Wakacje All Inclusive Last Minute First Minute Objazdówki

Fuerteventura. Podróże dalekie i bliskie – odcinek 10

Ta najstarsza kanaryjska wyspa to idealne miejsce na wakacje dla osób nielubiących tropikalnych temperatur i szukających wytchnienia w rześkim wietrze wiejącym od oceanu Atlantyckiego. Dzięki sprzyjającym wiatrom wyspa jest rajem dla żeglarzy i surferów. W krajobraz wyspy wpisane są piękne białe wiatraki oraz plaże z jasnym piaskiem i krystalicznie czystą wodą.

W miejscowości Corralejo można podziwiać tradycyjne miasteczko rybackie. Nieopodal znajduje się Parque Natural de Corralejo, którego główną atrakcją są ciągnące się na przestrzeni 10 kilometrów wydmy.

Warto również pojechać do pierwszej stolicy wyspy – miasteczka Betancuria i odwiedzić Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne oraz Muzeum Sztuki Sakralnej, dysponujące zbiorami o dużej wartości historycznej. I oczywiście koniecznie trzeba udać się na jedną z najpiękniejszych na świecie plaż – Cofete.

Zajrzyj na mój kanał w serwisie YouTube, obejrzyj filmy z podróży dalekich i bliskich i zostaw łapkę w górę. Subskrypcja kanału będzie mile widziana.

Fuerteventura | Podróże dalekie i bliskie – odcinek 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *