atrakcje w dubaju

Najciekawsze atrakcje w Dubaju – 15 polecanych miejsc

Dubaj to największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, położone nad Zatoką Perską, 200 km na północ od Abu Zabi, stolicy kraju. Miasto cieszy się coraz większym zainteresowaniem jako luksusowy cel podróżniczy dla turystów ze wszystkich zakątków świata. Dubaj jest miastem, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęło się najbardziej na świecie. Miasto jest znane z luksusowych hoteli i spektakularnych drapaczy chmur. W tym artykule odkryjesz najciekawsze atrakcje w Dubaju.

Wykopaliska w Hatta, Al Qusais i Jumeirah wskazują, że obszar dzisiejszego Dubaju był zamieszkany aż do 3000 roku p.n.e. Jednak miasto, które stoi tu dzisiaj, powstało dopiero w 1833 roku, kiedy plemię Al Bu Falasah, na którego czele stała rodzina Maktoum, oddzieliło się od Abu Zabi i osiedliło się w okolicach rzeki Dubai Creek. Wcześniej Dubaj był małą osadą rybacką, a tutejsi ludzie utrzymywali się z hodowli zwierząt, zbierania daktyli, łowienia ryb i poszukiwania pereł.

Gospodarka Dubaju zaczęła się rozwijać w 1894 roku, kiedy szejk Saeed Al Maktoum wzmocnił handel, przyznając pełne zwolnienie z podatku wszystkim zagranicznym handlowcom. Początkowo populacja skupiała się wokół Bur Dubai i Deira. W 1900 roku został zbudowany Wielki Meczet. Dubaj od swoich początków był silnie powiązany z handlem. W 1908 roku w Deira istniało już 350 sklepów specjalistycznych, a w Bur Dubai – 50.

W latach 30. XX wieku Dubaj doświadczył skutków Wielkiego Kryzysu. Następnie podczas II wojny światowej w latach 1939 – 1945 kraj utracił wiele ze swoich powiązań handlowych. W 1958 roku władzę objął Rashid bin Saeed Al Maktoum, który jest uznawany za założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pod jego przywództwem Dubaj przekształcił się w nowoczesną potęgę gospodarczą, jaką widzimy dzisiaj.

Dubaj

Jeśli zdecydujesz się na zakup za pośrednictwem tych linków otrzymam niewielką prowizję. Dla Ciebie cena pozostaje taka sama. Dzięki Twojemu wsparciu mogę dostarczać bezpłatnych treści, które pomogą Ci więcej i lepiej podróżować.

Rezerwuj lot

Znajdź nocleg

Wynajmij auto

Lata 60. XX wieku przyniosły duży skok rozwojowy z powodu odkrycia w 1966 roku złóż ropy naftowej. Pod koniec dekady istniała cała infrastruktura umożliwiająca szybki rozwój miasta – drogi, mosty, sieci elektryczne i wodne, dobry system telekomunikacyjny oraz lotnisko. Rozpoczęcie w 1969 roku eksportu ropy naftowej, zapewniało Dubajowi miejsce na międzynarodowej mapie handlowej. W tym momencie stosunkowo nowe miasto liczyło już około 60 tysięcy mieszkańców. W 1977 roku liczba mieszkańców wzrosła czterokrotnie, do 200 tysięcy.

Zjednoczone Emiraty Arabskie powstały w 1971 roku. Połączyło się sześć emiratów, w tym Dubaj i Abu Zabi. Rok później doszedł siódmy emirat. Od lat 80. XX wieku Dubaj był potęgą gospodarczą. Zostało rozbudowane lotnisko, zbudowano obiekty sportowo-rekreacyjne, a turystykę uznano za źródło dodatkowego dochodu. W tym okresie odkryto też nowe złoża ropy. W 1990 roku miasto liczyło już ponad pół miliona mieszkańców.

Polecany artykuł: 10 europejskich stolic na ciekawy city break

W 1990 roku zmarł szejk Rashid bin Saeed, a władzę objął jego syn. Jego plany wobec miasta były jeszcze bardziej ambitne niż plany ojca i dały one początek temu, czym dzisiaj jest Dubaj.

Po tym wprowadzeniu zapewne łatwiej zrozumieć dzisiejszy Dubaj. Polecam również to miasto na wakacje lub 3-4 wycieczkę. Przy planowaniu trasy takiej wycieczki możesz skorzystać z niniejszego artykułu, w którym przedstawiam najciekawsze atrakcje w Dubaju.

Warto wiedzieć

Kraj:

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Stolica:

Abu Zabi

Waluta:

dirham (AED)

Język urzędowy:

arabski

Liczba ludności:

10.078.000

Powierzchnia:

83.600 km2

Religia dominująca:

islam

Strefa czasowa:

UTC+4

Burdż Halifa (Burj Khalifa)

Burj Khalifa jest najwyższym budynkiem na świecie, mierzącym 828 metrów. Zdeklasował on poprzedniego rekordzistę “Taipei 101” w Tajwanie. Aby zorientować się, jak wysoki jest naprawdę wieżowiec, wystarczy porównać go z Empire State Building. Mierzący 443,2 m wysokości nowojorski drapacz chmur jest o połowę mniejszy od gigantycznego drapacza chmur w Dubaju. Nazwa wieżowca pochodzi od imienia szejka Chalify ibn Zajida Al Nahajjana, byłego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Prace nad Burdż Chalifa rozpoczęły się 21 września 2004 roku, a zakończyły 4 stycznia 2010 roku, czyli ponad rok po pierwotnie planowanym terminie. Koszt jego budowy wyniósł około 1,5 miliarda dolarów. Budynek został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Skidmore, Owings & Merrill. Ma kształt smukłego ostrosłupa, który zmniejsza się ku górze. Fasada została wykonana ze szkła i aluminium.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Burj Khalifa
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Burj Khalifa

W Burj Khalifa znajduje się 900 apartamentów mieszkalnych, 120 biur, 163 hotele, 123 restauracje oraz centrum handlowe o powierzchni 120.000 m2. Wieżowiec dysponuje także tarasami widokowymi. Na 124 piętrze znajduje się pierwotny punkt widokowy, który nadal jest najlepszym miejscem do podziwiania panoramy Dubaju. Drugi, nowszy taras na 148 piętrze, jest najwyżej położonym tarasem widokowym na świecie (555 metrów), pokonując poprzedniego rekordzistę, Canton Tower w Kantonie.

Obok Burdż Chalifa znajduje się duże sztuczne 12-hektarowe jezioro, przy którym znajdują się Fontanny Dubai Mall, jedna z najważniejszych atrakcji miasta. Wokół jeziora znajdują się bary, restauracje i ogromne centrum handlowe Dubai Mall.

Fontanny Dubai Mall (The Dubai Fountain)

Podobieństwo pomiędzy Fontannami Dubai Mall a fontannami Bellagio w Las Vegas nie jest przypadkowe, gdyż zaprojektował je ten sam zespół inżynierów. Podstawową różnicą między nimi jest ich rozmiar. Osobom, które widziały fontanny w Las Vegas, może być trudno wyobrazić sobie coś większego.

Fontanny zostały otwarte 8 maja 2009 roku i od tego czasu są jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Dubaju. Każdego dnia przyciągają tłumy widzów z całego świata.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Fontanny Dubai Mall nocą
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Fontanny Dubai Mall nocą

Zespół fontann ma długość 275 metrów, a dysze fontann mogą wyrzucać wodę na wysokość do 150 metrów. Codzienne pokazy wodne trwają od 3 do 5 minut. Pokazy są realizowane z użyciem 6600 świateł i 25 projektorów laserowych.

Fontanny Dubai Mall to obowiązkowy punkt programu dla każdego, kto odwiedza Dubaj. Jest to spektakularne przedstawienie, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najpopularniejsze są pokazy wieczorne, które oglądają miliony turystów rocznie.

Fontanny można podziwiać z różnych miejsc w Dubaju. Najlepszym miejscem jest promenada wzdłuż jeziora Burj Khalifa. Można tam również wybrać się na rejs po jeziorze, aby zobaczyć pokaz z bliska.

Centrum Handlowe Dubai Mall

Dubai Mall największe centrum handlowe na świecie otwarte 8 maja 2008 roku. Ma powierzchnię 1,2 miliona metrów kwadratowych. Znajduje się tu ponad 1200 sklepów dużych marek designerskich, takich jak Dior, Chanel, Louis Vuitton i Dolce & Gabbana oraz sklepów międzynarodowych sieci handlowych, takich jak np. Zara. Znajdują się tu również sklepy z pamiątkami, elektroniką, biżuterią i innymi produktami.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Mall
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Mall

Ponadto mieści się tu 120 restauracji, największe kino w Dubaju, olimpijskiej klasy lodowisko, akwarium oraz interaktywne centrum edukacyjno-rozrywkowe, w którym dzieci mogą odgrywać role dorosłych.

W Dubai Mall można skorzystać z oferty restauracji serwujących dania kuchni z całego świata, w tym arabskiej, włoskiej, japońskiej, chińskiej i indyjskiej. Warto przyjść tu na wieczorny posiłek i przy okazji podziwiać nocne pokazy fontann na jeziorze Burj Khalifa z restauracyjnych tarasów.

Dubai Aquarium & Underwater ZOO

Dubai Aquarium & Underwater ZOO to jedno z największych i najbardziej imponujących akwariów na świecie. Znajduje się ono w centrum handlowym Dubai Mall. Zostało otwarte w 2008 roku i od tego czasu jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Dubaju.

Akwarium ma pojemność 10 milionów litrów i gromadzi ponad 33 tysiące zwierząt morskich z ponad 140 gatunków. Wśród nich można zobaczyć rekiny, płaszczki, koniki morskie, żółwie, pingwiny i wiele innych.

Jedną z największych atrakcji akwarium jest podwodny tunel o długości 48 metrów. Tunel znajduje się w środku głównego zbiornika i pozwala na obserwowanie zwierząt z bliska. Przechodząc przez tunel, można poczuć się tak jak w środku oceanu.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Aquarium & Underwater ZOO (© Sergii Figurnyi / Depositphotos.com)
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Aquarium & Underwater ZOO (© Sergii Figurnyi / Depositphotos.com)

Oprócz tunelu, w akwarium znajdują się również inne atrakcje, takie jak:

 • Penguin Bay – Wyspa pingwinów zamieszkana przez kolonię pingwinów Humboldta.
 • Shark Lagoon – Laguny z rekinami, w których można zobaczyć rekiny tygrysie, rekiny żarłacze białe i inne gatunki.
 • Ocean Voyager – Głęboki ocean, w którym można zobaczyć rekiny wielorybie, manty i inne duże zwierzęta morskie.

Przez cały dzień odbywają się pokazy karmienia, podczas których można dowiedzieć się więcej o życiu i zachowaniu zwierząt morskich.

Dubai Creek

Dubai Creek jest historycznym centrum Dubaju. To naturalna cieśnina, która dzieli miasto na dwie części: Bur Dubai i Deira. Jest to jeden z najstarszych i najważniejszych elementów krajobrazu Dubaju. Ma długość około 14 kilometrów i szerokość od 100 do 300 metrów. Jest to naturalna droga wodna, która od wieków służyła do transportu towarów i ludzi.

Historycznie był to główny szlak handlowy, który łączył miasto z innymi częściami Bliskiego Wschodu i Indii. Dubai Creek był również źródłem wody pitnej i pożywienia dla mieszkańców Dubaju. W XX wieku Creek nadal był ważną częścią gospodarki Dubaju. Rozwijały się tu nowe gałęzie przemysłu, takie jak petrochemia oraz turystyka.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Creek
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Creek

Dubai Creek to jedno z najlepszych miejsc w mieście na spokojny spacer. Najciekawszymi miejscami do odkrycia są Deira Creek i Heritage Village.

Jest to również jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Dubaju. Turyści mogą zwiedzać cieśninę łodzią lub wodną taksówką, a także podziwiać ją z tarasów widokowych w Burj Khalifa lub Burj Al Arab.

Al Seef

Al Seef to dzielnica Dubaju położona nad Dubai Creek. Jest to popularna atrakcja turystyczna, która łączy w sobie historię i nowoczesność. Czy warto udać się na spacer śladami starych rybaków i kupców po ulicach Al Seef? Piękna architektura, bogata historia i oferta gastronomiczna to główne atuty tego miejsca.

Spacerując tu wciąż można zobaczyć rybaków i handlarzy pływających po spokojnych wodach Dubai Creek na pokładach tradycyjnych łodzi arabskich i oferujących turystom możliwość odbycia krótkiego rejsu za bardzo rozsądną cenę.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Al Seef
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Al Seef

W ciągu dnia panuje tu bardzo przyjemna atmosfera, ale gdy zapada noc, okolica tętni życiem dzielnicą. To idealne miejsce na do spożywanie posiłków i włóczenie się po okolicy.

Obok zabytkowych budynków w dzielnicy Al Seef znajdują się również nowoczesne hotele i restauracje. Znajdują się tu również sklepy z rękodziełem, jak również sklepy luksusowych marek modowych. Będąc w tej okolicy warto także odwiedzić Dubai Museum.

Dubai Museum

Dubai Museum mieści się w Forcie Al Fahidi, najstarszym budynku w mieście zbudowanym w 1787 roku w celu ochrony Dubaju przed najeźdźcami. Muzeum prezentuje historię miasta od czasów prehistorycznych jako małej wioski rybackiej, poprzez odkrycie ropy naftowej, po współczesność. Zostało otwarte w 1971 roku, w tym samym roku, w którym powstały Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Museum
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Museum

Wchodząc do muzeum, można odnieść wrażenie, że jest to kolejne standardowe centrum wystawiennicze. Jednak w trakcie zwiedzania przekonasz się, że jest inaczej.

Ekspozycja mieści się w pięciu salach wystawowych. Wśród eksponatów znajdują się m.in. znaleziska archeologiczne z okresu prehistorycznego i artefakty z okresu islamskiego. Można obejrzeć wystawy poświęcone poławianiu pereł, handlowi i budownictwu, a także tradycyjny arabski dom przedstawiający codzienne życie w dawnych czasach.

Meczet Jumeirah (Jumeirah Mosque)

Meczet Jumeirah to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych meczetów w Dubaju. Znajduje się w dzielnicy Jumeirah, w pobliżu plaży Jumeirah Beach. Meczet jest także jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w mieście i jednym z najczęściej fotografowanych budynków w Dubaju.

Meczet został zbudowany w latach 1976-1979 z białego marmuru. Ma wysokość 70 metrów i może pomieścić do 12 tysięcy wiernych. Główna sala modlitwy jest pokryta 24-karatowym złotem, a podłoga wyłożona jest marmurowymi płytkami. Na zewnątrz meczetu znajdują się dwa minarety o wysokości 70 metrów.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Meczet Jumeirah
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Meczet Jumeirah

Meczet Jumeirah jest otwarty dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach 9:00-12:00 i 14:00-16:00. Zwiedzający muszą przestrzegać zasad ubioru, które obowiązują w meczecie. Kobiety muszą zakryć głowę i ramiona, a mężczyźni muszą być ubrani w długie spodnie i koszulki z rękawami. Przed wejściem należy także zdjąć buty.

To piękny przykład architektury islamskiej, który zachwyca swoim majestatem i elegancją. Zwiedzenie meczetu z przewodnikiem trwa ponad godzinę i jest obowiązkowym punktem na trasie każdej wycieczki do Dubaju.

Muzeum Przyszłości (Museum of the Future)

Muzeum Przyszłości to jeden z najbardziej spektakularnych budynków na świecie. Zostało otwarte w 2022 roku i jest symbolem ambicji Dubaju w zakresie rozwoju technologii i innowacji. Muzeum Przyszłości ma nowoczesny i imponujący wygląd. Ma kształt pierścienia, na który składa się ponad 1000 srebrnych paneli ze stali i aluminium. Budynek jest również ozdobiony masywnymi i eleganckimi liniami kaligrafii arabskiej.

Fasada budynku jest pokryta ponad milionem metrów kwadratowych paneli solarnych, które zasilają muzeum w energię elektryczną.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Muzeum Przyszłości
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Muzeum Przyszłości

Wewnątrz muzeum na powierzchni 30.000 m2 znajduje się 10 stref tematycznych, które przedstawiają różne aspekty przyszłości. Wśród nich znajdują się strefy poświęcone nauce, technologii, zdrowiu, edukacji, energii i środowisku.

Zwiedzający mogą podziwiać szeroką gamę wystaw poświęconych technologiom wirtualnej rzeczywistości, sztucznej inteligencji, układowi słonecznemu i przyszłości człowieka w przestrzeni kosmicznej. Goście mogą również zobaczyć prototypy nowych wynalazków i poznać możliwe scenariusze przyszłości.

Dubai Miracle Garden

Dubai Miracle Garden to największy na świecie ogród kwiatowy. Został otwarty w 2013 roku i od tego czasu przyciąga miliony odwiedzających z całego świata. Na powierzchni 72.000 m2 i rośnie ponad 50 milionów kwiatów i 250 milionów innych roślin. Wśród nich znajdują się róże, tulipany, lilie, hiacynty, irysy, orchidee, a także mniej popularne gatunki, takie jak eukaliptusy, kaktusy i sukulenty. Kwiaty są ułożone w przepiękne wzory, kształty i konstrukcje, tworząc niesamowity świat pełen kolorów i zapachów.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Miracle Garden
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Miracle Garden

Ogród jest podzielony na kilka tematycznych stref, w których znajdują się imponujące rzeźby i instalacje z kwiatów. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • Kwiatowy samolot Airbus A380 – Największy na świecie samolot wykonany z kwiatów. Ma długość 75 metrów i waży 150 ton.
 • Kwiatowy tunel – Tunel o długości 100 metrów, zbudowany z róż i lilii.
 • Kwiatowy las – Las złożony z ponad 100 tysięcy drzew i krzewów.
 • Kwiatowe zoo – ZOO, w którym można zobaczyć zwierzęta wykonane z kwiatów: słonie, lwy, tygrysy i pingwiny.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Miracle Garden jest Al-Hambra, replika pałacu z Grenady w Hiszpanii, wykonana w całości z kwiatów. Inne popularne atrakcje to Taj Mahal, Big Ben, Statua Wolności, Machu Picchu i wiele innych.

Aby poznać kolejne atrakcje w Dubaju należy skierować się teraz do południowo-zachodniej części miasta.

Hotel Burdż al-Arab (Burj Al Arab)

Aby przekonać się, co czyni hotel Burj Al Arab tak wyjątkowym, wystarczy poznać niektóre jego cechy. Jest zbudowany na własnej sztucznej wyspie, 280 metrów od wybrzeża, ma 321 metrów wysokości i 153 piętra. Kształt budynku jest nawiązaniem do arabskiej tradycji żeglarskiej.

Burdż al-Arab to jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Jego budowa trwała 5 lat, a otwarcie hotelu odbyło się w grudniu 1999 roku. Dziś konstrukcja w kształcie żagla czyni go jednym z najczęściej fotografowanych budynków na świecie.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Burj Al Arab
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Burj Al Arab

Jak się zapewne domyślasz, nocleg w Burj Al Arab do najtańszych nie należy. Ceny zaczynają się od około 5.000 zł za dobę. Jeśli jednak nie możesz oprzeć się pokusie, na pewno nie będziesz rozczarowany warunkami zakwaterowania.

W hotelu znajduje się ponad 200 apartamentów, w tym apartamenty typu suite, które są luksusowo wyposażone i mają powierzchnię od 170 do 780 m2. Hotel dysponuje również bogatą ofertą gastronomiczną 11 restauracji i 12 barów. Wśród nich znajdują się restauracje serwujące dania kuchni międzynarodowej, arabskiej, japońskiej i chińskiej.

Hotel Burdż al-Arab jest często wybierany przez celebrytów i osoby zarabiające miliony dolarów. Jest również popularnym miejscem organizacji imprez i wydarzeń.

Palm Jumeirah

Palm Jumeirah jest jedną z trzech sztucznych wysp, które tworzą zespół Wysp Palmowych w Dubaju. Jest to pierwsza i największa z wysp, która została ukończona w 2008 roku. Pozostałe dwie Wyspy Palmowe to Palm Jebel Ali i Palm Deira.

Wyspa ma kształt palmy daktylowej z 17 gałązkami, które otaczają 21-kilometrowy pierścień falochronu. Na Palm Jumeirah znajduje się ponad 1500 willi, 2500 apartamentów, 12 hoteli, 100 sklepów, 30 restauracji i klub plażowy.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Palm Jumeirah
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Palm Jumeirah

Wśród atrakcji na wyspie znajdują się:

 • Atlantis The Palm – Luksusowy kurort hotelowy, który oferuje swoim gościom szeroką gamę atrakcji, w tym największy park wodny na Bliskim Wschodzie – Aquaventure Waterpark.
 • Marina Palm Jumeirah – Luksusowa marina, w której cumują jachty i łodzie.
 • Palm Jumeirah Monorail – Kolejka, która kursuje wzdłuż wyspy i oferuje panoramiczny widok na okolicę.

Żeby w pełni nacieszyć oczy urokiem Palm Jumeirah najlepiej obejrzeć ją z góry. Można skorzystać z lotu helikopterem lub balonem. Osoby odważne i lubiące adrenalinę mogą również spróbować ekscytującego skoku ze spadochronem.

Dubai Marina

Dubai Marina to dzielnica składająca się z licznych drapaczy chmur, wieżowców mieszkalnych, centrów handlowych i luksusowych hoteli Kanał Dubai Marina otoczony jest przyjemnym chodnikiem (Dubai Marina Walk). Dzielnica posiada własne centrum handlowe Dubai Marina Mall, w którym znajduje się ponad 160 sklepów różnych branż.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Marina
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Dubai Marina

To jedno z najlepszych miejsc na spacer po Dubaju. Gdy zapada zmrok, okolica ożywa w światłach i kolorach, zamieniając się w urocze i tętniące życiem miejsce, gdzie warto udać się na kolację lub drinka.

Jeśli chcesz cieszyć się imponującym widokiem na Dubai Marina z góry, najlepszym miejscem będzie restauracja “The Observatory” zlokalizowana na 52. piętrze Hotelu Dubai Marriott Harbour. To również doskonałe miejsce na oglądanie Palm Jumeirah.

Legoland® Dubai

Legoland jest najbardziej znanym parkiem rozrywki. Został otwarty w 2016 roku. Jest pierwszym parkiem Legoland w regionie Bliskiego Wschodu i jednym z największych na świecie. Znajduje się około 30 kilometrów na południe od centrum Dubaju. Do parku można dojechać samochodem, autobusem lub taksówką.

Park oferuje ponad 40 atrakcji, w tym kolejki górskie, przejażdżki wodne, pokazy i warsztaty. Większość atrakcji jest wykonana z klocków LEGO, co sprawia, że są one nie tylko zabawne, ale także edukacyjne.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Legoland (© Oleg Belov / Depositphotos.com)
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Legoland (© Oleg Belov / Depositphotos.com)

Park podzielony jest na sześć tematycznych krain:

 • The Beginning – Kraina ta przedstawia historię LEGO i sposób, w jaki powstają klocki. Znajduje się tu również fabryka LEGO.
 • Adventure – Kraina ta oferuje mnóstwo ekscytujących atrakcji, takich jak roller coastery, kolejki górskie i przejażdżki wodne.
 • Imagination – Kraina ta jest idealna dla dzieci, które lubią się bawić i wymyślać. Znajduje się tu wiele atrakcji, takich jak plac zabaw, warsztaty LEGO i kino 4D.
 • Kingdoms – Ta kraina jest poświęcona legendom i mitom z całego świata. Znajduje się tu m.in. zamek rycerzy, wioska wikingów i kraina dinozaurów.
 • City – Kraina ta przedstawia życie w mieście. Znajduje się tu m.in. port, lotnisko i stacja kolejowa.
 • Water Park – Park wodny Legoland Dubai to wspaniały sposób, aby ochłodzić się w gorący dzień. Jest tu wiele zjeżdżalni, basenów i innych atrakcji wodnych.

Pustynia w Dubaju (Desert Safari)

Po zwiedzeniu i obejrzeniu Dubaju takiego, jakim jest obecnie, warto wybrać się na pustynię, na której miasto zostało wybudowane.

Desert Safari to bez wątpienia najpopularniejsza atrakcja turystyczna odwiedzających Dubaj. Codziennie dziesiątki agencji wyruszają na wycieczki po otaczającej miasto dziczy. Oferowana jest szeroka gama różnych tras i terminów.

Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Desert Safari
Najciekawsze atrakcje w Dubaju — Desert Safari

Słowo “safari” może być mylące, bowiem Desert Safari w Dubaju to wyprawa na pustynię terenowym samochodem 4×4. Przy okazji można podziwiać umiejętności dubajskich kierowców poruszania się po piasku z dużymi prędkościami i poczuć się jak na rajdzie Paryż-Dakar.

Najbardziej odważni mogą też wypożyczyć quada lub spróbować sandboardingu po wydmach. Miłośnicy bardziej relaksujących wrażeń mogą wybrać się na przejażdżkę na wielbłądzie. Czasami można także obejrzeć pokaz sokolnictwa.

Większość agencji oferuje różnorodne wycieczki. Można wybrać się na safari o zachodzie słońca z kolacją na pustyni pod gwiazdami i pokazem tańca brzucha, a osoby marzące o spędzeniu nocy na pustyni mogą się wybrać na kilkudniowe safari.

Polecane atrakcje w Dubaju

Efektowna metropolia usytuowana wśród piasków pustyni to połączenie tradycji z nowoczesnością. Sprawdź polecane atrakcje i wycieczki lokalne w Dubaju, które pozwolą odkryć wszystkie oblicza miasta.

Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz 60 dni darmowego dostępu do platformy BookBeat, gdzie znajdziesz ogromną bibliotekę audiobooków. To więcej niż standardowy okres próbny dostępny na oficjalnej stronie BookBeat.

buycoffeeto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *