Wakacje All Inclusive Last Minute First Minute Objazdówki

Watykan. Podróże dalekie i bliskie – odcinek 9

Zwiedzając Rzym musisz również odwiedzić miasto papieży. Jest to najmniejsze państwo na świecie, którego powierzchnia wynosi jedynie 0,44 km2. Watykan ma prawo do bicia własnej monety. Jego obywatelami są głównie dostojnicy kościelni oraz osoby służące w Gwardii Szwajcarskiej oraz ich rodziny. Od 1377 roku znajduje się tu główna siedziba papieży.

W Watykanie trzeba zobaczyć Plac św. Piotra i wejść do wnętrza Bazyliki św. Piotra. Obowiązkowo zwiedź kompleks Musei Vaticani oraz udaj się do Kaplicy Sykstyńskiej, w której kardynałowie wybierają papieża. Zejdź również do znajdujących się pod Bazyliką grot kryjących groby następców św. Piotra.

Bazylika św. Piotra jest najważniejszą dla katolików świątynią i jedną z czterech rzymskich bazylik większych. W podziemiach świątyni chowani są kolejni zmarli papieże. Pierwsza bazylika stanęła w tym miejscu już w IV wieku.

Zajrzyj na mój kanał w serwisie YouTube, obejrzyj filmy z podróży dalekich i bliskich i zostaw łapkę w górę. Subskrypcja kanału będzie mile widziana.

Watykan | Podróże dalekie i bliskie – odcinek 9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *