Wirtualne podróże – część 1

Zakładając bloga nigdy nie pomyślałem, że zagoszczą na nim wirtualne podróże. Publikowane wpisy opierałem na własnych podróżach, doświadczeniach i spostrzeżeniach. Pisałem o miejscach, które zobaczyć po prostu trzeba, polecałem te, które warte są odwiedzenia.

Aktualna sytuacja na tyle się skomplikowała, że nie tylko kwietniowe plany podróżnicze legły w gruzach, ale też nie wiadomo kiedy sytuacja epidemiologiczna się ustabilizuje i czy w ogóle w tym roku uda się poznać kolejne zakątki Polski i świata. Mam nadzieję, że przynajmniej w drugim półroczu uda się nadrobić zaległości.

Pomimo, że miałem już gotowy kolejny wpis o atrakcjach Czarnogóry, postanowiłem przełożyć jego publikację na termin późniejszy.

Adekwatnie do sytuacji proponuję dzisiaj wirtualne zwiedzanie znanych miejsc w Polsce.

Polecany artykuł: Wirtualne podróże – część 3

Wirtualna rzeczywistość wdarła się również i do tego aspektu naszego życia. Zamiast podróżowania palcem po mapie można zwiedzać muzea i całe miasta przed ekranem własnego komputera, bez ponoszenia dodatkowych kosztów biletów do zwiedzanych obiektów.

Poniżej wybrałem 10 najciekawszych propozycji wirtualnego zwiedzania w Polsce. W kolejnym wpisie przedstawię najciekawsze propozycje zagraniczne.

Zamek Królewski w Warszawie

Wirtualne podróże - Zamek Królewski w Warszawie
Wirtualne podróże — Zamek Królewski w Warszawie

Tego zabytku nie da się pomylić z żadnym innym. Zamek Królewski to dawna siedziba władców Polski. Wejdź do środka i obejrzyj królewskie apartamenty oraz Salę Tronową.

Muzeum Auschwitz

Wirtualne podróże - Auschwitz
Wirtualne podróże — Muzeum Auschwitz

Miejsce to jako symbol ludobójstwa jest corocznie odwiedzane przez ponad 2 miliony osób z całego świata. Wybierz się na wirtualny spacer na terenie dawnych obozów koncentracyjnych Auschwitz i Auschwitz-Birkenau.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Wirtualne podróże - Kopalnia Soli w Wieliczce
Wirtualne podróże — Kopalnia Soli w Wieliczce

Omiń kolejki i odwiedź jedno z największych podziemnych muzeów górniczych na świecie, z którego wydobywano sól. To jeden z najbardziej fascynujących i popularnych polskich zabytków.

Zamek Krzyżacki w Malborku

Wirtualne podróże - Zamek Krzyżacki w Malborku
Wirtualne podróże — Zamek Krzyżacki w Malborku

Zobacz monumentalną budowlę o charakterze obronnym zbudowaną przez Zakon Krzyżacki. Przejdź się po zamkowych komnatach, zajrzyj do refektarza, kaplic, a także do zakonnej kuchni.

Muzeum na Majdanku

Wirtualne podróże - Majdanek
Wirtualne podróże — Muzeum na Majdanku

Obejrzyj pozostałości po KL Lublin, gdzie w czasie II wojny światowej zginęło około 80 tys. więźniów. Zatrzymaj się na chwilę przy Pomniku Walki i Męczeństwa, zobaczę baraki, komory gazowe, łaźnie i krematorium.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Wirtualne podróże — Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Zapraszam na spacer w unikatowym w skali europejskiej skansenie. Obejrzyj wiejskie chałupy, zabudowania gospodarcze, remizę strażacką, kuźnię, wiatrak, młyn wodny oraz inne obiekty architektury ludowej.

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Wirtualne podróże — Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

Pełny wirtualny relaks na terenie jednego z największych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce. Poznaj zabytki polsko-ruskiego pogranicza – Bieszczad, Beskidu Niskiego, Pogórza Ciężkowickiego i Dynowskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Wirtualne podróże — Muzeum Powstania Warszawskiego

To wyjątkowe miejsce, które pomaga zrozumieć współczesną Warszawę. Muzeum upamiętnia największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej.

Kraków

Wirtualne podróże - Kraków
Kraków

Do Krakowa wracałem niejednokrotnie, za każdym razem odkrywając kolejne uroki tego miasta. Zapraszam Cię na wirtualną wycieczkę, podczas której zobaczysz m.in. Rynek i Wawel.

Wrocław

Wirtualne podróże - Wrocław
Wrocław

Zasmakuj w urokach Starego Miasta we Wrocławiu. Przejdź się ulicami miasta do centrum i poznaj nową architekturę. A może wolisz spacer brzegiem Odry?

Podziel się artykułem

Każda filiżanka kawy to nowa historia.

Jeśli artykuł dostarczył Ci szukanych informacji będzie mi miło jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Twoje wsparcie motywuje mnie do tworzenia nowych treści i pomaga w finansowaniu kosztów utrzymania bloga.

W podziękowaniu za Twoje wsparcie otrzymasz 60 dni darmowego dostępu do platformy BookBeat, gdzie znajdziesz ogromną bibliotekę audiobooków. To więcej niż standardowy okres próbny dostępny na oficjalnej stronie BookBeat.

buycoffeeto

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *