Florencja. Podróże dalekie i bliskie – odcinek 12

Florencja | Podróże dalekie i bliskie – odcinek 12

Florencja jest stolicą Toskanii i jednym z najpopularniejszych miast Włoch. Jest prawdziwym rajem dla miłośników zabytków, włoskiej kultury i historii. Nie bez powodu miasto to nazywane jest perłą Toskanii. To tutaj żyli i tworzyli najwięksi artyści – Leonardo da Vinci, Rafael Santi, Michał Anioł, Dante, Botticelli, Donatello i Niccolò Machiavelli.

Czy warto przyjechać do Florencji? Co tutaj zobaczyć? Udaj się na spacer po mieście, podczas którego zobaczysz kościół Santa Croce z nagrobkami znanych Florentyńczyków – m.in. Galileusza, Macchiavelliego, Michała Anioła. Odwiedź również Palazza Vechcio oraz majestatyczną Duomo Santa Maria del Fiore i obejrzyj Baptysterium San Giovanni z przepięknymi Drzwiami do Raju. Spójrz także na Florencję z Mostu Złotników.

We Florencji warto również zajrzeć do Gallerii Uffzi, w której zgromadzono kolekcję znanych dzieł sztuki autorstwa m.in. Michała Anioła, Rafaela, Tycjana, Rubensa i Rembrandta.

Lokalizacja: Ponte Vecchio, Duomo Santa Maria del Fiore, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Galeria Uffizi, Piazza del Duomo, Santa Croce

Muzyka: Bonnie Grace — Leave Nothing Behind [Epidemic Sound]

Powiązany artkuł: Florencja – co zobaczyć w jeden dzień?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *