Wirtualne podróże – część 2

W oczekiwaniu na powrót normalności kontynuujemy wirtualne podróże. Bez biletów, kosztów, przed monitorem komputera, z kubkiem ulubionej kawy.

W poprzednim wpisie przedstawiłem 10 najlepszych propozycji w zakresie wirtualnego zwiedzania w Polsce. Dzisiaj przyszła kolej na najciekawsze wirtualne podróże po świecie. Odbyłem takich wirtualnych wycieczek kilkanaście.

Polecany artykuł: Wirtualne podróże – część 1

Trudno mi było wybrać tak jak w poprzednim wpisie tylko 10 propozycji. Po wielu dylematach zdecydowałem się na 15 miejsc, które warto zobaczyć korzystając z dobrodziejstw techniki komputerowej. Wiele z niżej wymienionych obiektów jest wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zapraszam na wirtualne podróże.

Wielki Mur Chiński (Chiny)

Wirtualne podróże - Wielki Mur Chiński
Wirtualne podróże — Wielki Mur Chiński

Największy i najsłynniejszy zabytek Chin jest uznawany za cud świata. Wielki Mur Chiński ma długość ponad 21 tys. km i liczy sobie ponad 2.000 lat. Tworzy go wiele odcinków wznoszonych na przestrzeni wieków. Powszechnie uznawany jest za jeden z najbardziej okazałych zabytków na świecie.

Burj Khalifa (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Wirtualne podróże - Burj Khalifa
Wirtualne podróże — Burj Khalifa

Ten wybudowany w Dubaju wieżowiec jest najwyższym budynkiem na świecie (828 metrów). Liczy 160 pięter, a swoim wyglądem przypomina kwiat pustyni. Przy dobrej widoczności wieżowiec widać z odległości nawet 95 kilometrów.

Machu Picchu (Peru)

Wirtualne podróże - Machu Picchu
Wirtualne podróże — Machu Picchu

Jest najlepiej zachowanym miastem Inków z XV wieku położonym na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Jest jednym z siedmiu nowych cudów świata. Tarasowo ułożone ruiny pałacu robią ogromne wrażenie. Machu Picchu wpisano na listę UNESCO.

Statua Wolności (Stany Zjednoczone)

Wirtualne podróże - Statua Wolności
Wirtualne podróże — Statua Wolności

Symbol Nowego Jorku i jednocześnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na świecie. Statua przedstawia kobietę trzymającą w prawej dłoni pochodnię, a w lewej tablicę z datą uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone.

Wielki Meczet Szejka Zayeda (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Wirtualne podróże - Wielki Meczet Szejka Zayeda
Wirtualne podróże — Wielki Meczet Szejka Zayeda

W Abu Zabi znajduje się największy meczet na świecie. Może on pomieścić nawet 40 tys. wiernych. Fasadę budowli pokrywa marmur i 24-karatowe złoto. Na dziedzińcu z kolei możemy podziwiać największą na świecie marmurową mozaikę.

Koloseum (Włochy)

Wirtualne podróże - Koloseum
Wirtualne podróże — Koloseum

Symbol Rzymu i jedna z najpopularniejszych budowli świata. Wzniesiony w roku 80 XX wieku Amfiteatr Flawiuszów mógł pomieścić nawet 70 tys. widzów oglądających pokazy walk gladiatorów oraz polowania na dzikie zwierzęta. W roku 2007 obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Chichén Itzá (Meksyk)

Wirtualne podróże - Chichen Itza
Wirtualne podróże — Chichén Itzá

Chichén Itzá to prekolumbijskie miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan w IV – VI w. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych stanowisk archeologicznych w Meksyku. Zabytek ten uznawany jest za jeden z siedmiu nowych cudów świata.

Akropol (Grecja)

Wirtualne podróże - Akropol
Wirtualne podróże — Akropol

Nazywany “światem bogów” Akropol to jedna z najważniejszych atrakcji Aten. Przed wiekami oddawano tu cześć najważniejszy bogom greckim: Atenie, Zeusowi i Posejdonowi. Największe wrażenie robi położony w centralnej części Partenon, czyli dom Ateny, niegdyś jeden z cudów świata.

Wieża Eiffla (Francja)

Wirtualne podróże - Wieża Eiffla
Wirtualne podróże — Wieża Eiffla

Najbardziej rozpoznawalny obiekt architektoniczny Paryża i Francji. Wieżę zbudowano specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 roku. Miała upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej. Do tej pory ta niesamowita atrakcja przyciągnęła ponad 230 milionów turystów z całego świata.

Taj Mahal (Indie)

Wirtualne podróże - Taj Mahal
Wirtualne podróże — Taj Mahal

To wizytówka Indii i najpopularniejszy obiekt turystycznym w tym kraju. To imponujące mauzoleum zostało zbudowane przez władcę Szahdżachana na pamiątkę przedwcześnie zmarłej ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt jest często nazywany świątynią miłości.

Sagrada Familia (Hiszpania)

Wirtualne podróże — Sagrada Familia

Wciąż nieukończone dzieło Antonio Gaudiego jest jednym z najbardziej rozpoznawalnym budowli w Hiszpanii. Budowę świątyni rozpoczęto w 1882 roku, a zakończenie prac planowane jest na rok 2026. Docelowo Sagrada Familia ma mieć 18 wież i być najwyższym kościołem na świecie.

Piramidy w Gizie (Egipt)

Wirtualne podróże — Piramidy w Gizie

Egipskie piramidy fascynują swoją monumentalnością i są celem licznych wycieczek. Zostały wykonane z niezwykłą precyzją. Największą z nich jest Piramida Cheopsa (147 metrów wysokości). Przez 3800 lat była najwyższą konstrukcją na ziemi.

Błękitny Meczet w Stambule (Turcja)

Wirtualne podróże — Błękitny Meczet w Stambule

Błękitny Meczet to jeden z najważniejszych zabytków Stambułu. Meczet został wybudowany w XVII wieku z polecenia sułtana Ahmeda I. Budowla jest jednym z ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. “klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji.

Kreml (Rosja)

Wirtualne podróże — Kreml

Zbudowany na planie trójkąta gród warowny położony jest na wzgórzu w Moskwie. Kreml jest kompleksem zabudowań książęcych, cerkwi i budynków administracyjnych. Powierzchnia Kremla wynosi 28 ha. W roku 1990 wpisano Kreml na listę UNESCO.

Muzeum Luwr (Francja)

Muzeum Luwr

Kiedyś Luwr był rezydencją królów Francji. Znajduje się nad prawym brzegiem Sekwany. Dzisiaj Luwr to największy pałac i jedno z najbogatszych muzeów świata. Muzeum posiada około 200 tysięcy eksponatów. W 1988 roku prezydent François Mitterand odsłonił nowe wejście do muzeum: piramidę z przezroczystego szkła.

Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz 60 dni darmowego dostępu do platformy BookBeat, gdzie znajdziesz ogromną bibliotekę audiobooków. To więcej niż standardowy okres próbny dostępny na oficjalnej stronie BookBeat.

buycoffeeto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *