tanie loty

Tanie loty

Skorzystaj z mojej wyszukiwarki i znajdź tanie loty. Sprawdź w jednym miejscu najlepsze okazje cenowe na tanie bilety lotnicze.

aktualne oferty

Tanie loty

Marzysz o egzotycznych wakacjach lub spontanicznym weekendowym wyjeździe? Szukasz tanich biletów lotniczych? Tutaj znajdziesz mnóstwo okazji cenowych na loty do różnych zakątków świata: loty do Europy, loty do Azji, loty do Afryki, loty do Ameryki, a nawet do Australii. Na moim blogu znajdziesz wiele inspiracji podróżniczych

Jak szukać tanich lotów?

Sprawdź moje sposoby wyszukiwania tanich biletów lotniczych!

Zmiana cen biletów lotniczych jest normalną praktyką rynkową opartą o podaż i popyt. Linie lotnicze doskonale wiedzą, że jeśli chcesz polecieć na wakacje w ściśle określonym terminie, kupisz bilet bez względu na jego cenę. Prowadzą również analizy w jakich okresach występuje zwiększone zapotrzebowanie na loty i stosownie kształtują ceny.

Z mojego doświadczenia wynika, że nie warto rezerwować biletów lotniczych w weekendy, a szczególnie w niedziele, bo linie lotnicze właśnie wtedy podnoszą ceny.

Bardziej opłaca się szukać biletów lotniczych w tygodniu, szczególnie rano. Warto też korzystać z wyszukiwarki lotów w smartfonie.

Poszukiwania biletów lotniczych rozpoczynam kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Nie twierdzę, że nie można trafić na okazję cenową na kilka dni przed terminem wylotu, ale z reguły wcześniejsza rezerwacja biletu daje szansę na jego niższą cenę.

W trakcie poszukiwań biletów lotniczych warto podejść do terminu wylotu z dużą dozą elastyczności. Czasami przesunięcie terminu wylotu o 2 czy 3 dni, a także zmiana długości pobytu mogą sprawić, że cena biletu lotniczego może być niższa kilkukrotnie. Możliwa jest taka sytuacja, że koszt 2 lub 3 dodatkowych noclegów, a z drugiej strony niższa cena lotu, mogą w sumie obniżyć całkowity koszt Twojej wycieczki.

Tanie loty są oferowane z reguły przez tanie linie lotnicze m.in. Ryanair, easyJet, Wizz Air. Ale również i duże linie lotnicze np. PLL LOT oferują okresowe promocje. Warto zatem obserwować połączenia oferowane przez narodowych przewoźników, w których samolotach masz zdecydowanie wyższy komfort podróżowania.

Warto skorzystać z wyszukiwarki lotów zamieszczonej na tej stronie. W odróżnieniu od innych popularnych wyszukiwarek otrzymasz podpowiedź tańszych biletów na loty w pobliskich datach a nawet z sąsiednich lotnisk. Dodatkowo decydując się na zakup na tej samej stronie możesz zrealizować transakcję do końca bez przekierowania na stronę konkretnej linii lotniczej.

Jak rezerwować tanie loty?

Rezerwacja biletu lotniczego jest bardzo prosta! Kiedy już wybierzesz najlepszą ofertę biletów lotniczych w wyszukiwarce, kliknij w przycisk „Wybierz”. Najpierw system sprawdzi, czy dane połączenie jest nadal dostępne. Jeżeli tak, zostaną wyświetlone szczegóły danego lotu: data i godzina wylotu, czas podróży, numer lotu. Na tym ekranie możesz również zdecydować się na ubezpieczenie podróżne.

Po kliknięciu przycisku “Kontynuuj” pojawi się ekran, na którym podasz dane pasażera lub pasażerów. Pamiętaj, że dane muszą być zgodne z dokumentem tożsamości. Na tym ekranie możesz również dokupić bagaż rejestrowany oraz zdecydować się na odprawę online.

Tanie loty za granicę i w Polsce

Na tej stronie znajdziesz kilkadziesiąt okazji cenowych na tanie loty za granicę. Przechodząc przez linki afiliacyjne na stronę mojego partnera Esky.pl znajdziesz więcej takich okazji.

W serwisie Esky.pl znajdziesz również okazje cenowe na tanie loty po Polsce. Korzystając z tych ofert przekonasz się, że tanie loty możliwe są również podczas podróży krajowych. Możesz podróżować między następującymi miastami: Warszawa, Kraków, Szczecin, Rzeszów, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Gdańsk, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz, Radom, Zielona Góra. Ceny lotów na trasach krajowych zaczynają się od nieco ponad 100 zł.