pogoda w tunezji

Pogoda w Tunezji – kiedy jechać na wakacje w 2024 roku

Tunezja, położona na północnym wybrzeżu Afryki, jest popularnym celem podróży dla turystów z całego świata. Kraj ten oferuje nie tylko piękne plaże i bogatą kulturę, ale także ciepły i słoneczny klimat przez większość roku. Niezależnie od tego, kiedy zdecydujesz się pojechać do Tunezji, z pewnością będziesz mieć udane wakacje. Sprawdź jaka jest pogoda w Tunezji w każdym miesiącu roku.

Tunezja ma typowy śródziemnomorski klimat, charakteryzujący się gorącymi i suchymi latami oraz łagodnymi zimami. Latem temperatury mogą sięgać nawet 40°C, dlatego warto dobrze przygotować się na wysokie temperatury podczas podróży do tego kraju. Najlepszy czas na podróż do Tunezji to wiosna i jesień, kiedy temperatury są łagodniejsze, a na plażach i w kurortach turystycznych nie ma tłumów turystów.

Sprawdź warunki pogodowe w Tunezji w każdym miesiącu.

Pogoda w Tunezji w styczniu

Styczeń to jeden z najchłodniejszych miesięcy w Tunezji, ale może być przyjemnym czasem na wyjazd, jeśli szukasz ucieczki od zimy w Europie.

Średnia temperatura w styczniu w Tunezji wynosi około 14°C w dzień i 10°C w nocy. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym wynosi 15°C. Opady deszczu są rzadkie, ale mogą wystąpić. Niebo jest częściowo zachmurzone, a słońce świeci przez około 10 godzin dziennie.

W Tunisie średnia temperatura wynosi 14°C, na wyspie Djerba – około 16°C, w Hammamet – około 15°C, w Sousse – około 14°C, a w Monastyrze około 13°C.

Pogoda w Tunezji w lutym

Jeśli szukasz ciepłej pogody i słonecznych dni, luty może nie być najlepszym miesiącem na wakacje w Tunezji. Luty to jednak dobry miesiąc na zwiedzanie kraju i poznawanie jego kultury. Temperatury są w lutym przyjemne do zwiedzania, a jednocześnie jest mniej tłumów niż latem.

W lutym w Tunezji panuje umiarkowana pogoda. Temperatury wahają się od 9°C w nocy do 14°C w dzień. Niebo jest częściowo zachmurzone, a opady deszczu są sporadyczne.

Na północy Tunezji, m.in. w Tunisie temperatury w lutym wahają się od 12°C do 18°C. Na południu kraju (Djerba, Hammamet, Sousse i Monastyr) jest nieco cieplej, ze średnimi temperaturami od 14°C do 20°C. Na Saharze temperatury w lutym są zmienne. W ciągu dnia może być ciepło, nawet do 25°C, ale w nocy temperatury mogą spaść nawet do 5°C.

Pogoda w Tunezji w marcu

Marzec to dobry czas na wyjazd do Tunezji, jeśli szukasz przyjemnej pogody i oczekujesz mniejszych tłumów. Średnia temperatura w marcu wynosi 16°C. W ciągu dnia temperatury mogą sięgać 25°C, a w nocy spadać do 11°C. Opady deszczu są rzadkie, a słońce świeci przez około 12 godzin dziennie.

Na południu Tunezji (Djerba, Zarzis i Matmata) temperatury są nieco wyższe i wynoszą średnio około 20°C. Woda w Morzu Śródziemnym jest chłodna, a jej temperatura wynosi około 14°C.

Pogoda w Tunezji w kwietniu

Kwiecień to dobry czas na wyjazd do Tunezji. Temperatury są przyjemne, od umiarkowanych 18°C w dzień do 13°C w nocy. Opady deszczu są mało prawdopodobne, choć nie można ich wykluczyć. W kwietniu w Tunezji słońce świeci przez około 13 godzin dziennie.

Temperatura wody w Morzu Śródziemnym w kwietniu wynosi około 15°C, co dla większości osób może nie być zachęcające do kąpieli morskich.

Pogoda w Tunezji w maju

Maj to świetny miesiąc na wyjazd do Tunezji. Pogoda jest wtedy przyjemna i słoneczna, z umiarkowanymi temperaturami. W maju jest na tyle ciepło, że można komfortowo zwiedzać i wypoczywać na plaży. Deszcz pada w maju rzadko, więc nie musisz się martwić o to, że pogoda popsuje Ci plany.

Maj to okres przed szczytem sezonu turystycznego, więc możesz uniknąć tłumów i kolejek. Dodatkowo ceny zakwaterowania i lotów w maju są zazwyczaj niższe niż w okresie letnim.

Pogoda w Tunezji w czerwcu

Czerwiec to idealny miesiąc na wakacje w Tunezji. Pogoda jest wtedy słoneczna i ciepła, z niewielkimi opadami. Średnia temperatura powietrza w czerwcu wynosi 25°C, a temperatura wody w morzu około 21°C.

W północnej Tunezji temperatury są nieco niższe niż na południu. W dzień można się spodziewać około 25°C, a w nocy około 20°C. Na południu Tunezji jest zdecydowanie cieplej. W dzień temperatury mogą sięgać nawet 30°C, a w nocy 25°C. Na wybrzeżu temperatury są łagodzone przez morską bryzę. W dzień można się spodziewać około 27°C, a w nocy 22°C.

Pogoda w Tunezji w lipcu

Lipiec to jeden z najcieplejszych i najbardziej słonecznych miesięcy w Tunezji. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi około 28-32°C, a w nocy spada do 22°C. Woda w Morzu Śródziemnym jest również bardzo ciepła, osiągając temperaturę około 24°C.

W lipcu można spodziewać się około 14 godzin słonecznych dziennie. Wilgotność powietrza jest wysoka, co może powodować uczucie dyskomfortu, zwłaszcza u osób wrażliwych na wysokie temperatury.

Polecany artykuł: Wakacje w Tunezji – co warto wiedzieć przed wyjazdem do Tunezji

Słońce w lipcu w Tunezji jest bardzo mocne. Pamiętaj o piciu dużej ilości wody, noszeniu przewiewnych ubrań i częstym odpoczynku w cieniu.

Lipiec to szczyt sezonu turystycznego w Tunezji. W popularnych kurortach może być bardzo tłoczno i drogo.

Pogoda w Tunezji w sierpniu

Sierpień jest jednym z najcieplejszych miesięcy w Tunezji. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 29-32°C, a w nocy 23°C. Słońce świeci przez około 14 godzin dziennie, a deszcz jest bardzo mało prawdopodobny.

Na północy Tunezji temperatury są nieco niższe niż na południu. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 29°C, a w nocy 20°C. Na południu Tunezji temperatury są wyższe. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 35°C, a w nocy 23°C. Na wyspach Djerba i Kerkennah temperatury są podobne do temperatur na południu Tunezji. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi około 34°C, a w nocy 22°C.

Pogoda w Tunezji we wrześniu

Wrzesień jest bardzo dobrym miesiącem na wyjazd do Tunezji. Temperatury są wtedy przyjemnie ciepłe, a słońce świeci przez dużą część dnia. Opady deszczu są rzadkie.

Średnia temperatura we wrześniu w Tunezji wynosi 26°C. W ciągu dnia temperatury wahają się od 23°C do 32°C. W nocy temperatury spadają do 20-21°C. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym wynosi średnio 25°C, a słońce świeci przez 12 godzin dziennie.

Opady deszczu są rzadkie, a jeśli się zdarzają, to są zwykle krótkie i mało intensywne.

Pogoda w Tunezji w październiku

Październik to jeden z lepszych miesięcy na wyjazd do Tunezji. Temperatury są wtedy przyjemne, jest słonecznie, a opady deszczu są rzadkie. Temperatury w dzień wahają się od 20°C do 25°C, a w nocy od 15°C do 20°C. Temperatura wody w morzu wynosi około 22°C, co czyni ją idealną do pływania.

W październiku w Tunezji możesz spodziewać się ciepłych i słonecznych dni, nieco chłodniejszych wieczorów, spokojnego morza i przyjemnych temperatur do zwiedzania.

Pogoda w Tunezji w listopadzie

Listopad to dobry czas na wyjazd do Tunezji, jeśli szukasz umiarkowanych temperatur i mniejszych tłumów turystów.

Średnia temperatura w Tunezji w listopadzie wynosi około 19°C. W ciągu dnia temperatury mogą sięgać 23°C, a w nocy spadać do 13-14°C. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym wynosi w listopadzie około 20°C. Opady deszczu są rzadkie, ale możliwe. Słońce świeci przez około 11 godzin dziennie.

Na północy Tunezji w miastach takich jak Tunis i Bizerta temperatury są nieco niższe niż na południu. Można się spodziewać średnich temperatur wynoszących około 18°C. W południowej części kraju (Djerba i Zarzis) temperatury są nieco wyższe. Można się spodziewać średnich temperatur wynoszących około 22°C.

Pogoda w Tunezji w grudniu

Grudzień to pierwszy zimowy miesiąc w Tunezji. Temperatury są wtedy umiarkowane. Średnia temperatura w dzień wynosi 15°C, a w nocy 11°C w nocy. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym wynosi około 17°C. Opady deszczu są rzadkie, ale możliwe. Niebo jest zazwyczaj częściowo zachmurzone, a słońce świeci przez około 10 godzin dziennie.

Ogólnie rzecz biorąc, pogoda w Tunezji w grudniu jest dobra na zwiedzanie i poznawanie kultury kraju. Nie jest to jednak najlepszy czas na plażowanie.

Pogoda w Tunezji – kiedy najlepiej jechać na wakacje

Najlepszy czas na wyjazd do Tunezji na wakacje to wiosna (marzec-maj) i jesień (wrzesień-listopad). W tym czasie temperatury są przyjemne i słoneczne, z niewielkimi opadami.

Jeśli chcesz spędzić wakacje na plaży, najlepszym czasem na wyjazd jest lato (czerwiec-sierpień). Temperatury są wtedy wysokie, a morze ciepłe i spokojne. Należy jednak pamiętać, że w tym czasie w Tunezji może być bardzo tłoczno i drogo.

Jeśli chcesz zwiedzać i poznawać kulturę Tunezji, wiosna i jesień to najlepszy okres na wyjazd. Pogoda jest wtedy przyjemna do zwiedzania, a jest mniej tłumów niż latem.

Oto kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego czasu na wyjazd do Tunezji:

  • Pogoda: Pogoda w Tunezji różni się w zależności od pory roku. Zastanów się, jaki typ pogody preferujesz.
  • Tłumy: Tunezja jest popularnym miejscem turystycznym, więc jeśli chcesz uniknąć tłumów, najlepiej wyjechać poza sezonem.
  • Ceny: Ceny zakwaterowania i lotów są zazwyczaj wyższe w sezonie letnim. Jeśli masz ograniczony budżet, najlepiej wyjechać poza sezonem.
  • Twoje zainteresowania: Jeśli preferujesz plażowanie na wakacjach, lato to najlepszy czas na wyjazd. Jeśli chcesz zwiedzać zabytki i poznawać Tunezję, wiosna i jesień to najlepszy czas na wyjazd.
Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz 60 dni darmowego dostępu do platformy BookBeat, gdzie znajdziesz ogromną bibliotekę audiobooków. To więcej niż standardowy okres próbny dostępny na oficjalnej stronie BookBeat.

buycoffeeto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *