Wakacje All Inclusive Last Minute First Minute Objazdówki

Kontakt

Podzieli się swoją opinią o blogu lub skontaktuj się ze mną w sprawie współpracy.

Kontakt

Z tej strony Wojciech Płusa. Od 2018 roku prowadzę blog podróżniczy „Podróże dalekie i bliskie”. Blog jest odwiedzany przez coraz większą liczbę użytkowników. Rośnie również systematycznie grono stałych czytelników.

Jeżeli zainteresował Cię jakiś temat przedstawiony na blogu i chcesz się ze mną skontaktować lub podzielić swoją opinią, napisz do mnie wiadomość mailową lub skontaktuj się ze mną przez social media.

Wyjechałeś z Polski za granicę na stałe lub na dłużej i chcesz się ze mną podzielić swoimi wrażeniami o kraju, w którym aktualnie mieszkasz? Skontaktuj się ze mną. Chętnie przeprowadzę z Tobą wywiad i zamieszczę go na blogu na zasadach wzajemnie uzgodnionych.

blog podróżniczy facebook
blog podróżniczy instagram
blog podróżniczy youtube
blog podróżniczy postaw kawę

Współpraca z blogiem

Mój blog o podróżach ma przede wszystkim stanowić inspirację dla czytelników do wyruszenia w podróż. Relacje z podróży oraz inne informacje na blogu mają za zadanie pomóc moim czytelnikom w organizacji swojego wyjazdu do nowych i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Czy wiesz, że współpraca z blogerami i twórcami internetowymi stanowi skuteczną podstawę marketingu turystycznego?

Jeśli prowadzisz biuro podróży lub oferujesz produkty i usługi dla podróżników chętnie przetestuję Twoją ofertę i przygotuję na bloga wpis przedstawiający konkretne wycieczki, hotele lub sprzęt. Wiem jak połączyć podróżowanie z biznesem moich partnerów. Jeśli masz swój pomysł na współpracę z moim blogiem, koniecznie napisz do mnie. Jestem otwarty na różne propozycje, zgodne z tematyką i filozofią bloga „Podróże dalekie i bliskie”.

Jestem przekonany, że możemy zrobić razem coś ciekawego i oryginalnego.

Możliwe formy współpracy

 • promocja miasta, regionu, atrakcji turystycznej
 • relacja z imprezy turystycznej (wycieczka, rajd, impreza cykliczna itp.)
 • recenzja hotelu lub innego obiektu noclegowego
 • testowanie i publikacja na blogu recenzji sprzętu turystycznego i odzieży dla podróżników
 • ambasador marki
 • konkursy dla czytelników na blogu i w sieciach społecznościowych
 • wpis na blogu z lokowaniem produktu i linkami afiliacyjnymi

Adresaci oferty współpracy

 • wydziały promocji miast i gmin
 • organizacje turystyczne
 • biura podróży
 • przewoźnicy autokarowi, kolejowi i linie lotnicze
 • systemy rezerwacji noclegów i biletów
 • hotele, pensjonaty i domy wypoczynkowe
 • muzea i skanseny
 • producenci sprzętu turystycznego
 • firmy ubezpieczeniowe

Jestem również otwarty na współpracę z innymi blogami w zakresie wpisów gościnnych, wzajemnej promocji blogów oraz każdą inną wzajemnie uzgodnioną i obustronnie korzystną formę współpracy.

– Współpraca partnerska –

Do kogo docierają treści publikowane na blogu?

Statystyki i rozwój bloga

W internecie funkcjonuje ponad 500 blogów podróżniczych. Każdy z nich specjalizuje się w różnej tematyce – od blogów ogólnych, o podróżach po całym świecie, po strony wyspecjalizowane w konkretnych lokalizacjach i wybranych sposobach podróżowania.

2018

Ostatni kwartał 2018 roku był okresem debiutu bloga „Podróże dalekie i bliskie” oraz powstawania i publikacji pierwszych wpisów. To było również intensywne 3 miesiące na poszukiwanie pomysłu na bloga o podróżach pisanego z pasją. Z perspektywy czasu myślę, że udało się stworzyć bloga, który właśnie z pasją traktuje podróże i motywuje do poznawania świata.

2019-2020

Kiedy na koniec roku 2019 przeglądałem statystyki oglądalności mojego bloga wyniki nie były ani zadowalające, ani motywujące. Nie był to jednak powód do poddania się. Starałem się pisać regularnie, rzeczowo i interesująco dla czytelnika. Również rok 2020 poświęcony był na dalszym rozwoju bloga oraz jego promocji w mediach społecznościowych.

2021

Od roku 2021 na moim blogu w każdy poniedziałek pojawia się nowy wpis. Pojawiły się również informatory turystyczne o wybranych krajach, aby stanowiły praktyczne uzupełnienie wiedzy dla osób udających się w podróż za granicę.

Rok 2021 przyniósł blogowi największy wzrost unikalnych użytkowników. Bloga odwiedziło 5-krotnie więcej użytkowników niż w roku poprzednim. 9% odwiedzających powróciło na bloga przynajmniej 1 raz.

Choć w stosunku do innych blogów podróżniczych, szczególnie tych obecnych w internecie od 6-8 lat, statystyki odwiedzin mojego bloga są niższe, to napawają mnie optymizmem i motywują do dalszej regularnej pracy i kreatywnych pomysłów na powiększenie zasięgów.

Kontakt

Jeśli widzisz możliwość współpracy skontaktuj się ze mną: wojtek@plusa.net.pl