Wakacje All Inclusive Last Minute First Minute Objazdówki

Warszawa. Podróże dalekie i bliskie – odcinek 8

Warszawa znajduje się w czołówce najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Jest tętniącą życiem metropolią, a jednocześnie miastem mocno naznaczonym historią. W okresie dwudziestolecia międzywojennego centrum stolicy Polski porównywane było z Paryżem. W czasie II wojny światowej doszło do gigantycznych zniszczeń, w wyniku których miasto przypominało morze ruin ze sterczącymi kikutami domów.

Co warto zobaczyć w Warszawie? Czy warto tu spędzić kilka dni? Udaj się na Krakowskie Przedmieście i zatrzymaj się przy Pałacu Prezydenckim. Przespaceruj się po Warszawskiej Starówce i zajrzyj do Zamku Królewskiego. Spędź kilka godzin w Łazienkach Królewskich oraz odwiedź Pałac w Wilanowie. Dowiedz się jak zaplanować zwiedzanie Stolicy i zakochaj się w Warszawie!

Warszawa obfituje również w liczne muzea, na czele z Muzeum Narodowym, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Niemniej interesujące są także mniej znane tematyczne muzea – Muzeum Życia w PRL czy Muzeum Polskiej Wódki. Oprócz muzeów działa tu także bardzo chętnie odwiedzane Centrum Nauki Kopernik.

Zajrzyj na mój kanał w serwisie YouTube, obejrzyj filmy z podróży dalekich i bliskich i zostaw łapkę w górę. Subskrypcja kanału będzie mile widziana.

Warszawa | Podróże dalekie i bliskie – odcinek 8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *