne organizowane przez biura podróży do najczęściej wybieranych przez turystów krajów tj. do Turcji, Grecji, Egiptu oraz Tunezji.

Nie jestem organizatorem wyjazdów wakacyjnych oraz innych imprez turystycznych. Jeśli klikniesz w linki zamieszczone w tym artykule i za ich pomocą dokonasz zakup wycieczki, mogę otrzymać wynagrodzenie od serwisu Wakacje.pl. Nie ma to jednak żadnego wpływu na wybór zamieszczonych w artykule ofert. Zawarte w tym artykule informacje i ceny wyjazdów nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz 60 dni darmowego dostępu do platformy BookBeat, gdzie znajdziesz ogromną bibliotekę audiobooków. To więcej niż standardowy okres próbny dostępny na oficjalnej stronie BookBeat.

buycoffeeto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *