Wakacje Tanie loty Hotele Atrakcje Zwiedzanie Do góry

Wirtualne podróże – część 2

W oczekiwaniu na powrót normalności kontynuujemy wirtualne podróże. Bez biletów, kosztów, przed monitorem komputera, z kubkiem ulubionej kawy.

W poprzednim wpisie przedstawiłem 10 najlepszych propozycji w zakresie wirtualnego zwiedzania w Polsce. Dzisiaj przyszła kolej na najciekawsze wirtualne podróże po świecie. Odbyłem takich wirtualnych wycieczek kilkanaście.

Przeczytaj artykuł:

Wirtualne podróże – część 1

Trudno mi było wybrać tak jak w poprzednim wpisie tylko 10 propozycji. Po wielu dylematach zdecydowałem się na 15 miejsc, które warto zobaczyć korzystając z dobrodziejstw techniki komputerowej. Wiele z niżej wymienionych obiektów jest wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zapraszam na wirtualne podróże.

Wielki Mur Chiński (Chiny)

Wirtualne podróże - Wielki Mur Chiński
Wirtualne podróże — Wielki Mur Chiński

Największy i najsłynniejszy zabytek Chin jest uznawany za cud świata. Wielki Mur Chiński ma długość ponad 21 tys. km i liczy sobie ponad 2.000 lat. Tworzy go wiele odcinków wznoszonych na przestrzeni wieków. Powszechnie uznawany jest za jeden z najbardziej okazałych zabytków na świecie.

Burj Khalifa (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Wirtualne podróże - Burj Khalifa
Wirtualne podróże — Burj Khalifa

Ten wybudowany w Dubaju wieżowiec jest najwyższym budynkiem na świecie (828 metrów). Liczy 160 pięter, a swoim wyglądem przypomina kwiat pustyni. Przy dobrej widoczności wieżowiec widać z odległości nawet 95 kilometrów.

Machu Picchu (Peru)

Wirtualne podróże - Machu Picchu
Wirtualne podróże — Machu Picchu

Jest najlepiej zachowanym miastem Inków z XV wieku położonym na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Jest jednym z siedmiu nowych cudów świata. Tarasowo ułożone ruiny pałacu robią ogromne wrażenie. Machu Picchu wpisano na listę UNESCO.

Statua Wolności (Stany Zjednoczone)

Wirtualne podróże - Statua Wolności
Wirtualne podróże — Statua Wolności

Symbol Nowego Jorku i jednocześnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów na świecie. Statua przedstawia kobietę trzymającą w prawej dłoni pochodnię, a w lewej tablicę z datą uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone.

Wielki Meczet Szejka Zayeda (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Wirtualne podróże - Wielki Meczet Szejka Zayeda
Wirtualne podróże — Wielki Meczet Szejka Zayeda

W Abu Zabi znajduje się największy meczet na świecie. Może on pomieścić nawet 40 tys. wiernych. Fasadę budowli pokrywa marmur i 24-karatowe złoto. Na dziedzińcu z kolei możemy podziwiać największą na świecie marmurową mozaikę.

Koloseum (Włochy)

Wirtualne podróże - Koloseum
Wirtualne podróże — Koloseum

Symbol Rzymu i jedna z najpopularniejszych budowli świata. Wzniesiony w roku 80 XX wieku Amfiteatr Flawiuszów mógł pomieścić nawet 70 tys. widzów oglądających pokazy walk gladiatorów oraz polowania na dzikie zwierzęta. W roku 2007 obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Chichén Itzá (Meksyk)

Wirtualne podróże - Chichen Itza
Wirtualne podróże — Chichén Itzá

Chichén Itzá to prekolumbijskie miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan w IV – VI w. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych stanowisk archeologicznych w Meksyku. Zabytek ten uznawany jest za jeden z siedmiu nowych cudów świata.

Akropol (Grecja)

Wirtualne podróże - Akropol
Wirtualne podróże — Akropol

Nazywany „światem bogów” Akropol to jedna z najważniejszych atrakcji Aten. Przed wiekami oddawano tu cześć najważniejszy bogom greckim: Atenie, Zeusowi i Posejdonowi. Największe wrażenie robi położony w centralnej części Partenon, czyli dom Ateny, niegdyś jeden z cudów świata.

Wieża Eiffla (Francja)

Wirtualne podróże - Wieża Eiffla
Wirtualne podróże — Wieża Eiffla

Najbardziej rozpoznawalny obiekt architektoniczny Paryża i Francji. Wieżę zbudowano specjalnie na paryską wystawę światową w 1889 roku. Miała upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej. Do tej pory ta niesamowita atrakcja przyciągnęła ponad 230 milionów turystów z całego świata.

Taj Mahal (Indie)

Wirtualne podróże - Taj Mahal
Wirtualne podróże — Taj Mahal

To wizytówka Indii i najpopularniejszy obiekt turystycznym w tym kraju. To imponujące mauzoleum zostało zbudowane przez władcę Szahdżachana na pamiątkę przedwcześnie zmarłej ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt jest często nazywany świątynią miłości.

Sagrada Familia (Hiszpania)

Wirtualne podróże — Sagrada Familia

Wciąż nieukończone dzieło Antonio Gaudiego jest jednym z najbardziej rozpoznawalnym budowli w Hiszpanii. Budowę świątyni rozpoczęto w 1882 roku, a zakończenie prac planowane jest na rok 2026. Docelowo Sagrada Familia ma mieć 18 wież i być najwyższym kościołem na świecie.

Piramidy w Gizie (Egipt)

Wirtualne podróże — Piramidy w Gizie

Egipskie piramidy fascynują swoją monumentalnością i są celem licznych wycieczek. Zostały wykonane z niezwykłą precyzją. Największą z nich jest Piramida Cheopsa (147 metrów wysokości). Przez 3800 lat była najwyższą konstrukcją na ziemi.

Błękitny Meczet w Stambule (Turcja)

Wirtualne podróże — Błękitny Meczet w Stambule

Błękitny Meczet to jeden z najważniejszych zabytków Stambułu. Meczet został wybudowany w XVII wieku z polecenia sułtana Ahmeda I. Budowla jest jednym z ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji.

Kreml (Rosja)

Wirtualne podróże — Kreml

Zbudowany na planie trójkąta gród warowny położony jest na wzgórzu w Moskwie. Kreml jest kompleksem zabudowań książęcych, cerkwi i budynków administracyjnych. Powierzchnia Kremla wynosi 28 ha. W roku 1990 wpisano Kreml na listę UNESCO.

Muzeum Luwr (Francja)

Muzeum Luwr

Kiedyś Luwr był rezydencją królów Francji. Znajduje się nad prawym brzegiem Sekwany. Dzisiaj Luwr to największy pałac i jedno z najbogatszych muzeów świata. Muzeum posiada około 200 tysięcy eksponatów. W 1988 roku prezydent François Mitterand odsłonił nowe wejście do muzeum: piramidę z przezroczystego szkła.

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za wsparcie otrzymasz 45 dni darmowego dostępu do bogatej biblioteki audiobooków w serwisie "BookBeat".

buycoffeeto
Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *