Start Facebook Instagram YouTube BuyCoffee Email Cookies Do góry

Wirtualne podróże – część 1

Zakładając bloga nigdy nie pomyślałem, że zagoszczą na nim wirtualne podróże. Publikowane wpisy opierałem na własnych podróżach, doświadczeniach i spostrzeżeniach. Pisałem o miejscach, które zobaczyć po prostu trzeba, polecałem te, które warte są odwiedzenia.

Aktualna sytuacja na tyle się skomplikowała, że nie tylko kwietniowe plany podróżnicze legły w gruzach, ale też nie wiadomo kiedy sytuacja epidemiologiczna się ustabilizuje i czy w ogóle w tym roku uda się poznać kolejne zakątki Polski i świata. Mam nadzieję, że przynajmniej w drugim półroczu uda się nadrobić zaległości.

Pomimo, że miałem już gotowy kolejny wpis o atrakcjach Czarnogóry, postanowiłem przełożyć jego publikację na termin późniejszy.

Adekwatnie do sytuacji proponuję dzisiaj wirtualne zwiedzanie znanych miejsc w Polsce.

Wirtualne podróże

Wirtualna rzeczywistość wdarła się również i do tego aspektu naszego życia. Zamiast podróżowania palcem po mapie można zwiedzać muzea i całe miasta przed ekranem własnego komputera, bez ponoszenia dodatkowych kosztów biletów do zwiedzanych obiektów.

Poniżej wybrałem 10 najciekawszych propozycji wirtualnego zwiedzania w Polsce. W kolejnym wpisie przedstawię najciekawsze propozycje zagraniczne.

Zamek Królewski w Warszawie

Wirtualne podróże - Zamek Królewski w Warszawie

Tego zabytku nie da się pomylić z żadnym innym. Zamek Królewski to dawna siedziba władców Polski. Wejdź do środka i obejrzyj królewskie apartamenty oraz Salę Tronową.

Muzeum Auschwitz

Wirtualne podróże - Auschwitz

Miejsce to jako symbol ludobójstwa jest corocznie odwiedzane przez ponad 2 miliony osób z całego świata. Wybierz się na wirtualny spacer na terenie dawnych obozów koncentracyjnych Auschwitz i Auschwitz-Birkenau.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Wirtualne podróże - Kopalnia Soli w Wieliczce

Omiń kolejki i odwiedź jedno z największych podziemnych muzeów górniczych na świecie, z którego wydobywano sól. To jeden z najbardziej fascynujących i popularnych polskich zabytków.

Zamek Krzyżacki w Malborku

Wirtualne podróże - Zamek Krzyżacki w Malborku

Zobacz monumentalną budowlę o charakterze obronnym zbudowaną przez Zakon Krzyżacki. Przejdź się po zamkowych komnatach, zajrzyj do refektarza, kaplic, a także do zakonnej kuchni.

Muzeum na Majdanku

Wirtualne podróże - Majdanek

Obejrzyj pozostałości po KL Lublin, gdzie w czasie II wojny światowej zginęło około 80 tys. więźniów. Zatrzymaj się na chwilę przy Pomniku Walki i Męczeństwa, zobaczę baraki, komory gazowe, łaźnie i krematorium.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Zapraszam na spacer w unikatowym w skali europejskiej skansenie. Obejrzyj wiejskie chałupy, zabudowania gospodarcze, remizę strażacką, kuźnię, wiatrak, młyn wodny oraz inne obiekty architektury ludowej.

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Pełny wirtualny relaks na terenie jednego z największych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce. Poznaj zabytki polsko-ruskiego pogranicza – Bieszczad, Beskidu Niskiego, Pogórza Ciężkowickiego i Dynowskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To wyjątkowe miejsce, które pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. Muzeum upamiętnia największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej.

Kraków

Wirtualne podróże - Kraków

Do Krakowa wracałem niejednokrotnie, za każdym razem odkrywając kolejne uroki tego miasta. Zapraszam Cię na wirtualną wycieczkę, podczas której zobaczysz m.in. Rynek i Wawel.

Wrocław

Wirtualne podróże - Wrocław

Zasmakuj w urokach Starego Miasta we Wrocławiu. Przejdź się ulicami miasta do centrum i poznaj nową architekturę. A może wolisz spacer brzegiem Odry?

Podziel się wpisem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.