wakacje w grudniu

Gdzie na wakacje w grudniu 2024 roku

Kiedy w grudniu w Polsce przychodzi zimowa aura, są na świecie miejsca gdzie panuje słoneczna pogoda a temperatury zachęcają do opalania się. Właśnie w tym okresie warto wybrać wyjazd do ciepłych krajów, w których można cieszyć się wymarzonym urlopem. Wbrew pozorom grudzień to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazd. Sprawdź gdzie warto jechać na wakacje w grudniu 2024 roku.

Okres Bożego Narodzenia i Sylwestra skłania wiele osób do poszukiwania ciekawych miejsc, gdzie można spędzić ten czas w egzotycznych miejscach z ciepłą pogodą i przepięknymi rajskimi plażami. Oczywiście świąteczny czas ma swój tradycyjny nastrój, ale przynajmniej raz w życiu warto spędzić ten okres w zupełnie innych klimatach.

Polecany artykuł: Wakacje z biurem podróży krok po kroku

W tym artykule znajdziesz kierunki idealne na wakacje w grudniu. W każdym z tych miejsc czeka na turystów gwarantowana piękna pogoda, plaże z krystalicznie czystą wodą, przepiękne krajobrazy i ciekawa miejscowa kultura.

Jeśli marzysz o urlopie w ciepłych krajach, który jednocześnie będzie tani, sprawdź promocyjne oferty do Egiptu. Już za 1.000 zł możesz spędzić wakacje All Inclusive w jednym z kurortów w Hurghadzie, Sharm El Sheikh i Marsa El Alam.

Sprawdź gdzie jechać na wakacje w grudniu 2024 roku.

Wakacje w grudniu 2024 roku w Barbadosie

Barbados to karaibski kraj położony na wyspie w archipelagu Małych Antyli. Jest to popularny kierunek wakacyjny, który oferuje piękne plaże, krystalicznie czystą wodę, a także bogatą historię i kulturę.

Kraj ten słynie z plaż, które są uważane za jedne z najpiękniejszych na Karaibach. Biały piasek, lazurowa woda i palmy kokosowe tworzą idylliczny obraz. Do najpopularniejszych plaż Barbadosu należą:

 • Barbados Beach – najdłuższa plaża na wyspie, położona w pobliżu stolicy, Bridgetown.
 • Crane Beach – plaża położona na północnym wybrzeżu wyspy, znana z pięknych widoków na ocean i pobliski klif.
 • Silver Sands Beach – plaża położona na południowym wybrzeżu wyspy, znana z czystych, turkusowych wód.

Woda wokół Barbadosu jest krystalicznie czysta i przejrzysta. Idealna do kąpieli, snorkelingu i nurkowania. Wokół wyspy znajdują się liczne rafy koralowe, zamieszkiwane przez kolorowe ryby i inne morskie stworzenia.

Barbados jest rajem dla golfistów. Na wyspie znajdują się liczne pola golfowe, w tym kilka sklasyfikowanych wśród najlepszych na świecie.

Barbados charakteryzuje się ciepłym klimatem tropikalnym. Średnia temperatura powietrza wynosi 27 stopni Celsjusza, a wody – 25 stopni Celsjusza. Najlepszym okresem na wyjazd na wyspę jest okres od grudnia do kwietnia, kiedy jest najmniej opadów.

Wakacje w grudniu w Barbadosie

Temperatura

26°C

czas lotu

11:00

Co zobaczyć w Barbadosie

Oprócz pięknych plaż, Barbados oferuje wiele innych atrakcji turystycznych. Na wyspie znajdują się liczne zabytki, muzea, parki narodowe i ogrody botaniczne. Najwięcej atrakcji znajduje się w Bridgetown – stolicy Barbadosu.

Jedną z atrakcji jest Garrison Savannah, historyczny tor wyścigów konnych. Został założony w XVIII wieku i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to tor trawiasty o kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara o obwodzie 1,2 kilometra. Wyścigi odbywają się przez cały rok, a najbardziej popularnymi wydarzeniami są Barbados Gold Cup i Barbados Triple Crown of Thoroughbred Racing.

Warto także odwiedzić Barbados Museum & Historical Society. Jest to muzeum poświęcone historii i kulturze Barbadosu. W zbiorach muzeum znajdują się m.in. artefakty z czasów kolonialnych, eksponaty związane z historią plantacji trzciny cukrowej oraz sztuka karaibska.

Barbados na wakacje w grudniu 2024 — Bridgetown
Barbados na wakacje w grudniu 2024 — Bridgetown

W pobliżu Bridgetown znajduje się jaskinia Harrison’s Cave, z bogatą szatą naciekową, znana z pięknych stalaktytów i stalagmitów. W jaskini można podziwiać także podziemne jeziora i wodospady.

Niedaleko stolicy znajduje się także Barbados Wildlife Reserve. Jest to rezerwat przyrody, w którym żyją m.in. flamingi, pelikany, kajmany i inne zwierzęta. Sporą atrakcją Barbadosu jest także Welchman Hall Gully. Jest to kanion z tropikalną roślinnością i wodospadami, położony w pobliżu miasta Holetown, w centralnej części wyspy.

Z innych miejsc na wyspie warto polecić Carrington House – XIX-wieczny dom w pobliżu Belair, w którym mieści się galeria sztuki. W kolekcji znajdują się dzieła karaibskich artystów, w tym obrazy, rzeźby i fotografie.

Osoby chcące odwiedzić plantację trzciny cukrowej oraz poznać tajemnice produkcji rumu powinny udać się na północ wyspy do St. Nicholas Abbey. To zlokalizowany na terenie protestanckiej parafii Saint Peter XVIII-wieczny dom, w którym mieści się muzeum. Za wizytę w tym miejscu trzeba zapłacić równowartość 60 dolarów amerykańskich, ale naprawdę warto.

Żeby lepiej poznać wyspę i obejrzeć miejscowe atrakcje warto skorzystać ze sprawdzonych zorganizowanych wycieczek lokalnych. Dzięki nim wakacje na Barbadosie będą jeszcze bardziej udane.

Pogoda w Barbadosie

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń26°C24°C27°C
luty25°C24°C26°C
marzec26°C24°C26°C
kwiecień26°C25°C27°C
maj27°C26°C27°C
czerwiec27°C26°C27°C
lipiec27°C25°C28°C
sierpień27°C26°C28°C
wrzesień28°C26°C29°C
październik27°C26°C28°C
listopad27°C25°C28°C
grudzień26°C25°C27°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Barbados

Stolica:

Bridgetown

Waluta:

dolar barbadoski (BBD)

Język urzędowy:

angielski

Liczba ludności:

294.500

Powierzchnia:

430 km2

Religia dominująca:

protestantyzm

Strefa czasowa:

UTC+4

Filipiny na wakacje w grudniu 2024 roku

Filipiny to archipelag położony na Oceanie Spokojnym, w południowo-wschodniej Azji, składający się z ponad 7000 wysp. Jest to popularny kierunek na wakacje, ceniony za swoje piękne plaże, bogatą kulturę i różnorodność naturalną.

Jedną z największych atrakcji Filipin są jego plaże. Wyspy są znane z długich, białych plaż z łagodnym zejściem do morza. Najpopularniejsze plaże na Filipinach znajdują się w następujących lokalizacjach:

 • Boracay – wyspa znana z pięknych plaż, w tym White Beach, jednej z najpiękniejszych plaż na świecie.
 • Palawan – wyspa znana z tętniących życiem raf koralowych, w tym Tubbataha Reef, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 • El Nido – miasteczko położone na wyspie Palawan, znane z pięknych zatoczek i wysepek.

Filipiny charakteryzują się ciepłym klimatem tropikalnym. Średnia temperatura powietrza wynosi 27 stopni Celsjusza, a wody – 25 stopni Celsjusza. Najlepszym okresem na wyjazd na Filipiny jest okres od listopada do kwietnia, kiedy jest najmniej opadów, zatem wakacje w grudniu w tym kraju są dobrym wyborem.

To raj dla miłośników nurkowania i snorkelingu. Wody wokół wysp kryją w sobie tętniące życiem rafy koralowe, w których można spotkać wiele gatunków ryb i innych morskich stworzeń. Filipiny to również raj dla miłośników wspinaczki górskiej. Na wyspach znajdują się wiele gór, w tym Mayon, jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Filipiny są idealnym miejscem na rejsy statkiem. Wody wokół wysp kryją wiele pięknych zatoczek i wysepek, które można zwiedzać podczas rejsu.

Wakacje w grudniu na Filipinach

Temperatura

27°C

czas lotu

17:00

Co zobaczyć na Filipinach

Kultura Filipin to połączenie wpływów europejskich, azjatyckich i afrykańskich. Na wyspach można znaleźć wiele ciekawych atrakcji kulturalnych.

W Manilii – stolicy Filipin można zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Warto zwiedzić m.in. zbudowany przez Hiszpanów XVI-wieczny Fort Santiago oraz oficjalną rezydencję prezydenta Filipin – Malacanang Palace.

Warto także odwiedzić Cebu City – drugie co do wielkości miasto na Filipinach, znane z pięknych plaż i bogatej historii. W mieście warto zobaczyć m.in. Basilica Minore del Santo Niño – najstarszą katedrę na Filipinach oraz Fort San Pedro.

Wakacje w grudniu 2024 roku na Filipinach — Tarasy ryżowe Banaue
Wakacje w grudniu 2024 roku na Filipinach — Tarasy ryżowe Banaue

Filipiny to także fascynujące atrakcje naturalne. Na wyspach znajdują się liczne parki narodowe, rezerwaty przyrody i inne atrakcje naturalne. Spośród tych atrakcji polecam wyprawę na wyspę Bohol znaną z Czekoladowych Wzgórz, niezwykłych wapiennych wzgórz, które zmieniają kolor na brązowy w porze suchej.

Na Filipinach warto także zobaczyć aktywny wulkan Mayon (2463 metrów n.p.m.) położony na wyspie Luzon. Zaliczany jest on do stratowulkanów i jest jednym z najbardziej aktywnych na świecie. W Sagadzie, małym miasteczku położonym w północnej części wyspy Luzon warto także zobaczyć wiszące trumny, które są zawieszone na stromych zboczach klifów i jaskiń.

Kolejną atrakcją naturalną są tarasy ryżowe Banaue, znajdujące się na zboczach gór Ifugao. Liczą one około 2000 lat, leżą na wysokości 1500 m n.p.m. i zajmują powierzchnię ponad 10 tysięcy km2. W 1995 zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Na wyspie Palawan koniecznie trzeba zobaczyć Tubbataha Reef, tętniącą życiem rafę koralową, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to jeden z najbogatszych ekosystemów na świecie. Na tej samej wyspie warto zobaczyć miasteczko El Nido położone wśród pięknych zatoczek i wysepek.

Jeśli spędzasz wakacje w grudniu na Filipinach rozważ skorzystanie z jednej z lokalnych wycieczek oferowanych przez doświadczonych organizatorów. Sprawdź jakie lokalne atrakcje możesz zwiedzić z zorganizowaną grupą.

Pogoda na Filipinach

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń27°C24°C27°C
luty27°C24°C26°C
marzec28°C25°C27°C
kwiecień29°C25°C28°C
maj29°C26°C28°C
czerwiec28°C25°C29°C
lipiec28°C25°C29°C
sierpień28°C25°C28°C
wrzesień28°C25°C28°C
październik28°C25°C29°C
listopad28°C25°C28°C
grudzień27°C25°C28°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Filipiny

Stolica:

Manila

Waluta:

peso filipińskie (PHP)

Język urzędowy:

filipiński, angielski

Liczba ludności:

106.651.000

Powierzchnia:

300.000 km2

Religia dominująca:

katolicyzm

Strefa czasowa:

UTC+8

Wakacje w grudniu 2024 roku w Wenezueli

Wenezuela leży w północnej części Ameryki Południowej. To kraj o niezwykle bogatej przyrodzie i kulturze. Wenezuela to raj dla miłośników natury, którzy chcą odkryć nieznane i dzikie miejsca.

Kraj ten ma dostęp do Morza Karaibskiego i Oceanu Atlantyckiego. Wybrzeże Wenezueli liczy ponad 2800 kilometrów. Jest bardzo zróżnicowane i oferuje wiele możliwości wypoczynku. W północnej części kraju znajdują się piękne piaszczyste plaże, takie jak te na wyspie Margarita. Na południu Wenezueli znajdują się bardziej dzikie plaże, jak te w delcie Orinoko.

Najpopularniejszymi plażami Wenezueli są:

 • Plaża El Rincón na wyspie Margarita – uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.
 • Plaża Mochima w stanie Sucre – otoczona tropikalną dżunglą i rafami koralowymi.
 • Plaża Los Roques w stanie Falcón – należąca do archipelagu o tej samej nazwie, który jest jednym z najpopularniejszych miejsc do nurkowania i snorkelingu w Ameryce Południowej.

Najlepszym czasem na wyjazd do Wenezueli jest okres od grudnia do kwietnia, kiedy panuje tam suchy sezon.

Wenezuela jest krajem, który ma wiele do zaoferowania turystom. Jednak warto pamiętać, że kraj ten ma również pewne wady. Wenezuela jest krajem o niestabilnej sytuacji politycznej i gospodarczej. Do Wenezueli warto wybrać się z biurem podróży, które ma doświadczenie w organizowaniu wycieczek do tego kraju. Przed wyjazdem należy także wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne.

Wakacje w grudniu w Wenezueli

Temperatura

30°C

czas lotu

15:00

Co zobaczyć w Wenezueli

Wenezuela to raj dla miłośników przyrody. W kraju znajduje się wiele parków narodowych i rezerwatów przyrody, w których można podziwiać unikatową florę i faunę. Warto się tu wybrać na wakacje w grudniu.

Rezerwat Canaima w stanie Bolívar to jeden z największych parków narodowych w Ameryce Południowej. Znajduje się tu słynny Salto Ángel, najwyższy wodospad na świecie. Rezerwat jest zamieszkiwany przez wiele gatunków zwierząt, w tym goryle, jaguary i anakondy.

Wakacje w grudniu w Wenezueli — Wodospad Salto Ángel
Wakacje w grudniu w Wenezueli — Wodospad Salto Ángel

Selva amazońska to największy las tropikalny na świecie. Znajduje się tu wiele gatunków roślin i zwierząt, w tym rzadkich i zagrożonych wyginięciem. Selva amazońska to idealne miejsce dla miłośników przyrody, którzy chcą odkryć dziką naturę.

Pogoda w Wenezueli

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń29°C25°C27°C
luty29°C25°C26°C
marzec30°C26°C26°C
kwiecień30°C26°C27°C
maj31°C27°C28°C
czerwiec31°C27°C28°C
lipiec31°C27°C28°C
sierpień32°C28°C28°C
wrzesień32°C28°C29°C
październik31°C28°C29°C
listopad30°C27°C28°C
grudzień30°C26°C27°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Wenezuela

Stolica:

Caracas

Waluta:

boliwar soberano (VES)

Język urzędowy:

hiszpański

Liczba ludności:

30.518.000

Powierzchnia:

916.445 km2

Religia dominująca:

katolicyzm

Strefa czasowa:

UTC-4

Na wakacje w grudniu 2024 roku na Bora Bora

Jeżeli kogoś nie zniechęca spędzenie ponad doby w samolocie i dość wysoka cena wycieczek, to dobrym kierunkiem na wakacje w grudniu jest Bora Bora. Jest to wyspa położona w Polinezji Francuskiej, na Oceanie Spokojnym. Bora Bora to jedna z najbardziej popularnych destynacji turystycznych na świecie, znana z pięknych plaż, turkusowych lagun i tropikalnej roślinności.

Bora Bora to wyspa o wulkanicznym pochodzeniu, otoczona rafą koralową. Na wyspie znajduje się wiele zabytków historycznych, w tym ruiny świątyń wzniesionych przez Polinezyjczyków.

Wyspa jest znana ze swoich luksusowych kurortów, które oferują gościom najwyższy standard usług. Większość hoteli znajduje się na wodzie, co zapewnia niezapomniane widoki na lagunę. Plaże na Bora Bora są uważane za jedne z najpiękniejszych na świecie. Biały piasek, lazurowa woda i palmy kokosowe tworzą idylliczny obraz. Najpopularniejsze plaże na wyspie to:

 • Matira Beach – największa plaża na Bora Bora, znana z malowniczych widoków na lagunę i otaczające wyspy.
 • Plage de Bora Bora – mała, urokliwa plaża położona w zatoce Vaitape.
 • Plage de la Poterie – plaża położona w pobliżu wioski Vaitape, słynącej z warsztatów ceramicznych.

Laguna Bora Bora jest jedną z największych i najpiękniejszych lagun na świecie. Ma powierzchnię około 200 kilometrów kwadratowych i jest otoczona rafą koralową. Woda w lagunie jest krystalicznie czysta i ma kolor turkusowy. Rafa koralowa wokół wyspy jest pełna wielu gatunków ryb, koralowców i innych morskich stworzeń. Jest to idealne miejsce do snorkelingu i nurkowania.

Wakacje w grudniu na Bora Bora

Temperatura

26°C

czas lotu

29:40

Co zobaczyć na Bora Bora

Bora Bora oferuje turystom wiele atrakcji, zarówno dla miłośników plażowania, jak i dla osób szukających przygód. Nie znajdziemy tu natomiast żadnych zabytków.

Miłośnicy zwiedzania powinni wybrać się na wycieczkę na wulkan Otemanu. Jest to najwyższy szczyt na Bora Bora, z którego roztacza się wspaniały widok na wyspę. Warto też wybrać się na zwiedzanie wiosek polinezyjskich, podczas którego można poznać kulturę i tradycje mieszkańców Bora Bora. Ciekawą atrakcją na Bora Bora są rejsy katamaranem po lagunie.

Wakacje w grudniu na Bora Bora — Plage de Bora Bora z widokiem na wulkan Otemanu
Wakacje w grudniu na Bora Bora — Plage de Bora Bora z widokiem na wulkan Otemanu

Bora Bora to raj dla miłośników sportów wodnych. To jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania i snorkelingu. W wodach oceanu można podziwiać rafę koralową, różnorodne ryby i inne morskie stworzenia. Można także jeździć na nartach wodnych, uprawiać windsurfing i kitesurfing.

Miłośnicy nieco mocniejszych wrażeń powinni zdecydować się na nurkowanie z rekinami. To niezapomniane przeżycie, które pozwoli zobaczyć te majestatyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Sporty wodne, rejsy, safari po lagunie, a może lekcje nurkowania? Sprawdź z jakich lokalnych atrakcji warto skorzystać spędzając wakacje w grudniu na Bora Bora.

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń26°C25°C27°C
luty26°C25°C28°C
marzec27°C25°C28°C
kwiecień27°C25°C28°C
maj26°C25°C27°C
czerwiec25°C24°C26°C
lipiec25°C24°C26°C
sierpień24°C23°C25°C
wrzesień24°C23°C25°C
październik25°C24°C26°C
listopad25°C24°C26°C
grudzień26°C24°C27°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Polinezja Francuska

Stolica:

Papeete

Waluta:

euro (EUR)

Język urzędowy:

francuski

Liczba ludności:

10.600

Powierzchnia:

38 km2

Religia dominująca:

protestantyzm

Strefa czasowa:

UTC-10

Wakacje w grudniu 2024 w Brazylii

Brazylia to największy kraj Ameryki Południowej, słynący z pięknych plaż, bujnej przyrody, bogatej kultury i radosnego życia. To idealny kierunek na wakacje w grudniu dla osób o różnych zainteresowaniach.

Miłośnicy plażowania będą czuć się w Brazylii jak w raju. Znajduje się tu wiele pięknych plaż, z których wiele zdobyło międzynarodową sławę. Do najpopularniejszych należą:

 • Copacabana w Rio de Janeiro – jedna z najbardziej znanych plaż na świecie, z białym piaskiem i turkusową wodą.
 • Ipanema w Rio de Janeiro – równie piękna plaża, znana z bogatego życia nocnego.
 • Copacabana w Salvadorze – największa plaża w Brazylii, długa na około 4 kilometry i szeroka na około 100 metrów, z łagodnym zejściem do morza.
 • Jericoacoara – plaża położona w północno-wschodniej Brazylii, znana z białego piasku i turkusowej wody.

Brazylia to jeden z najbogatszych pod względem przyrodniczym krajów na świecie. W kraju tym znajduje się wiele parków narodowych, gdzie można podziwiać różnorodność roślin i zwierząt. Brazylia to również kraj, w którym życie nocne toczy się pełną parą. W dużych miastach, takich jak Rio de Janeiro, São Paulo i Salvador znajduje się wiele barów, klubów i dyskotek, gdzie można spędzić niezapomniane noce.

Najlepszym czasem na wyjazd do Brazylii jest okres od grudnia do marca. W tym czasie można liczyć na słoneczną pogodę i przyjemne temperatury.

Wakacje w grudniu w Brazylii

Temperatura

29°C

czas lotu

10:45

Co zobaczyć w Brazylii

Jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Brazylii jest Rio de Janeiro. Miasto słynie z karnawału, który odbywa się w lutym, oraz z pięknych plaż, takich jak Copacabana, Ipanema czy Leblon. W mieście można również zobaczyć wiele zabytków, takich jak Pomnik Chrystusa Odkupiciela, Plac św. Trójcy czy Pałac Tijuca.

Spędzając wakacje w grudniu w Brazylii warto także wybrać się do Wodospadów Iguazú, będących jednym z brazylijskich cudów natury. Znajdują się one na granicy Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Wodospady składają się z ponad 275 kaskad i osiągają wysokość do 80 metrów.

Wakacje w grudniu w Brazylii — Wodospady Iguazú
Wakacje w grudniu w Brazylii — Wodospady Iguazú

W północnej Brazylii znajduje się Amazonia, największy las deszczowy na świecie. Zajmuje ona powierzchnię ponad 4 milionów kilometrów kwadratowych. Wyprawa do Amazonii to raj dla miłośników przyrody. Można tam spotkać wiele gatunków zwierząt, w tym goryle, jaguary, anakondy czy piranie.

W miarę wolnego czasu warto rozważyć także wycieczkę do miasta Salvador – pierwszej stolicy Brazylii, położonej na wybrzeżu Atlantyku, oraz do miasta Aparecida gdzie znajduje się Jerozolima Brazylijska, czyli kopia Jerozolimy, stolicy Izraela, na którą składa się kompleks kościołów i klasztorów.

Brazylia to ogromny kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź zorganizowane wycieczki i zwiedzaj atrakcje Brazylii w grupie.

Pogoda w Brazylii

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń30°C23°C24°C
luty30°C23°C24°C
marzec29°C22°C25°C
kwiecień27°C21°C24°C
maj25°C18°C23°C
czerwiec24°C17°C22°C
lipiec24°C16°C21°C
sierpień25°C17°C21°C
wrzesień26°C18°C21°C
październik27°C19°C21°C
listopad27°C20°C22°C
grudzień29°C22°C23°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Brazylia

Stolica:

Brasília

Waluta:

real brazylijski (BRL)

Język urzędowy:

portugalski

Liczba ludności:

217.240.000

Powierzchnia:

8.515.767 km2

Religia dominująca:

rzymski katolicyzm

Strefa czasowa:

UTC -2 do UTC-5

Zaplanuj wakacje w 2025 roku

Jeśli nie wybierasz się na wakacje w grudniu, to warto już teraz zainteresować się ofertami biur podróży na lato 2025. Organizatorzy wyjazdów kuszą klientów wcześniej dokonujących rezerwacji wieloma atrakcyjnymi benefitami. Wakacje w roku 2025 można zarezerwować wpłacając tylko niską zaliczkę.

Nie jestem organizatorem wyjazdów wakacyjnych oraz innych imprez turystycznych. Jeśli klikniesz w linki zamieszczone w tym artykule i za ich pomocą dokonasz zakup wycieczki, mogę otrzymać wynagrodzenie od serwisu Wakacje.pl. Nie ma to jednak żadnego wpływu na wybór zamieszczonych w artykule ofert. Zawarte w tym artykule informacje i ceny wyjazdów nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz 60 dni darmowego dostępu do platformy BookBeat, gdzie znajdziesz ogromną bibliotekę audiobooków. To więcej niż standardowy okres próbny dostępny na oficjalnej stronie BookBeat.

buycoffeeto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *