Aplikacje dla podróżników – 10 przydatnych narzędzi

Smartfony zdominowały wiele dziedzin naszego życia. Mało kto już pamięta jak to było kiedy smartfony nie istniały. Kiedyś proste i dość ograniczone, dziś zdominowały wiele dziedzin życia, w tym również podróżowanie. Zamiast zabierać ze sobą atlas, mapę turystyczną, plany odwiedzanych miast, rozmówki dla turystów, zainstaluj aplikacje dla podróżników w swoim smartfonie – praktyczne, przydatne i wygodne w użytkowaniu.

Pokażę Ci jakie aplikacje dla podróżników mam w swoim smartfonie, do jakich celów używam ich podczas podróży i opowiem krótko o funkcjonalności każdej z nich. Każda z tych aplikacji zdecydowanie usprawnia planowanie podróży.

Aplikacje dla podróżników – mapy i nawigacja

Mapy Google

Najpopularniejsza aplikacja służąca do nawigacji samochodowej, pieszej i rowerowej. W większych miastach pozwala także na planowanie podróży środkami komunikacji publicznej. Aplikacja umożliwia nie tylko wyszukiwanie adresów, ale również konkretnych obiektów (hoteli, muzeów, dworców). Można również pobrać mapy do pamięci urządzenia i korzystać bez dostępu do internetu, co może się okazać bardzo praktyczne w krajach, gdzie roaming jest drogi. To moja podstawowa aplikacja, z której korzystam w podróży.

aplikacje dla podróżników - mapy google

Windy Maps

Aplikacja działa w oparciu o OpenStreetMap, które moim zdaniem zawierają dane o większej liczbie miejsc niż Mapy Google. Windy Maps doprowadzi nas nawet do punktów widokowych, parkingów, konkretnych skał. Podobnie jak Mapy Google, aplikacja pozwala na pobranie do pamięci urządzenia map poszczególnych państw.

aplikacje dla podróżników - windy maps

Aplikacje dla podróżników – wyszukiwarki lotów

Momondo

Momondo pozwala na wyszukiwanie i porównywanie oferty ponad 1.000 linii lotniczych i stron z lotami, pozwala znaleźć najlepsze ceny. Aplikacja pozwala również wyszukiwać noclegi oraz wypożyczalnie samochodów. Od strony wizualnej aplikacja jest bardzo przejrzysta i intuicyjna. Jako dodatek w aplikacji można również znaleźć wskazówki podróżnicze, wiadomości branżowe i triki eksperckie przydatne podróżującym.

aplikacje dla podróżników - momondo

Loty Google

Loty Google to internetowa usługa wyszukiwania rezerwacji lotów, która ułatwia zakup biletów lotniczych za pośrednictwem zewnętrznych dostawców. Nie jest aż tak dobra jak Momondo, jednak doskonale ją uzupełnia. Dodatkowo Loty Google agregują wyszukiwarkę hoteli oraz kwater wakacyjnych, które również można zarezerwować z poziomu strony internetowej.

aplikacje dla podróżników - loty google

Aplikacje dla podróżników – komunikacja zbiorowa

Jak dojadę

Aplikacja, która ułatwia korzystanie z komunikacji miejskiej w szeregu polskich miast, między wskazanymi przez podróżnego punktami. Ta najdokładniejsza i najpopularniejsza wyszukiwarka połączeń transportem publicznym zawiera aktualne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej (ZTM, MPK, MZK, SKM, PKP). W wybranych miastach pokazuje również rzeczywiste położenie autobusów i tramwajów, aktualne i przewidywane opóźnienie oraz dokładny czas przyjazdu na przystanek

aplikacje dla podróżników - jak dojadę

Aplikacje dla podróżników – hotele i restauracje

Booking.com

Absolutny lider wśród aplikacji do rezerwacji noclegów w dowolnym mieście na świecie. Pozwala na przeglądanie ofert hoteli i korzystanie ze specjalnych cen. Z poziomu aplikacji można również wyszukać i zarezerwować samochód w wypożyczalni (np. z dowolnego lotniska). Według mnie to podstawowa, oprócz map, aplikacja, którą każdy podróżnik powinien mieć zainstalowaną w swoim smartfonie. Dodatkowo aplikacja oferuje wiele ciekawych artykułów o tematyce podróżniczej.

aplikacje dla podróżników - booking.com

Trip Advisor

To niezastąpiona aplikacja do planowania podróży. Pozwala planować wakacyjne wyjazdy i rezerwować wycieczki. Prezentuje również miliony recenzji i rekomendacji hoteli, atrakcji, lokali gastronomicznych oraz często nieznanych turystycznych perełek. Dzięki aplikacji nie tylko zaplanujesz podróż, ale również zarezerwujesz stolik w restauracji oraz porównasz ceny hoteli z różnych stron rezerwacyjnych. Dla podróżujących na własną rękę aplikacja wręcz obowiązkowa.

aplikacje dla podróżników - trip advisor

Airbnb

Aplikacja i serwis internetowy umożliwia wyszukiwanie ofert noclegowych i wynajem lokali od osób prywatnych. Portal Airbnb zrzesza miliony gospodarzy z ponad 191 krajów świata. Każdy obiekt jest bardzo dokładnie opisany oraz posiada recenzje innych podróżujących. W odróżnieniu od Booking.com aplikacja oferuje nieco inny rodzaj zakwaterowania, a często oferuje bardzo atrakcyjne ceny noclegów w obiektach bardziej przytulnych niż hotelowe apartamenty.

aplikacje dla podróżników - airbnb

Aplikacje dla podróżników – inne narzędzia

Tłumacz Google

Aplikacja absolutnie niezastąpiona na każdym wyjeździe zagranicznym. Pozwala na tłumaczenia pomiędzy dziesiątkami języków. Dostępna jest opcja tłumaczenia na podstawie danych z aparatu fotograficznego (nieocenione w krajach posługujących się alfabetami innymi niż łaciński). Możliwe jest również tłumaczenie głosowe z wykorzystaniem mikrofonu smartfona, co doskonale sprawdza się w tłumaczeniu dialogu rozmówców mówiących w różnych językach.

aplikacje dla podróżników - tłumacz google

Microsoft OneNote

Rewelacyjna aplikacja do robienia notatek. Doskonale sprawdza się nie tylko w biurowej pracy zespołowej, ale również pozwala przed wyjazdem zgromadzić znalezione wcześniej w internecie informacje np. o ambasadach polskich za granicą, czy sporządzić listę rzeczy do zabrania na wyjazd. W podróży wykorzystuję tą aplikację głównie do zapisywania ciekawostek i informacji o odwiedzanych miejscach, by móc później wykorzystywać je w tworzeniu wpisów na blogu.

aplikacje dla podróżników - onenote

Powyższe aplikacje dla podróżników to mój wybór całkowicie subiektywny. Wybór aplikacji oferujących podobne funkcjonalności jest ogromny. Według mnie przedstawione zestawienie aplikacji jest kompromisem pomiędzy minimalizmem a wygodą.

A Ty z jakich aplikacji dla podróżników korzystasz?

Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

buycoffeeto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *