wakacje w listopadzie

Gdzie na wakacje w listopadzie 2024 roku

Listopad to miesiąc, w którym w Polsce zaczyna się jesień. Pogoda jest coraz chłodniejsza, a dni krótsze. To dobry moment, aby wybrać się na wakacje w ciepłe kraje. Wybierając się na wakacje z biurem podróży, warto wcześniej sprawdzić oferty i wybrać odpowiedni kierunek. Wakacje w listopadzie 2024 można spędzić w tak popularnych krajach jak Turcja, Egipt i Cypr, ale warto także rozważyć oferty wypoczynku w bardziej egzotycznych kierunkach i spędzić tam urlop w korzystnej cenie.

Krótkie i chmurne listopadowe dni nie nastrajają pozytywnie. Wiele osób szuka słońca i zastanawia się nad jesiennym urlopem. W tym okresie na cel wyjazdów wypoczynkowych wybierane są Egipt i Turcja, gdzie cały czas pogoda sprzyja relaksowi, a temperatury powietrza nie są tak dokuczliwe jak w lipcu czy sierpniu. Warto jednak zastanowić się nad wyjazdem w bardziej egzotyczne kierunki, do krajów położonych np. w Afryce Zachodniej.

Polecany artykuł: Wakacje z biurem podróży krok po kroku

Sam wybór wymarzonego kierunku wakacyjnego to jeszcze nie wszystko. Warto wiedzieć kiedy najlepiej jechać do danego kraju, aby np. nie trafić na porę deszczową. W tym artykule znajdziesz wybór kierunków idealnych na wakacje w listopadzie. W każdym z tych kierunków na turystów czeka piękna pogoda, plaże z krystalicznie czystą wodą, ciekawe krajobrazy, zabytki i bardziej lub mniej egzotyczna kultura. Sprawdź gdzie warto jechać na wakacje w listopadzie 2024 roku.

Wakacje w listopadzie 2024 roku w Kostaryce

Kostaryka to mały kraj położony w Ameryce Środkowej, który słynie z niesamowitych krajobrazów, bogatej fauny i flory oraz przyjaznych mieszkańców. Jest to idealne miejsce na wakacje w listopadzie dla osób, które szukają aktywnego wypoczynku na łonie natury. Kostaryka leży nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Graniczy od północy z Nikaraguą, a od południa z Panamą.

Dlaczego warto spędzić wakacje w listopadzie w Kostaryce? Kostaryka to kraj o różnorodnym krajobrazie, który obejmuje plaże, wulkany, lasy tropikalne, wodospady i rzeki. Miejscowe krajobrazy oraz fauna i flora zachwycają turystów.

Kostaryka ma ponad 1.200 km wybrzeża, a na jej plażach każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu zarówno spokojne, piaszczyste plaże idealne do relaksu, jak i bardziej dzikie plaże z białym piaskiem i turkusową wodą. Do najpopularniejszych plaż w Kostaryce należą: Tamarindo – popularne miejsce wypoczynku z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą; Jaco – tętniąca życiem plaża z licznymi barami i restauracjami; Nosara – spokojna plaża z długą rafą koralową; Cahuita – mała, zaciszna plaża otoczona lasem deszczowym oraz Playa Negra – dziewicza plaża z czarnym piaskiem. Spędzając tutaj wakacje możesz wybrać się na wycieczkę, aby pływać z delfinami w ich naturalnym środowisku.

Do najpopularniejszych kurortów turystycznych w Kostaryce należą: Playa Tamarindo – popularne miejsce wypoczynku z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą; Jaco – tętniąca życiem plaża z licznymi barami i restauracjami; Puerto Viejo – urokliwe miasteczko położone na wybrzeżu Karaibów; Manuel Antonio – popularne miejsce wypoczynku z pięknymi plażami i lasami tropikalnymi oraz Monteverde – miejsce, w którym można zobaczyć lasy mgielne i inne niesamowite ekosystemy.

Wakacje w listopadzie w Kostaryce

Temperatura

22°C

czas lotu

19:00

Co zobaczyć w Kostaryce

Oprócz pięknych plaż, Kostaryka oferuje wiele innych atrakcji, które warto zobaczyć. Naturalną atrakcją Kostaryki są parki narodowe.

Park Narodowy Arenal jest jednym z najbardziej popularnych w Kostaryce. Znajduje się w północnej części kraju, w pobliżu miasta La Fortuna. Park obejmuje obszar o powierzchni 121 km2. Atrakcją parku narodowego jest Wulkan Arenal będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Kostaryki. Jest to aktywny wulkan, który ostatnio wybuchł w 1968 roku. W parku znajduje się wiele wodospadów, w tym wodospad La Fortuna, który ma wysokość 70 metrów. Wodospady są popularnym miejscem do pływania i kąpieli.

Warto także odwiedzić Park Narodowy Tortuguero leżący na północnym wybrzeżu Kostaryki. Park obejmuje obszar o powierzchni 1.900 km. Miejsce to jest znane z największego na świecie siedliska żółwi morskich. W okresie od lipca do października żółwie morskie składają jaja na plażach parku.

Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Park Narodowy Monteverde. Jest to tropikalny las mgielny położony w północno-zachodniej części Kostaryki. Las mglisty to unikatowy ekosystem, który charakteryzuje się wysoką wilgotnością i gęstymi mgłami. Park obejmuje obszar o powierzchni ponad 10 tysięcy hektarów.

Kostaryka na wakacje w listopadzie 2024 — Park Narodowy Monteverde
Kostaryka na wakacje w listopadzie 2024 — Park Narodowy Monteverde

W pobliżu Parku Narodowego Monteverde znajduje się urocze miasteczko Santa Elena. To bardzo popularne wśród turystów miejsce, w którym można odkryć piękno kostarykańskiej przyrody. Miasteczko jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie lub zakończenie wycieczki po Parku Narodowym Monteverde.

San Jose, stolica Kostaryki, to tętniące życiem miasto z bogatą historią i kulturą. W mieście znajduje się wiele muzeów, galerii sztuki, teatrów i innych atrakcji. Podczas zwiedzania miasta zobaczysz Teatr Narodowy, neoklasycystyczną budowlę z końca XIX wieku. Jest to jeden z najważniejszych zabytków w San Jose. Warto także zwiedzić Muzeum Narodowe, w którym znajduje się kolekcja artefaktów prekolumbijskich, kolonialnych i współczesnych. W San Jose znajduje się również ciekawe Muzeum Złota, w którym można zobaczyć ciekawą kolekcję prekolumbijskich artefaktów ze złota.

Niezależnie od tego czy w Kostaryce chcesz zobaczyć wulkany, lasy tropikalne czy leniwce, warto skorzystać ze zorganizowanych wycieczek lokalnych, dzięki którym Twoje wakacje będą jeszcze ciekawsze.

Pogoda w Kostaryce

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń23°C15°C27°C
luty24°C15°C27°C
marzec25°C16°C26°C
kwiecień25°C16°C27°C
maj23°C17°C27°C
czerwiec23°C17°C27°C
lipiec23°C17°C28°C
sierpień23°C17°C27°C
wrzesień22°C16°C27°C
październik22°C16°C27°C
listopad22°C16°C27°C
grudzień22°C16°C27°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Kostaryka

Stolica:

San José

Waluta:

colón (CRC)

Język urzędowy:

hiszpański

Liczba ludności:

4.968.000

Powierzchnia:

51.100 km2

Religia dominująca:

katolicyzm

Strefa czasowa:

UTC-6

Arabia Saudyjska na wakacje w listopadzie 2024 roku

Arabia Saudyjska to kraj położony w Azji Zachodniej, na Półwyspie Arabskim. Jest to państwo o powierzchni ponad 2 mln km2, zamieszkane przez ponad 34 mln osób. Arabia Saudyjska jest krajem o bogatej historii i kulturze, a także o niesamowitych krajobrazach. To kraj z wieloma atrakcjami turystycznymi. Można tam znaleźć piękne plaże, rozległe pustynie, ośnieżone góry, a także zabytki z czasów starożytnych.

Kraj ten ma dostęp do Morza Czerwonego i Zatoki Perskiej. Plaże w Arabii Saudyjskiej są piaszczyste i czyste. Morze Czerwone jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania i snorkelingu. Zatoka Perska jest idealna do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Do głównych kurortów turystycznych w Arabii Saudyjskiej należą:

  • Dżadda – największe miasto na wybrzeżu Morza Czerwonego. Jest to popularny cel turystyczny ze względu na piękne plaże, bogate życie nocne i zabytki z czasów starożytnych.
  • Rijad – stolica Arabii Saudyjskiej. Miasto to oferuje wiele atrakcji turystycznych, takich jak Muzeum Narodowe, Pałac Królewski i Wielki Meczet.
  • Dammam – miasto położone na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Jest to popularny cel turystyczny ze względu na piękne plaże, rozległe centra handlowe i nowoczesne atrakcje.

Najpopularniejsze plaże w Arabii Saudyjskiej to: Al-Ula – plaża położona w północno-zachodniej części kraju w pobliżu miasta o tej samej nazwie, Al-Khobar oraz Jeddah – plaże położone w zachodniej części kraju.

Przed wyjazdem na wakacje w listopadzie do Arabii Saudyjskiej warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami i ograniczeniami. Kraj ten jest państwem muzułmańskim, gdzie obowiązuje prawo szariatu. Turyści muszą przestrzegać kilku zasad: kobiety powinny nosić skromne ubrania, które zakrywają ramiona, nogi i włosy, a mężczyźni powinni unikać publicznego okazywania uczuć.

Wakacje w listopadzie w Arabii Saudyjskiej

Temperatura

26°C

czas lotu

10:00

Co zobaczyć w Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska to kraj o bogatej historii i kulturze. Spędzając tu wakacje w listopadzie można zobaczyć wiele zabytków.

Jednym z najważniejszych miejsc w Arabii Saudyjskiej jest Mekka – święte miasto muzułmanów położone u podnóża gór Dżabal al-Hidżaz. Jest to miejsce narodzin Mahometa i centrum islamu. Najważniejszym zabytkiem Mekki jest Al-Masdżid al-Haram, czyli Święty Meczet (lub Wielki Meczet). Znajduje się w nim Kaaba, święty kamień, który jest otoczony przez ośmiokątną ścianę. W czasie pielgrzymki muzułmanie odbywają siedem okrążeń wokół Kaaby. Hadżdż, czyli pielgrzymka do Mekki, jest jednym z pięciu filarów islamu. Pielgrzymka odbywa się w okresie od 8 do 12 dnia miesiąca dżumada al-ula, czyli w 11. miesiącu kalendarza muzułmańskiego. W tym czasie do Mekki przybywają miliony muzułmanów z całego świata.

Drugim ważnym dla muzułmanów miastem jest Medyna, której najważniejszym zabytkiem jest Al-Masdżid an-Nabawi, czyli Meczet Proroka. Znajduje się w nim grób Mahometa, który jest najważniejszym miejscem kultu w islamie.

Wakacje w listopadzie 2024 roku w Arabii Saudyjskiej — Mekka
Wakacje w listopadzie 2024 roku w Arabii Saudyjskiej — Mekka

Popularnym wśród turystów miejscem w Arabii Saudyjskiej jest Pustynia Rub al-Khali – największa pustynia piaskowa na świecie. Wybierając się tu na wycieczkę można doświadczyć surowego piękna pustyni, pojeździć na quadach i podziwiać przepiękne zachody słońca. Pustynia Rub al-Khali była miejscem kręcenia niektórych scen do filmów “Mission: Impossible – Rogue Nation” i “Star Wars: The Force Awakens”.

Miłośnicy zabytków powinni wybrać się na wycieczkę do Mada’in Saleh, starożytnego miasta położonego w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej. Jest to największy zachowany kompleks zabytków cywilizacji nabatejskiej na południe od Petry.

Beztroski wypoczynek w Arabii Saudyjskiej warto uatrakcyjnić sobie lokalnymi wycieczkami. Sprawdź jakie lokalne atrakcje możesz zwiedzić z zorganizowaną grupą spędzając wakacje w listopadzie w Arabii Saudyjskiej.

Pogoda w Arabii Saudyjskiej

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń19°C7°C26°C
luty22°C9°C26°C
marzec27°C13°C27°C
kwiecień32°C18°C29°C
maj38°C24°C30°C
czerwiec41°C26°C32°C
lipiec42°C27°C32°C
sierpień42°C27°C33°C
wrzesień39°C24°C32°C
październik33°C19°C32°C
listopad26°C13°C30°C
grudzień21°C8°C28°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Arabia Saudyjska

Stolica:

Rijad

Waluta:

rial saudyjski (SAR)

Język urzędowy:

arabski

Liczba ludności:

34.784.000

Powierzchnia:

2.149.690 km2

Religia dominująca:

islam sunnicki (wahhabizm)

Strefa czasowa:

UTC+3

Wakacje w listopadzie 2024 roku w Bahrajnie

Bahrajn to niewielki kraj położony w Zatoce Perskiej, naprzeciwko wybrzeży Arabii Saudyjskiej. Jest to popularne miejsce na wakacje, oferujące wiele atrakcji dla turystów z całego świata.

Na ponad 160-kilometrowym wybrzeżu Bahrajnu znajdują się piaszczyste plaże idealne do opalania i pływania. Można tu uprawiać różne sporty wodne, takie jak nurkowanie, snorkeling, surfing i żeglarstwo. Plaże w Bahrajnie są piaszczyste i czyste, a woda jest ciepła i krystalicznie czysta. Najpopularniejsze plaże w Bahrajnie to: Sitra Beach – jedna z najdłuższych plaż w Bahrajnie położona na wyspie Sitra; Al Jazeereh Beach – plaża położona w stolicy Bahrajnu, Manamie; oraz Amwaj Beach – prywatna plaża położona na wyspie Amwaj.

Do najpopularniejszych kurortów turystycznych w Bahrajnie należą: Manama – stolica Bahrajnu, z szerokim wyborem hoteli, restauracji i atrakcji; Sitra – wyspa położona w pobliżu wybrzeża Bahrajnu; oraz Al Muharraq – drugie co do wielkości miasto w Bahrajnie, które jest popularne ze względu na swoją historię i kulturę.

Wakacje w listopadzie w Bahrajnie

Temperatura

25°C

czas lotu

8:00

Co zobaczyć w Bahrajnie

Oprócz pięknych plaż, Bahrajn oferuje również wiele innych atrakcji turystycznych. Warto udać się na zwiedzanie Manamy, stolicy Bahrajnu. W północno-zachodniej części miasta znajduje się dzielnica Al-Fina otoczona murami. Dzielnica Al-Fina została założona w VII wieku i była głównym centrum miasta przez wiele stuleci. Turyści mogą zwiedzać dzielnicę na własną rękę lub z przewodnikiem. Znajduje się tu wiele zabytków, w tym Wielki Meczet Al-Fateh – największy meczet w Bahrajnie, tradycyjny Bazar Al-Bustan oraz Muzeum Narodowe Bahrajnu poświęcone historii i kulturze tego kraju.

Wakacje w listopadzie w Bahrajnie — Meczet Al-Fateh
Wakacje w listopadzie w Bahrajnie — Meczet Al-Fateh

Jedną z popularnych atrakcji w Bahrajnie jest Qal’at al-Bahrain, znany również jako Fort Bahrajn, położony nad Zatoką Perską. Jest to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Bahrajnie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2005 roku. Qal’at al-Bahrain został zbudowany w 2300 roku p.n.e. i był zamieszkany przez wiele cywilizacji, w tym Kasytów, Greków, Persów i Arabów. Fort był stolicą starożytnego państwa Dilmun, które było ważnym ośrodkiem handlowym i religijnym.

Jeśli spędzasz wakacje w listopadzie w Bahrajnie warto wybrać się na całodniową zorganizowaną wycieczkę do Manamy, aby poznać wszystkie oblicza tego egzotycznego kraju.

Pogoda w Bahrajnie

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń18°C17°C18°C
luty18°C17°C18°C
marzec21°C19°C20°C
kwiecień24°C23°C23°C
maj29°C27°C27°C
czerwiec32°C30°C30°C
lipiec34°C32°C32°C
sierpień34°C32°C33°C
wrzesień33°C31°C32°C
październik30°C28°C30°C
listopad25°C24°C26°C
grudzień21°C19°C21°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Bahrajn

Stolica:

Manama

Waluta:

dinar bahrajski (BHD)

Język urzędowy:

arabski

Liczba ludności:

1.527.000

Powierzchnia:

694 km2

Religia dominująca:

islam

Strefa czasowa:

UTC+3

Na wakacje w listopadzie 2024 roku do Gambii

Gambia to niewielki kraj położony w Afryce Zachodniej, nad Oceanem Atlantyckim. Wybrzeże Gambii liczy około 80 km. Znajdują się tu liczne piaszczyste plaże, idealne do wypoczynku, kąpieli słonecznych i uprawiania sportów wodnych (pływanie, nurkowanie, windsurfing i kitesurfing).

Głównymi kurortami turystycznymi w Gambii są: Bandżul – stolica Gambii, z nowoczesnymi hotelami i restauracjami; Serrekunda – największe miasto Gambii, z bogatą historią i kulturą oraz Brufut – popularne miejsce do uprawiania sportów wodnych.

Wakacje w listopadzie w Gambii

Temperatura

29°C

czas lotu

6:30

Co zobaczyć w Gambii

Obowiązkowym punktem zwiedzania Gambii powinna być wycieczka do Abuko Nature Reserve. To najstarszy i największy park narodowy w Gambii. Znajduje się on około 20 kilometrów na południe od stolicy kraju, Bandżulu. Park zajmuje powierzchnię 107 hektarów. Żyje w nim wiele gatunków zwierząt, w tym hipopotamów, żyraf, lwów, krokodyli, pawianów, małp i ptaków. W parku rosną między innymi palmy, akacje, baobaby i hibiskusy. Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Parku Narodowym Abuko Nature Reserve jest safari. Turyści mogą wybrać się na safari piesze, rowerowe lub samochodowe. W parku można również wybrać się na wycieczkę łodzią po rzece Gambii. Podczas wycieczki można zobaczyć krokodyle, hipopotamy i inne zwierzęta.

Wakacje w listopadzie w Gambii — Rzeka Gambia
Wakacje w listopadzie w Gambii — Rzeka Gambia

Dużą atrakcją turystyczną Gambii są wioski Mandinka zamieszkiwane przez lud Mandinka, będący największą grupą etniczną w Gambii i stanowiący około 40% populacji kraju. Większość mieszkańców tych wiosek żyje w zgodzie z naturą z rolnictwa i rybołówstwa. Domy są zbudowane z gliny i drewna. W wiosce turyści mogą poznać kulturę i tradycje ludu Mandinka. Warto odwiedzić jedną z kilku wiosek tego typu: Kiang Keneba – położoną w pobliżu miasta Brikama słynącą z tradycyjnej architektury i rzemiosła; Wassu – leżącą w pobliżu miasta Serrekunda i znaną z tradycyjnych rytuałów i ceremonii; oraz Gunjur – położoną w pobliżu miasta Gunjur i znaną z tradycyjnej muzyki i tańca.

Warto także wybrać się na Wyspę James położoną około 50 kilometrów od stolicy kraju, Bandżulu. Wyspa jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest jednym z najważniejszych miejsc związanych z handlem niewolnikami w Afryce. Turyści mogą zwiedzać ruiny Fortu James, który został zbudowany przez Brytyjczyków w XVIII wieku. Fort był używany do przetrzymywania niewolników przed ich wysłaniem na statki. Na wyspie znajduje się również muzeum, które opowiada historię handlu niewolnikami w Gambii. Można w nim obejrzeć artefakty związane z handlem niewolnikami, w tym łańcuchy, kajdany i dokumenty. Wyspa James jest ważną częścią historii Gambii i symbolizuje cierpienie niewolników.

Gambia to nie tylko piękne plaże, ale również wspaniała afrykańska kultura. Sprawdź z jakich lokalnych atrakcji warto skorzystać w czasie wakacji w Gambii.

Pogoda w Gambii

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń26°C20°C21°C
luty26°C20°C20°C
marzec27°C21°C20°C
kwiecień26°C21°C20°C
maj26°C22°C23°C
czerwiec27°C24°C26°C
lipiec28°C25°C28°C
sierpień28°C25°C28°C
wrzesień28°C25°C28°C
październik29°C26°C29°C
listopad29°C25°C27°C
grudzień27°C22°C23°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Gambia

Stolica:

Bandżul

Waluta:

dalasi (GMD)

Język urzędowy:

angielski

Liczba ludności:

2.103.000

Powierzchnia:

11.295 km2

Religia dominująca:

islam

Strefa czasowa:

UTC+0

Wakacje w listopadzie 2024 w Senegalu

Senegal to niewielki kraj położony w zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim, sąsiadujący z wcześniej opisaną Gambią. Ma ponad 500 km wybrzeża z licznymi piaszczystymi plażami, idealnymi do wypoczynku, kąpieli słonecznych i uprawiania sportów wodnych. Kraj jest prawdziwą perłą turystyczną Afryki.

Głównymi kurortami turystycznymi w Senegalu są: Dakar – stolica Senegalu z nowoczesnymi hotelami i restauracjami; Saly-Portudal – popularne miejsce wypoczynku i uprawiania sportów wodnych oraz Saint-Louis – historyczne miasto z kolonialną architekturą.

Wakacje w listopadzie w Senegalu

Temperatura

27°C

czas lotu

14:50

Co zobaczyć w Senegalu

W Senegalu znajduje się jeden z największych parków narodowych w Afryce Zachodniej – Niokolo-Koba. Znajduje się on w południowo-wschodniej części kraju, przy granicy z Gwineą. Park zajmuje powierzchnię ponad 9000 km2 i jest zamieszkiwany przez hipopotamy, żyrafy, lwy, słonie, szympansy i krokodyle. Park został założony w 1954 roku i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Północna część parku jest bardziej sucha oraz porośnięta sawannami i lasami galeriowymi. Południowa część parku jest bardziej wilgotna i występują w niej gęste lasy deszczowe.

Turyści odwiedzający Park Narodowy Niokolo-Koba mogą wybrać się na safari, aby zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Można także odwiedzić tradycyjną wioskę wolofską, aby poznać kulturę i tradycje ludu Wolof. Mieszkają oni głównie w południowej i środkowej części kraju. Turyści mogą odwiedzić wioskę Lamane położona w pobliżu miasta Mbour, znaną z tradycyjnej architektury i rzemiosła lub wioskę Toubab Dialao położoną w pobliżu miasta Thiès, znaną z tradycyjnych rytuałów i ceremonii.

Wakacje w listopadzie w Senegalu — Park Narodowy Niokolo-Koba
Wakacje w listopadzie w Senegalu — Park Narodowy Niokolo-Koba

Jeśli spędzasz wakacje w listopadzie w Senegalu wybierz się również na wyspę Gorée położoną 3 km na wschód od portu w Dakarze, stolicy kraju. Można tu zwiedzić ruiny Fortu D’Estrees, który został zbudowany przez Brytyjczyków w XVIII wieku. Fort był używany do przetrzymywania niewolników przed ich wysłaniem w podróż morską. Wyspa była głównym punktem sprzedaży niewolników, z których wielu zostało wywiezionych do Ameryki Północnej i na Karaiby. W 1992 roku miejsce to zostało odwiedzone przez papieża Jana Pawła II.

Spędzając wakacje w listopadzie w tym pięknym afrykańskim kraju warto wyruszyć poza obręb kurortu turystycznego. Sprawdź zorganizowane wycieczki lokalne i poznaj prawdziwe oblicze Senegalu.

Pogoda w Senegalu

Temperaturadzieńnocwoda
styczeń22°C20°C20°C
luty21°C20°C19°C
marzec21°C20°C19°C
kwiecień21°C20°C19°C
maj22°C21°C21°C
czerwiec25°C24°C25°C
lipiec26°C25°C27°C
sierpień27°C26°C27°C
wrzesień28°C26°C28°C
październik28°C27°C28°C
listopad27°C25°C26°C
grudzień25°C23°C23°C

Warto wiedzieć

Kraj:

Senegal

Stolica:

Dakar

Waluta:

frank CFA (XOF)

Język urzędowy:

francuski

Liczba ludności:

14.668.000

Powierzchnia:

196.190 km2

Religia dominująca:

islam

Strefa czasowa:

UTC+0

Zaplanuj wakacje w 2025 roku

Październik to również dobry moment, aby zacząć szukać ofert na wakacje w roku 2025. Organizatorzy wyjazdów oferują klientom wcześniej dokonującym rezerwacji wiele atrakcyjnych benefitów. To dobry moment, aby zarezerwować ofertę z bardzo niską zaliczką i maksymalnie największym pakietem korzyści i benefitów.

Nie jestem organizatorem wyjazdów wakacyjnych oraz innych imprez turystycznych. Jeśli klikniesz w linki zamieszczone w tym artykule i za ich pomocą dokonasz zakup wycieczki, mogę otrzymać wynagrodzenie od serwisu Wakacje.pl. Nie ma to jednak żadnego wpływu na wybór zamieszczonych w artykule ofert. Zawarte w tym artykule informacje i ceny wyjazdów nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz 60 dni darmowego dostępu do platformy BookBeat, gdzie znajdziesz ogromną bibliotekę audiobooków. To więcej niż standardowy okres próbny dostępny na oficjalnej stronie BookBeat.

buycoffeeto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *