Wakacje Tanie loty Hotele Atrakcje Zwiedzanie Do góry

Kraje

Na blogu znajdziesz informacje na temat wybranych kierunków podróży w Polsce i na świecie. Dowiesz się jakie atrakcje turystyczne oferują poszczególne kraje.

Sprawdź kraje, o których przeczytasz na blogu

kraje polska

Polska

Jeden z najbardziej zalesionych krajów europejskich. Turyści znajdą w Polsce zarówno morze, jeziora jak i góry. Wiele interesujących miejsc zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – m.in. Stare Miasto w Krakowie, Kopalnia Soli w Wieliczce i Auschwitz-Birkenau.

kraje albania

Albania

Jedno z najbiedniejszych i najtańszych państw Europy, a także najbardziej ufortyfikowany kraj na świecie. Zbudowano tu ponad pół miliona bunkrów. Kraj ten coraz lepiej rozwija się turystycznie dzięki dostępowi do Morza Adriatyckiego i Jońskiego.

Austria

Ten podzielony na 9 landów kraj to idealne miejsce dla miłośników gór, jezior, pięknych miast oraz narciarstwa. Symbolami Austrii są Alpy, skocznia w Insbrucku, słynne kafejki wiedeńskie oraz sam Wiedeń. Austria znana jest również na całym świecie z muzyki poważnej.

Bośnia i Hercegowina

Państwo o specyficznej wielonarodowej i wielowyznaniowej kulturze. Widoki w Bośni i Hercegowinie są naprawdę warte zobaczenia. Koniecznie trzeba zobaczyć stolicę państwa – Sarajewo, a także łączący różne kultury Mostar ze słynnym Starym Mostem.

Chorwacja

Kraj tysiąca wysp, bogatego dziedzictwa kulturowego i cudownej przyrody. To wymarzone miejsce na uprawianie wszelkich sportów wodnych. W Chorwacji warto zobaczyć Dubrownik, zwany „perłą Adriatyku”, a także park narodowy Jezior Plitvickich.

Czarnogóra

Jest bardzo młodym, wielonarodowym i wielokulturowym państwem europejskim. Czarnogóra ma niezwykłe walory turystyczne i plasuje się w czołówce najchętniej odwiedzanych krajów. Warto odwiedzić Zatokę Kotorską, miasto Kotor oraz Jezioro Szkoderskie.

Czechy

Państwo to jest południowym sąsiadem Polski. Odwiedzając Czechy nie można pominąć Pragi, stolicy kraju, w której znajduje się wiele wspaniałych zabytków. Zabytkowe centrum stolicy Czech z mostem Karola i Hradczanami zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Grecja

Wyspiarski kraj leżący w południowo-wschodniej części Europy. W stolicy Grecji – Atenach znajduje się wiele antycznych zabytków z Akropolem na czele. Kraj ten przypadnie do gustu miłośnikom śródziemnomorskiego klimatu, pięknej przyrody i malowniczych wysp.

Hiszpania

Kraj leżący na Półwyspie Iberyjskim, do którego terytorium należą również Baleary i Wyspy Kanaryjskie. W Hiszpanii popularnością cieszy się Madryt, Barcelona oraz Santiago de Compostela. To kraj dla miłośników pięknych krajobrazów, dobrej kuchni i leniuchowania.

Malta

Choć Malta jest niewielkim krajem, ma do zaoferowania bardzo wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Ten wyspiarski kraj jest położony między kontynentem europejskim i afrykańskim. Przez cały rok panują tu dość wysokie temperatury powietrza.

Serbia

Jeden z największych krajów bałkańskich nieposiadający dostępu do morza. W Serbii doskonale rozwinęła się żegluga po rzece Dunaj. Koniecznie trzeba odwiedzić Belgrad z największą na świecie cerkwią. Serbia jest krajem rozmaitych festiwali i słynie z dobrej kuchni.

Słowacja

Południowy sąsiad Polski. To kraj zdecydowanie górzysty. W Słowacji funkcjonuje wiele parków narodowych. Najchętniej odwiedzanym przez turystów miejscem jest Słowacki Raj. W wielu słowackich miastach można się natknąć na ruiny średniowiecznych zamków.

Słowenia

Jeden z liderów gospodarczych Europy jest jednocześnie krajem niedocenianym pod względem turystycznym. Najbardziej znanym miejscem w Słowenii jest Jaskinia Postojna z bogatą szatą naciekową. Warto odwiedzić stolicę kraju – Lublanę i zobaczyć słynny Potrójny Most.

Tajlandia

Położony w Azji kraj jest idealnym miejscem dla poszukiwaczy przygód, miłośników gór, fanów nurkowania i raf koralowych oraz smakoszy ostrych potraw. Warto odwiedzić stolicę Tajlandii – Bangkok, Wielki Pałac Królewski, świątynię Wat Benchamabophit oraz pływający targ Damnoen Saduak.

Turcja

Powstałe na gruzach Imperium Osmańskiego państwo położone jest w Azji i częściowo w Europie. Najczęstszymi kierunkami podróży do Turcji jest Stambuł i Kapadocja. Dużym powodzeniem wśród polskich turystów cieszą się również miasta typowo wypoczynkowe – Bodrum i Alanya.

Watykan

Najmniejsze państwo świata nazywane Stolicą Apostolską. Watykan jest siedzibą papieży. Warto odwiedzić Bazylikę św. Piotra, Plac św. Piotra, Kaplicę Sykstyńską oraz zajrzeć do Ogrodów Watykańskich i zwiedzić kompleks Muzeów Watykańskich.

Włochy

To jedno jedno z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc na kontynencie europejskim. Najliczniej odwiedzanym przez turystów jest Rzym, w którym można zobaczyć słynne Forum Romanum, liczne barokowe fontanny oraz Via Appia – najstarszą rzymską drogę.

blog podróżniczy facebook
blog podróżniczy instagram
blog podróżniczy youtube
blog podróżniczy postaw kawę