Lublana. Podróże dalekie i bliskie – odcinek 14

Lublana | Podróże dalekie i bliskie – odcinek 14

Lublana jest stolicą Słowenii, jednego z liderów gospodarczych Europy i jednocześnie kraju niedocenianego pod względem turystycznym. Warto pojechać do Lublany i zobaczyć słynny Potrójny Most. Trzeba również odwiedzić lublański zamek oraz zajrzeć do Parku Tivoli.

W północnej części Słowenii leżą Alpy Julijskie oraz Alpy Kamnicko-Sawińskie. W Alpach Julijskich znajduje się jedna z najbardziej znanych skoczni narciarskich – Letalnica, gdzie corocznie odbywa się uroczystość zakończenia Pucharu Świata w Skokach Narciarskich.

Prawdziwym bogactwem Słowenii jest jej przyroda oraz wspaniałe krajobrazy. W południowo-zachodniej części kraju znajduje się słynny Słoweński Kras. Najbardziej znanym miejscem w tej kategorii jest Jaskinia Postojna z bogatą szatą naciekową. Nieopodal Jaskini znajduje się zamek Predjamski Grad, jeden z ważniejszych zabytków Słowenii.

Lokalizacja: Plac Prešerena, Potrójny Most, Stare Miasto, Most Rzeźników, Most Smoków, Zamek w Lublanie, Plac Kongresowy, Katedra Świętego Mikołaja

Muzyka: Bonnie Grace — Chevaucher [Epidemic Sound]

Powiązany artkuł: Lublana – 10 miejsc, które musisz zobaczyć w stolicy Słowenii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *